دیگو کوستا

دیگو کوستا: چلسی مثل یک مجرم با من برخورد کرد

پس از شکست غیر منتظره چلسی از برنلی در اولین دیدار لیگ برتر و ایجاد حواشی برای این تیم حالا صحبت‌های دیگو کوستا هم جنجالی دیگر به پا کرده است.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، گزارشگر دیلی میل روزی که چلسی به دیدار برنلی رفت به خانه دیگو کوستا سر زده و مصاحبه جنجالی‌ای با او انجام داده است.

وقتی‌ سام ووکس به خانه کوستا رسید به وی گفت:”اوضاع برای چلسی خوب پیش نمی‌‌رود درست است؟” و در جواب شنید:” کارت قرمز بازی را عوض کرد. تشریف بیاورید داخل، راه زیادی را تا اینجا آمده اید.”

پس از اینکه کوستا از خبرنگار دیلی میل استقبال کرد خانواده کوستا به سالن وارد شدند، خوزه دخزوس و جوسلید. پدرش که به زینها معروف است کسی‌ است که اسم او را بخاطر علاقه‌ای که به دیگو مارادونا داشت انتخاب کرد.

دیگو به صندلی اش تکه زد و گفت:” تابستان عجیبی‌ داشتم.” کوستا که به تیمش با ۲۰ گل در فصل اول حضور کونته در چلسی کمک کرد، حالا خود را در ۵۰۰۰ مایلی استمفورد بریج می‌‌بیند. تابستان کوستا با یک پیغام تلفنی از کونته شروع شد، زمانی‌ که به اطلاعش رساندند دوران حرفه‌ای او در چلسی به پایان رسیده است.

کوستا چلسی را به برخورد با وی همانند یک حیوان متهم می‌‌کند. او معتقد است کونته کاریزمای لازم را ندارد. کوستا معتقد است کونته مانع انتقال وی در ژانویه شده است.

مهاجم اسپانیایی چلسی می‌‌گوید چند هفته پیش جریمه شده است و به او دستور داده شده تا با رزرو‌های چلسی تمرین کند. او می‌‌خواهد به اتلتیکو برود و تنها یک ماه برای این اتفاق فرصت دارد. در غیر این صورت کوستا آماده است که تا پایان قراردادش در برزیل بماند و حقوقی دریافت نکند.

وقتی‌ دقایق آخر دیدار چلسی با برنلی می‌‌رسد، پدر کوستا به اتاق می‌‌آید و سری تکان می‌‌دهد. کوستا می‌‌گوید:” آن‌‌ها ۲ بازیکن کم دارند، پدر منصف باش.” دوست کوستا از گوشه‌ای داد می‌‌زند:”دیگو را برگردانید”

هر چه می‌‌گذارد کوستا بیشتر در عمق بازی فرو می‌‌رود، زمانی‌ که لوئیز گل دوم چلسی را زد کوستا به هوا پرید و گوشی تلفنش از دستش افتاد. او در مورد لیگ برتر می‌‌گوید:”لیگ برتر بهترین است. این اتفاقات، بازی‌‌های سنگین، ثانیه‌های آخر. همان چیزی است که برای آن‌ زنده هستیم. شما بازی آرسنال مقابل لستر را تماشا کردید؟ فوق‌العاده بود. سپس لیورپول؟ ۳-۳ دقیقه آخر! رونی برای اورتون گلزنی کرد! اگر دلم برای این لحظات تنگ نشود آدم نیستم!”

کوستا معتقد است دیگر راهی‌ برای برگشت به چلسی وجود ندارد:”می‌ دانید که مربی‌ دیگر من را نمی‌‌خواهد. منتظر چلسی هستم تا من را آزاد کند. نمی‌‌خواهم آن‌ جا را ترک کنم. من خوش حال بودم. وقتی‌ مربی‌ شما را نمی‌‌خواهد باید بروید.”

