کونته: بازیکنانم قابل اعتمادند، کانته باور نکردنیست

آنتونیو کونته بعد از پیروزی چلسی مقابل لستر سیتی در کنفرانس خبری پس از بازی به سوالات خبرنگاران در مورد موراتا، هازارد، کانته و باکایوکو جواب داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی های لندن روز گذشته با نتیجه ۲-۱ توانستند لستر سیتی را شکست دهند. آلوارو موراتا و انگولو کانته گلزنان چلسی در این مسابقه بودند.

 

در پاسخ به سوال خبرنگاران راجع به آلوارو موراتا که سومین گل فصل خود را به ثمر رساند.

“روز خوبی برای تیم بود، همچنین برای آلوارو. همیشه مهم است که یک مهاجم گل بزند ولی برای من این بسیار مهم است که ببینم دارد پیشرفت می کند و بیشتر در بازی تیم مشارکت دارد. این مهم ترین چیز است. اگر گل بزند من بسیار راضی خواهم بود و برای این بازیکن خوشحالم.”

 

از کونته همچنین در مورد دیگر گلزن مسابقه یعنی انگولو کانته پرسیده شد، همچنین در مورد پارتنر او در این مسابقه یعنی باکایوکو

“به نظرم انگولو شگفت انگیز بازی کرد. ما به دیدن این عادت کرده ایم، بازیکن فوق العاده ایست. دیدن این سطح از بازی هایش باور نکردنیست. حرکاتی با کیفیت انجام داد، تمام کنندگی و پاس هایش بسیار پیشرفت کرده است. به نظرم مهماست که این بازیکن را ببینیم که قدم به قدم در حال پیشرفت است و نقاط ضعفش را برطرف می کند. حالا انگولو واقعا بازیکن تاپیست. به نظرم باکا از نظر جسمی در حال پیشرفت است. همچنین در حال درک و تطابق با سبک بازی ماست. باید در کار با توپ پیشرفت کند چون در بازی بدون توپ بسیار قدرتمند است. بازیکن جوانیست و نشانه های خوبی به ما نمایان کرده است. جای پیشرفت فراوانی دارد، مثل انگولو، حالا باید روی پیشرفت بازی با توپش تمرکز کند. می توانید ببینید انگولو نسبت به فصل پیش خیلی پیشرفت کرده و ما می خواهیم با باکا هم کار کنیم و بازیکن بهتری شود.”

 

در مورد بازگشت ادن هازارد به میادین و بازی ۲۵۰ برای چلسی

“خبر خوبی برای ماست. مطمعنا برای آمادگی ۱۰۰ درصد به زمان نیاز دارد ولی ریکاوری او برای ما خیلی مهم است. همه ما به خوبی می دانیم که این بازیکن چقدر برایمان اهمیت دارد. حالا باید صبور باشیم و به او امکان بهبود فرمش را بدهیم. برای او خوشحالم چون بعد از یک مصدومیت بد دیدن دوباره اش با چلسی عالیست.”

 

در مورد نتایج چلسی

“به نظرم بسیار مهم است که راهمان را ادامه دهیم. راه ما تمرین کردن است. با وجود شروع بدمان جلوی برنلی، به نظرم برد ۳ بازی پیاپی برای بازیکنان اهمیت دارد. خوب کار می کنیم. بازیکنانی فوق العاده دارم،‌ بازیکنان من قابل اطمینان هستند و به آن ها اعتماد دارد. به نظرم امروز ذهنیت تیم بسیار قدرتمند بود، بسیار مثبت و خوب بود، تا این که به صحنه پنالتی رسیدیم. به نظرم کاملا بر بازی تسلط داشتیم، گل اول را زدیم، گل دوم را هم همینطور. یک ضدحمله گل خوردیم و سپس پنالتی دادیم، بعدا لستر تلاش کرد فشار بیاورد، ولی شانس های گلزنی زیادی برای گرفتن نتیجه ای بهتر داشتیم.

باید خوشحال باشیم ولی تکرار می کنم، حالا باید تلاش کنیم که بازیکنان جدید را با بازیکنان قدیمی تر همراه کنیم و این یک پروسه است. زمان لازم داریم. در فوتبال زمان زیادی وجود ندارد ولی به سختی تلاشمان را خواهیم کرد.”