باکایوکو:‌ چلسی بزرگترین باشگاه است

باکایوکو معتقد است که به آرزویش رسیده و به بزرگترین باشگاه انگلستان و قهرمان این کشور آمده است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، تیمئو باکایوکو که به تازگی از تیم موناکو به چلسی آمده است، اولین مصاحبه اش را با وب سایت و شبکه تلویزیونی این باشگاه انجام داد که به شرح زیر می باشد:

 

تیموئو، به چلسی خوش آمدی! چرا تصمیم گرفتی به چلسی بیایی؟

ممنونم. من از اینکه اینجا هستم خیلی خوشحالم. برای من اینجا (چلسی) بزرگترین باشگاه انگلیسی است و امیدوارم دست آوردهای خوبی داشته باشم. خیلی مفتخرم.

چلسی یک باشگاه فوق العاده با تاریخی فوق العاده است و قهرمان انگلستان می باشد. آرزوی من بودن در بهترین باشگاه انگلستان بود که الآن اینجا هستم.

من خیلی خوشحالم و برای خودم، خانواده ام و مردمی که من را از زمان های طولانی دنبال کرده اند، افتخار می کنم. اکنون زمان آن است که همه باهم شروع کنیم و کارمان را انجام دهیم.

 

نظرت درباره کوبهام چیست؟

از من استقبال خوبی شد و از امکانات اینجا شگفت زذه شدم. همه چیز خیلی بزرگتر از آن چیزی است که من می دانستم، به نظر می رسد جای عالی ای برای فوتبال بازی کردن است.

من تا به حال در استمفوردبریج نبوده ام، اما نمی توانم برای دیدن است ورزشگاه بزرگ صبر کنم.

 

ما دیدیم که تو با کونته صحبت می کردی، او چه چیزی گفت؟

ما خیلی درباره تاکتیک و تمرینات صحبت کردیم، او برای صحبت کردن با من زمان گذاشت، درباره بازی من ، او توضیح داد که من باید در ذهنم خیلی سخت کوش باشم.

 

با نگاه به لیگ برتر از راه دور چه چیزی را دیده ای؟

من این را می دانم که لیگ برتر، خیلی قهرمانی سختی دارد، یکی از سخت ترین ها در جهان است. خیلی فیزیکی است و می دانم که باید در این لیگ مبارزه کرد.

 

برای آنها که بازی تو را ندیده اند، چطور بازی ات را توضیح می دهی؟

این کار سختی است، اما فکر می کنم من بازیکن باهوشی هستم و ترجیح به بازی فیزیکی می دهم  می توانم بزنم و از دیگران عبور کنم.

 

تو به یک فرانسوی دیگر در ترکیب اضافه شده ای، کانته. درباره او و اینکه با او چطور بازی خواهی کرد چه فکری می کنی؟

انگولو کانته به همه ثابت شده است. او فصل گذشته بهترین بازیکن لیگ برتر بوده است و در میانه میدان بازی می کرده است که این کار راحتی نیست. کنار او بازی کردن خیلی خوب است و به پیشرفت من کمک می کند.

من با او در تیم ملی فرانسه بازی کرده ام و همدیگر را به خوبی می شناسم و می توانیم باهم سال خوبی داشته باشیم.

 

هافبک سابق چلسی، کلادیو ماکه له له . با او نیز در موناکو کار کرده ای.

بله، ما که له له به من کمک فوق العاده ای کرده است. وقتی به موناکو آمد من خیلی بازیکن خوبی نبودم، اما با او جلسه های زیادی داشتم، او به من توصیه های زیادی کرد و اجازه داد سبک بازی خودم را داشته باشم و فوتبال ساده تری بازی کنم.

 

و قبلا گفته بودی که دروگبا قهرمان (هیرو) تو بوده است

دروگبا دوره حرفه ای ستاره واری داشته است و خیلی چیزهای فوق العاده ای را مدیریت کرد تا انجام دهد. ابتدا در مارسی و سپس اینجا در چلسی. او مطمئنا مثالی است که من می خواهم دنبال کنم. یک فوتبالیست و یا شخصیتی مثل او. او به تمام دنیا نشان داد که او چه بود و به کجا رسید.

 

در نهایت چه آرزوی همراه با تیم داری؟

من بلند پروازی ایم این است که تا بتوانم بازی کنم، تا می توانم پیشرفت کنم، همراه با مربی فوق العاده ای چون آنتونیو کونته. سپس به جام جهانی و فصل آینده فکر خواهم کرد.