آنتونیو کونته چلسی لیگ برتر انگلستان

کنفرانس خبری آنتونیو کونته پیش از دیدار با لستر سیتی

آنتونیو کونته، سرمربی باشگاه چلسی در آستانه دیدار برابر لسترسیتی از سری مسابقات لیگ برتر انگلستان، در کنفرانس خبری شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در یاران،‌ یکی از مهم ترین مسایلی که در این کنفرانس مطرح شد، وضعیت ادن هازارد وینگر بلژیکی باشگاه چلسی بود که چند ماه به دلیل عمل جراحی روی مچ پای خود از میادین به دور بود. همچنین کونته در مورد دو خرید جدید چلسی دنی درینکواتر و داویده زاپاکوستا صحبت کرد.

 

سرمربی باشگاه چلسی اعلام کرد که همگی نفرات برای دیدار مقابل لستر سیتی در هفته چهارم لیگ برتر آماده اند، سپس ادامه داد:

“ادن آماده است. در لیست نفرات برای بازی فردا حضور دارد. خیلی پیشرفت کرده و به سختی برای آمادگیش تلاش کرده است. حالا می توانم روش حساب کنم، ولی مطمعنا من باید در زمانی مناسب و تعداد دقایقی مشخص به او بازی دهم. وقتی مصدومیت بد و جراحی در میان است، طبیعیست که به ریکاوری اهمیت داده می شود.

 

کونته در مورد دنی درینکواتر خرید روز آخر چلسی گفت:‌

“با او کار می کنیم، تلاشمان این است که به بهترین شرایط فیزیکی برسد. خرید خوبی برایمان بود، بسیار خوب تمرین می کند و در این هفته وضعیت فیزیکیش بهبود چشمگیری داشت. برای بازی مقابل لستر در لیست نفرات حضور دارد ولی نمی دانم که چه زمانی آماده بازی کردن خواهد بود.”

 

“داویده زاپاکوستا برای تیم ملی ایتالیا بازی کرد و نشان داد در وضعیت فیزیکی خوبی قرار دارد. او با من در تیم ملی کار کرده، سبک فوتبال و ایده من را خیلی خوب میشناسد و به همین خاطر تطابق با سبک بازی ما برایش ساده تر خواهد بود.”

 

“بازیکن جوان و خوبیست و جای پیشرفت زیادی دارد. استارت های خوبی در طول بازی می زند، کیفیتش خوب است و در پست وینگ بک بازی می کند. معمولا ترجیح می دهد که سمت راست بازی کند ولی گاهی اوقات در سمت چپ هم بازی می کند. داویده آماده است و به زودی عملکردش را خواهید دید. شانسی بزرگ برای اوست. بازی کردن در کشوری دیگر با سبک بازی متفاوت کار ساده ای نیست ولی مشخصات مناسب را برای تطبیق دادن سریع خودش دارد.”

 

کونته همچنین شایعات در مورد انتقال بارکلی که ادعا می کردند او تماس این بازیکن را در هنگام تست های پزشکی جواب نداده “مسخره” نامید و در ادامه گفت که چلسی بیشترین تلاشش را در مارکت انجام داده است.

 

کونته ادامه داد:

“تعطیلات برای بازی های ملی خوب بود. به ما اجازه داد که بازیکنان را به خوبی ریکاوری کنیم، برای مثال ادن هازارد. سپس این امکان را به ما داد تا با بازیکنانی که لازم است با استایل فوتبال ما آشنا شوند، تمرین دهیم.”

 

“بازی فردا برای شروعی خوب بسیار مهم است، چون در سپتامبر ۷ بازی در ۲۱ روز داریم. باید هر بازی را آنالیز کرد و برنامه داشت، باید در ذهنم برنامه ریزی کنم، ولی مهم است که بازی به بازی آنالیز کرد چون بعد از لستر نمی دانم که آیا مصدومیت یا محرومیتی وجود دارد یا نه، گاهی اوقات لازم است برنامه هایتان را تغییر دهید. بازی های قبلی لستر در این فصل را دیده ام، تیم بسیار قدرتمندی هستند، تیمی با تمرکز بسیار بالا! بازی را در نهایت مقابل آرسنال باختند و باید توجه زیادی داشته باشیم چون آن ها بازیکنانی همچون واردی، ماهرز، مگوری و بازیکنانی با تجربه همچون مورگان و فاچس دارند.”