“اگر از تمام همبازی‌هایم بپرسید همه همین را می‌‌گویند. آن‌‌ها به من پیغام دادند و گفتند دلشان برایم تنگ شده و من را دوست دارند. همیشه با آن‌‌ها در ارتباط هستم به خصوص با فابرگاس، داوید لوئیز و ویلیان. ما یک گروه در واتس آپ (برنامن تلفنی جهت مکالمه) داریم.”

خبرنگار پرسید:”خب دیگو پس از کجا تمام این اتفاقات شروع شد؟”

“من نمی‌‌توانم از دیگران بگویم. از خودم می‌‌گویم، فصل خوبی‌ داشتم در تمام بازی‌ها تا دقیقه آخر جنگیدم.”

“در ژانویه مشکلاتی با مربی‌ پیدا کردم. من به تمدید قراردادم بسیار نزدیک بودم و آن‌‌ها این پروسه را متوقف کردند. فکر می‌‌کنم این خواست مربی‌ بود. او از باشگاه خواست تا من نمانم.”

“ایده‌های کونته همه ثابت و مشخص هستند. من دیده‌ام که او چه نوع آدمی‌ هست. او اعتقادات خود را دارد و هیچ وقت تغییر نمی‌‌کند. به عنوان مربی‌ به او احترام می‌‌گذارم. او کارش را خوب انجام داده و من می‌‌توانم این را تشخیص دهم، اما به عنوان یک شخص خیر. او مربی‌‌ای نیست که به بازیکنانش نزدیک باشد. او بسیار با ما فاصله دارد. او کاریزما ندارد.”

وقتی‌ از کاریزما صحبت شد اسم مورینیو آمد و کوستا گفت:” خوزه به من شخصاً زنگ زد و از حالم جویا شد. او بهترین‌ها را برایم آرزو کرد. من هیچوقت با خوزه مشکلی‌ نداشتم. ما رابطه خوبی‌ با هم داریم. همه برای او ناراحت بودیم زمانی‌ که چلسی را ترک کرد.”

“چیزی که برای چلسی اتفاق می‌‌افتاد بسیار ناراحت کننده است. آن‌ پیغام تلفنی- می‌‌فهمم اگر مربی‌ بازیکن دیگری را می‌‌خواهد.”

“موراتا بازیکنی بزرگ است. او فصل خوبی‌ در مادرید داشت و فکر می‌‌کنم چلسی با این وضعیت بد نقل و انتقالات برای مهاجم جوان و خوبی‌ همچون موراتا سود خوبی‌ به دست آورد. او در چلسی موفق می‌‌شود، اما این راه درستی‌ برای جدا شدن نیست. شما با یک پیغام تلفنی این کار را نمی‌‌کنید. باید صادق باشید و شخصاً رو در رو به طرف خود بگویید.”

“من با تیم ملی‌ اسپانیا بودم. در اتاق خود تنها نشست بودم وقتی‌ این پیغام رسید. شوک بزرگی‌ به من بود. آن‌ را به همتیمی‌هایم نشان دادم و آن‌‌ها باور نمی‌‌کردند کونته چگونه با من برخورد کرد.”

“ابتدا عصبانی بودم. الان آرام تر شده ام. پیغام را پاک نکرده ام. اگر کسی‌ من را به دروغ متهم کند، می‌‌توانم به آن‌‌ها نشان دهم. مشخص بود، او گفت روی من حساب نمی‌‌کند و آرزوی بهترین‌ها را برایم در آینده دارد. تمام.”

کوستا در مورد اینکه شاید پس از شکست ۲-۱ چلسی مقابل آرسنال با مربی‌ خود درگیر شده گفت:”خیر اینطور نیست. ما هیچ صحبتی‌ نکردیم. کونته اخلاق‌های خاص خود را دارد. او فکر می‌‌کند روشش بهترین است. او از یک لیگ ایتالیائی آمده است که همه چیز جدی است و به رختکنی وارد شده است که شاید شوخی‌ در آن‌ بیشتر باشد.”

“بدترین قسمت این اتفاقات هواداران هستند. آن‌‌ها همیشه من را دوست داشتند و با من خوب رفتار کردند، همیشه، همیشه. برای همین ناراحت هستم. امیدوارم متوجه باشند که این اتفاقات در فوتبال پیش می‌‌آید.”

