کونته

کونته: به بازیکنانم اعتماد کامل دارم

آنتونیو کونته پس از اینکه آخرین تمرین تیمش قبل از رویارویی با آرسنال در فینال اف ای کاپ را برگزار کرد در کنفرانس خبری به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، کونته کنفرانس خود را با پیامی برای جان باختگان حادثه منچستر شروع کرد:”فردا [امشب] ما بازی مهمی‌ خواهیم داشت، باید سعی‌ کنیم این جام را ببریم، اما نمی‌‌خواهم فراموش کنم چه اتفاقی در منچستر افتاد. ما هم در کنار خانواده‌ها و مردمی که جان خود را از دست داده اند هستیم.”

کونته در مورد آمادگی‌ بازیکنانش برای دیدار با آرسنال افزود:”صادقانه بگویم من از بازیکنانم تمرکز و توجه فراوان در تمرینات را شاهد بودم. ما در هفته گذشته خیلی‌ خوب تمرین کردیم.”

“در این مورد من می‌‌توانم خیلی‌ آرام و مطمئن باشم. برای من اعتماد نکردن به بازیکنانی که به قهرمانی رسیده اند غیرممکن است. اما در طول ۹۰ دقیقه باید فراموش کنیم که ما قهرمان لیگ هستیم و تمرکزمان را روی هدفمان بگذاریم. نمی‌‌دانیم که آیا فرصت بردن این جام برای ما باز هم به دست می‌‌آید یا خیر. ”

“از ما توقع قهرمانی نمی‌‌رفت اما ما لیگ را بردیم با جشن گرفتیم. لذت بردن از آن‌ لحظه قهرمانی حق ما بود، اما ما باید حالا در مقابل تیمی قرار بگیریم که در چمپیونز لیگ حضور ندارد و این تنها شانس بردن کاپ برای این فصل آن‌‌ها است.”

“ما باید توجه زیادی به بازی داشته باشیم اما من به بازیکنانم اعتماد فراوانی دارم. آن‌‌ها به من نشان داده اند که می‌‌توانند به هدف‌های بزرگ برساند. این بازی سختی برای هر دو تیم خواهد بود اما ما آماده جنگیدن هستیم، ما نمایش خوبی‌ خواهیم داشت و جام را خواهیم گرفت.”

“همه بازیکنانم در دسترس هستند و باید بهترین انتخاب را بین آن‌‌ها برای ترکیب تیم داشته باشم.”

آرسنال همچنین کوشیلنی به دلیل محرومیت و گابریل را به دلیل مصدومیت از دست داده است. اما کونته معتقد است تیمش باید روی بازی خودش تمرکز کند:” در این بازی من فکر می‌‌کنم باید روی خودمان تمرکز کنیم و بسیار با دقت ظاهر شویم. باید کاری را کنیم که می‌‌دانیم چطور انجام دهیم. اگر شما به بازیکنانی که بازی را از دست داده اند فکر کنید مهم نیست. آرسنال بازیکنان خوب زیادی دارد.”