چلسی1(2)-1(5) آرسنال

چلسی در دیدار کامیونیتی شیلد مقابل آرسنال در ورزشگاه ومبلی پس از تساوی 1-1 در 90 دقیقه در ضربات پنالتی مغلوب رقیب لندنی خود شد.

 

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، آبی‌ پوشان لندن با ترکیب کورتوا، آزپلیکویتا، کیهیل، لوئیز، موزس، آلونسو، کانته، فابرگاس، پدرو، ویلیان و باتشوایی به این دیدار پا گذاشتند.

در ابتدای نیمه اول آرسنال به مراتب بهتر از چلسی ظاهر شد و حتی در دقیقه ۲۲ لاکازت موفق شد تیر دروازه چلسی را به لرزه در بیاورد.

اما در ادامه چلسی کمی‌ بازی‌ را به دست آورد و در دقیقه ۲۶ شوت ویلیان را پیتر چک از ۶ قدم برگشت داد.

همچنین در دقیقه ۳۴ شوت زیبا و پای چپ پدرو را چک با واکنشی زیبا سیو کرد.

نیمه اول این دیدار با نتیجه ۱-۱ مساوی به اتمام رسید.

اما در نیمه دوم چلسی موفق شد خیلی‌ زود از آشفتگی خط دفاع آرسنال در محوطه جریمه استفاده کند و توسط ویکتور موزس به گل اول خود دست یابد تا حساب کار ۱-۰ به سود آبی‌ پوشان شود.

در دقیقه ۷۵ الننی با یک شوت فوق‌العاده زیبا از ۳۰ متری دروازه کورتوا را تهدید کرد که دروازبان بلژیکی چلسی به زیبایی‌ توپ را دفعه کرد.

اما در دقیقه ۷۸ پدرو با یک تکل از پشت الننی را متوقف کرد، در ابتدا به نظر می‌‌رسید که این تکل تنها با یک کارت زرد روبرو خواهد شد اما در کمال تعجب پدرو با کارت قرمز داور مباجه شد.

دقیقه ۸۰ از همان ضربه کاشته به دست آمده از خطای پدرو و اشتباه موراتا در جایگیری و پر کردن آفساید کولیسیناچ موفق شد با یک ضربه سر حساب کار را ۱-۱ مساوی کند تا دو تیم با این نتیجه به ضربات پنالتی بروند.

در ضربات پنالتی اما آرسنال موفق شد تمامی توپ‌های خود را به گل تبدیل کند اما تنها گری کیهیل بود که برای چلسی گلزنی کرد تا کورتوا و موراتا با ضربات ضعیف خود جام کامیونیتی شیلد را به آرسنال تقدیم کنند.