تنها راه جلوگیری از فاجعه برای چلسی؛ خرج کردن!

نیمه اول مصیبت بار در استمفوردبرج، شاید به نفع چلسی بود.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، تیم چلسی آماده نیست. با تمام احترام به دو طرف، نباید مقابل باشگاهی همچون برنلی در نیمه اول ۳-۰ باخته به رختکن رفت.

چلسی و کونته ۱۹ روز فرصت دارند تا از فاجعه جلوگیری کنند. اگر اقدامی صورت نگیر، می توان حدس زد که پایان این فصل برای آبی های لندن چگونه خواهد بود.

این حقیقت که کونته به جرمی بوگای ۲۰ ساله و البته با استعداد، از ابتدا بازی داد همه داستان را تعریف می کند. اخراج و در پی آن محرومیت هایی که برای گری کیهیل و سسک فابرگاس در نظر گرفته خواهد شد، نگرانی های کونته را در مورد اسکواد نخ نما شده اش،‌ بیشتر خواهد کرد.

با این حال کونته که هفته آینده باید مقابل تاتنهام بازی کند گفت: نگران نیستم چون باید به کارمان اطمینان داشته باشیم و امروز ما سه بازیکن مصدوم داشتیم. پدرو، هازارد و باکایوکو. موزس نیز به دلیل محرومیت در اختیارمان نبود. در بازی بعدی نمی دانم پدرو برگردد، ولی مطمعنا دو بازیکن را نخواهیم داشت، فابرگاس و کیهیل. راه حلی مناسب پیدا خواهیم کرد.

این تیم نیاز به خرید دارد، هرچه سریع تر باید اقدام کرد. نیمه دوم پر روحیه چلسی نمی تواند این حقیقت را از کسی پنهان کند.

جایگزین کردن نمانیا ماتیچ با یک خرید یا بازگشت باکایوکو سریعا باید انجام شود چون زوج او و کانته در قهرمانی فصل پیش حیاتی بود. فابرگاس که شنبه کنار کانته در خط هافبک تیم بازی می کرد، پاس های فوق العاده، دیدی عالی و خلاقیت را به چلسی اهدا می کند، ولی گاهی اوقات لازم است که به جای این مشخصات، سراغ قدرت بروید!

تیمو باکایوکو می تواند پاسخ این نیاز باشد. ولی کونته به آرامی در حال مراقبت از هافبک سابق موناکو جهت بازگشت از مصدومیت زانویش می باشد.

دنی درینک واتر در صدر لیست کاندیداهای کونته برای جایگزین کردن با ماتیچ حضور دارد. ماتیچی که انتقالش به یونایتد باعث عصبانیت سرمربی چلسی شده است.

اینکه آیا لستر حاضر است هافبک مهم خود را از دست دهد باید دیده شود،‌ ولی چلسی دنبال جواب است.

تقویت دو پست وینگ بک یکی از کار های ضروری برای چلسی خواهد بود و این در حالیست که وارد روزهای آخر نقل و انتقالات می شویم. موزس بازی شنبه را به دلیل محرومیت از دست داد، ولی فصل پیش در حالی که هیچکس انتظارش را نداشت این پست را از آن خود کرد. ولی چلسی حداقل به یک نفر نیاز دارد که با موزس رقابت کند. الکس اوکسالد چمبرلین از آرسنال گزینه آبی ها بود که البته پیشنهادی ۲۵ میلیون پوندی برایش رد شد. سرج آوریر و کاندروا گزینه های دیگر هستند.

همچون موزس، آلونسو نیز همه را به خاطر عملکرد شگفت انگیزش در فصل قبل متعجب کرد. ولی چلسی شدیدا دنبال یک آلترناتیو برای اوست. الکس ساندرو گزینه شماره ۱ چلسیست، ولی آبی ها دنی رز، مدافع چپ تاتنهام را نیز تحت نظر دارند.

همچنین اگر ساوتهمپتون موضع خود را در مورد ون دایک کمی تغییر دهد و نرم شود، انتظار می رود که چلسی اولین باشگاهی باشد که سراغ این بازیکن برود.

خلاصه این که در کمتر از ۳ هفته کار های زیادی باید انجام شود. این که چرا این اقدامات زودتر انجام نگرفته، سوالی است که خود کونته هم خیلی دوست دارد پاسخش را بشنود.