“کونته مربی‌ بزرگی‌ است، او شایسته بودن در آن‌ جا هست. حتما دلایلی برای کارش داشته است.”

کوستا در مورد اینکه با چلسی وارد دعوای قانونی می‌‌شود یا خیر گفت:”در حال حاضر خیر، دوست دارم کار‌ها را به روش درست انجام دهم. چرا نمی‌‌گذارند بروم اگر من را نمی‌‌خواهند؟ باید به خودم هم فکر کنم. من اینجا پسر خوبی‌ بوده‌ام و سعی‌ کردم کار درستی‌ انجام دهم.”

“من دوست دارم به اتلتیکو بروم. با مدیر چلسی، خانم گرانووسکایا صحبت کردم و به او گفتم اگر مربی‌ من را نمی‌‌خواهد بگذارید به اتلتیکو بروم.`”

“من پیشنهاد‌های دیگری را رد کردم. آن‌‌ها می‌‌خواهند من را به چین یا تیم دیگری بفروشند. آن‌‌ها می‌‌خواهند من را به چین یا تیم‌های دیگر بفروشند. زبان برای من در اسپانیا بهتر است. اگر باید جدا شوم به تیمی خواهم رفت که دوست دارم، نه آن‌ که بیشتر پول می‌‌دهد.”

“سیمئونه من را می‌‌خواهد. خیلی‌ مشخص است. من همیشه با او رابطه خوبی‌ داشتم. هواداران و مردم من را آن‌ جا دوست دارند. به من احترام می‌‌گذارند.”

“آن‌‌ها می‌‌خواهند من با رزرو‌ها تمرین کنم. به من‌ اجازه ورود به رختکن تیم اول را نمی‌‌دهند و هیچ ارتباطی‌ با بازیکنان نخواهم داشت. من یک مجرم نیستم! فکر نمی‌‌کنم پس از آنکه برای این تیم انجام دادم این منصفانه باشد.”

“آن‌‌ها به من یک هفته مرخصی دادند ولی‌ از آن‌ موقع دیگر فقط جریمه گرفته ام. می‌‌خواهند با رزرو‌ها تمرین کنم. این کار را نمی‌‌کنم. من یک مجرم نیستم و اینجا هم مقصر نیستم. پس اگر می‌‌خواهند من را جریمه کنن، بگذارید جریمه کنند.”

“حاضرم همه خطر‌ها را به جان بخرم اما تسلیم پول نشوم. مهم‌ترین چیز این است که با زندگی‌ ای که دارم خوش حال باشم. اینجا با خانواده‌ام هستم و کسانی‌ که به من احترام می‌‌گذارند.اگر مجبور شوم در برزیل می‌‌مانم”

“من با ماندن در برزیل با حقوق نگرفتن مشکلی‌ ندارم. حتی اگر چلسی من را جریمه کند و به من پول ندهد. قوی تر از گذشته باز می‌‌گردم. من اگر در این قضیه مقصر بودم برمی‌ گشتم و هر چه آن‌‌ها گفتند انجام می‌‌دادم.”

“در ابتدای تابستان به من یک هفته مرخصی دادند. یک هفته بعد به من زنگ زدند تا ببینند کجا هستم اما تیم برای یک تور تابستانی در آسیا بود. می‌‌خواستند من به آنجا بروم و با بازیکنان در ارتباط نباشم.”

“این خیلی‌ بد است و یک زندگی‌ زشت است. این رسم درستی‌ برای من که اینقدر برای چلسی زحمت کشیدم نیست. حالا جایی‌ هستم با کسانی‌ که عاشقشان هستم. می‌‌خواهم به هواداران بگویم هنوز هم برای آن‌‌ها اهمیت قائل هستم. اما نمی‌‌توانم از تیم جدا شوم.”

“می‌ خواهم در این ماه به اتلتیکو بپیوندم. دوست دارم به مادرید بروم و آنجا تمرین کنم، به بهترین فرم بدنی برسم و آماده جام جهانی‌ شوم.”