نظر دیگران درباره کونته

تعدادی از همبازی ها و آنهایی که با آنتونیو کونته قبلا کار کرده اند، در خصوص او جملاتی را گفته اند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته که فصل گذشته به چلسی آمد، خیلی سریع توانست تاکتیک مورد نظرش را پیدا کرده و با تیم روزهای خوبی را رقم بزند.

او همچنین در دوره بازیگری و مربیگری اش در یوونتوس توانسته در سری آ و لیگ قهرمانان اروپا نیز خاطرات خوبی به جای بگذارد.

اما دیگران درباره آنتونیو چه می گویند؟

الساندرو دل پیرو

بهترین گلزن تاریخ باشگاه یوونتوس اینچنین گفت :”او دوست دارد برای برد بازی کند و بهترین باشد، اولین باشد.”

دل پیرو که با کونته هم همبازی بوده و هم زیرنظرش کار کرده است اضافه کرد:”او خیلی صحبت نمی کند. این به این معنی است که به جای صحبت کردن فکر می کند. او می خواهد همه چیز درون زمین را بداند. بعضی او را المارتلو (چکش) صدا می کنند ، خیلی خوب است که چنین رفتاری از او می بینیم.”

 

فابیزیو راوانلی

مهاجم سابق یوونتوس و تیم ملی ایتالیا نیز در خصوص کونته گفت :”او می خواهد فشار بیاورد، فشار بیاورد و فشار بیاورد تا برنده شود، برنده شود و برنده شود.”

او که با کونته در یوونتوس همبازی بوده است و با این بازیکن فصل فوق العاده ای را در سال ۱۹۹۶ داشته است، درخصوص همبازی اش گفت:”به عنوان بازیکن، او در میانه میدان بود، بازیکنی که برای تیم خیلی سخت کار می کرد، پاسور خوبی بود، سرزن خوبی بود، کسی که گاها گل های مهم زیادی به ثمر می رساند.”

وی افزود:‌”او دوست ندارد به تعطیلات برود، یک روز یا یک هفته، همه روزها یکسان هستند. وقتی او با چلسی قرارداد امضا کرد، من مطمئن بودم، ۱۰۰ در صد که آنها لیگ را خواهند برد. من آنتونیو را می شناسم. او یک حرفه ای فوق العاده است.”

 

فرانک لمپارد

ستاره و اسطوره بی چون و چرای استمفورد بریج نیز در خصوص کونته اینچنین گفت :”زمانی که او به عنوان سرمربی انتخاب شد. آندره پیرلو (زمان حضورش در نیویورک اف سی) به من گفت که دوستانت زنگ بزن و به آنها بگو که آنها هرگز بیشتر مقداری که از الآن باید بدوند، نخواهند دوید!”

سوپر فرانکی اضافه کرد:”این چیزی است که واقعا خیره کننده استو کاری که او (کونته) اینجا کرده است این است که آنها را دوانده اس، مطمونا با برنامه آنها را روی فرم آورده است. این دقیقا چیزی بود که چلسی نیاز داشت.او ترکیبش را تقریبا همانطور حفظ خواهد کرد با اضافه کردن چند بازیکن، ترکیبی که سال گذشته همین زمان بدترین زمانشان را داشتند. او همان گروه را عوض کرد، انگیزه آنها را، همان طور که برای بازیکنان خوب بود. او استحقاق این را دارد که اعتبار زیادی برای آنچه با چلسی در فصل گذشته کرد بگیرد.”

 

جانفرانکو زولا

یکی از ستاره های فراموش نشدنی چلسی در دهه ۹۰ میلادی، در خصوص آنتونیو کونته، هموطنش گفت :”با توجه به اینکه من ارزش آنتونیو را می دانستم کمتر از دیگران شگفت زده شدم. من ظرفیت او را می دانستم.”

زولا که در جام جهانی ۱۹۹۴ با کونته در تیم ملی ایتالیا همبازی بوده است، اینچنین ادامه داد:”تمام این از تمرین و کار سخت است که او با تیم برای تمام بازی ها انجام داده است. نتیجه ای که گرفته فوق العاده است. رابطه خوبی بین چلسی و بازیکنان و مربیان ایتالیایی هست، این خیلی خوب است که می بینم این ترکیب ادامه دارد.”

 

تیری هانری

اسطوره تیم آرسنال، که به عنوان کارشناس در شبکه اسکای اسپورتز مشغول است در خصوص سرمربی آبی ها گفت :”چیزی که من دوست داشتم چیزی بود که وقتی به چلسی آمد که می دانست شرایط در چه موقعیتی قرار داشت و این شخصیت او را نشان می دهد.”

هانری که پیش از آرسنال تجربه حضور در کنار کونته در یوونتوس را داشته است، اینچنین ادامه داد:”او نمی خواست سیستم سه مدافعش را مستقیما وارد کند  تا می رسد بگوید من اینجا ام بیاید اینطور بازی کنیم. او اجازه داد آنها بخ شیوه خودشان بازی کنند، و سپس به این باور رسید که باید آن را تغییر دهد. چرا که چیزی خوب پیش نمی رفت. او می توانست بگوید که من می خواهم کاری را بکنم که می خواهم و هیچکسی نمی توانست بگوید که صبر کن  به آنها شانس بده، بازیکنان هم به آن جواب دادند.”

او گفت :”او به تیمش یک اینچ هم اجازه نداد و من عاشق این هستم که او را به عنوان مربی داشته باشم. اگر شما یک رقیب و برنده باشید، به آن احترام می گذارید، می روید و برای او بازی می کنید، چرا که او ۱۰۰ درصدش را داده و شما می خواهد آن را به او جواب دهید. اگر شما خارج از این فضا با او صحبت کنید، تکیه می دهد و فقط یک فرد ساده است. وقتی درباره کارش باشد. او اینجاست که بکشد!”

 

فرناندو لورنته

این بازیکن اسپانیایی که تجربه بازی زیر نظر کونته را در یوونتوس داشته است، در خصوص مربی مورد علاقه اش گفت:”یک سالی که من با او داشتم فصل سختی در دوره حرفه ای من بود چرا که خیلی سخت روی آمادگی بدنی کار کردم. این بدین معنی است که وقتی در زمین می دوی، تقریبا مثل این است که در آن اطراف پرواز می کنی.”

مهاجم کنونی تیم سوانسی که زیر نظر کونته در یک فصل ۱۸ گل به ثمر رسانده بود، ادامه داد :”وقتی شما لیگ را می برید آن را احساس می کنید، همه چیز تمام شده و نیاز دارید همه چیز را برای مدتی خاموش کنید. اما برای ما، او می خواست ما همچنان بازی هایمان را ببریم چرا که شانس این را داشته باشیم که تاریخ ساز شویم!”

نحوه نصب وب اپلیکیشن پیشرو

برای استفاده از وب اپلیکیشن پیشرو از طریق مرورگر سافاری وارد شوید!

۱. دکمه Share را در نوار پایین کلیک کنید.

۲. گزینه Add to Home Screen را فعال کنید.

۳. در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.

Add

نحوه نصب وب اپلیکیشن پیشرو

۱. دکمه More را در نوار بالا کلیک کنید.

۲. گزینه Add to Home Screen را فعال کنید.

۳. در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.

Add
کانون رسمی هواداران چلسی در ایران
برای نصب لمس کنید
و انتخاب
افزودن به صفحه اول
ادامه دادن در مرورگر