چلسی، تیم ترسناک انگلیس در لیگ قهرمانان

چلسی می تواند بهترین شانس انگلیسی ها در لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا باشد، تیم آنتونیو کونته فاکتور ترس لازم را دارد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، اگر بخواهیم به پیش فصل برگردیم، در کنفرانس سنگاپور بود که آنتونیو کونته روی صندلیش نشسته بود و عنوان کرد که باشگاه نمی تواند “فصل مورینیو” را دوباره تکرار کند.

 

این صحبت کونته فتنه انگیز و در عین حال کمک کننده بود، از طرفی باشگاه را مجاب به خرید بازیکنان جدید و از سوی دیگر همکار خود خوزه مورینیو را عصبی کرد.

 

نکته ای که کونته به آن اشاره کرد واضح بود. نمی خواست که دوباره مربی باشد که بعد از بردن لیگ و سپس یک فصل بد درهای خروج به او نشان داده می شود. از صحبت های کونته می توان برداشت کرد که در دنیای این مربی موفقیت باید تکرار شود، نه اینکه با شکست به سمت محو شدن برود. پس راهی را که مورینیو ۲ سال پیش در چلسی رفت، کلودیو رانیری در لستر یا روبرتو مانچینی در منچستر سیتی را نمی رود.

 

بعد از قهرمانی قاطعانه حالا کونته به تنها چیزی که فکر می کند تکرار فصل خوزه مورینیو است! البته از نوع ۰۶-۲۰۰۵، جایی که مورینیو با موفقیت از عنوان قهرمانی سال گذشته اش دفاع کرد. وقتی نیمکت چلسی را بررسی کنیم، می بینیم ۱۶۰ میلیونی که چلسی در نقل و انتقالات پرداخت کرد این حس را در باشگاه به وجود آورده که تیم کیفیت و نفرات لازم را برای رقابت در مسابقات دارد. حسی که الان در مورد چلسی می شود کاملا متفاوت با نظرات ۲ هفته گذشته است، جایی که کونته اشاره کرد که رقابت با ۱۱-۱۳ بازیکن غیر ممکن است.

 

شاید نه به صورت تمام و کمال، ولی کونته چیزی را که در تابستان تقاضا کرده بود دریافت کرد و سه شنبه آبی ها به لیگ قهرمانان باز می گردند. آنتونیو کونته و تیمش تنها باشگاه انگلیسی هستند که مدعیان باید از آن ها بترسند.

 

بازی مقابل لستر سیتی از آن پیروزی های نفس گیر لیگ برتری بود که در پایان آن آنتونیو کونته بازیکنانش را به آغوش کشید و جلوی هواداران چلسی با مشت به سینه خود می کوبید. کونته چلسی را تیمی فوق العاده وصف کرد و در مورد شانس قهرمانی در چمپیونز لیگ گفت: آغاز فصل گذشته را یادتان بیاورید،  هیچکس فکر نمی کرد چلسی لیگ را ببرد. پس مهم نیست که کسی بگوید به اندازه کافی برای بازی کردن در لیگ قهرمانان قدرتمند نیستیم.

 

با خرید ۵۸ میلیون پوندی موراتا که در حال گلزنی های پیاپی است، بازگشت ادن هازارد و روحیه و انرژی که کونته نه در هیئت مدیره، بلکه در تیمش ایجاد می کند، چلسی در لیگ قهرمانان شانس خوبی دارد. ۴ بازی گذشته و موراتا ۳ گل و ۲ پاس گل به نام خودش ثبت کرده است. همه آن ها نتیجه استفاده موراتا از سرش بوده، وقتی پاهای مهاجم اسپانیایی چلسی هم راه بیفتند، چه خواهد شد؟

 

هازارد در مورد موراتا عنوان کرده: “بازیکن تاپیست. فرم خوبی دارد، حتی در اسپانیا هم گل می زند پس امیدوارم برای چلسی هم گل های زیادی بزند.”

 

تنها نقطه منفی چلسی در حال حاضر پایگاه هوادارانش است که در دیدار برابر لستر سیتی شعار هایی توهین آمیز علیه هواداران تاتنهام سر می دادند. این شعار ها ضد یهودیت بودند. همه این ها در حالیست که رومن آبرامویچ مالک باشگاه ریاست فدراسیون یهودیت را در روسیه به عهده دارد و سخنگوی باشگاه نیز این شعار ها را غیر قابل قبول وصف کرد.

 

موراتا از توییتر برای صحبت با هواداران چلسی استفاده کرد و عنوان کرد که لطفا به همه احترام بگذارید. پلیس تایید کرده که شعار هایی  نژاد پرستانه در کینگ پاور شنیده شده و اتحادیه نیز منتظر تحقیقات است.