آبی هایی که در پالاس بازی کرده اند

با توجه به بازی امروز آبی ها در برابر کریستال پالاس نگاهی خواهیم داشت به بازیکنانی که لباس هر دو تیم را بر تن کرده اند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، با توجه به بازی اول هفته آبی ها در سلهارست پارک، خانه تیم کریستال پالاس، باید یادی کنیم از بازیکنانی که در سال های گذشته پیراهن هر دو تیم را پوشیده اند.

لوفتوس چیک که در حال حاضر به طور قرضی در این تیم حضور دارد نیز می توانست حضور داشته باشد که بدلیل ادامه حضورش در این تیم تا پایان فصل، در لیست قرار ندارد.

بابی تامبلینگ

اسطوره واقعی چلسی، در طول 11 سال بازی با پیراهن چلسی، 202 گل به ثمر رساند و تنها فرانک لمپارد است بیشتر از تامبلینگ برای چلسی گلزنی کرده است. تامبلینگ پس از چلسی به کریستال پالاس رفت و 3 سال در جنوب لندن برای این تیم بازی کرد. سپس به ایرلند رفت و برای چند باشگاه بازی کرد. تامبلینگ در سال 1979 از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

ویکتور موزس

بازیکن نیجریه ای فوتبالش را از کریستال پالاس آغاز کرد. موزس پس از پرورش در آکادمی باشگاه فوتبال کریستال پالاس به تیم اصلی راه پیدا کرد. اما ویکتور زمانی به چلسی آمد که در خدمت تیم ویگان اتلتیک بود. این بازیکن چند فصل را به‌صورت قرضی در تیم­های لیورپول، وستهم و استوک سیتی سپری کرد. موزس در بازگشت دوباره به چلسی از بازیکن­های تأثیرگذار آنتونیوکونته درراه رسیدن به قهرمانی لیگ برتر فصل گذشته بود.

مایکل فورسل

مهاجم فنلاندی 7 سال را در استمفوربریج سپری کرد. فورسل در طول این 7 سال فقط 33 بازی برای چلسی انجام داد و سپس به بیرمنگام پیوست. قبل از بیرمنگام، فورسل مدتی را به‌صورت قرضی برای کریستال پالاس بازی کرد و همکاری چشم­گیری را در این باشگاه با کلینتون موریسون مهاجم ایرلندی داشت.

اشلی کول

دفاع چپ سابق تیم ملی انگلیس در سال 2000 درحالی‌که بازیکن آرسنال بود دوره کوتاهی را به‌صورت قرضی در کریستال پالاس گذراند. اشلی کول در سال 2006 از آرسنال به چلسی پیوست و به همراه چلسی در سال 2012 فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد و تجربه در رسیدن به تمام جام های ممکن در انگلستان را بدست آورد.

پاتریک ون انهولت

دفاع چپ هلندی که چندین بازی را برای چلسی انجام داد. فن انهولت در مدت‌زمان حضور در استمفوربریج چندین فصل را به‌صورت قرضی برای باشگاه­های کاونتری سیتی، نیوکاسل، لسترسیتی، ویگان و ویتس آرنهم بازی کرد. فن انهولت پس از پیوستن به ساندرلند در سال 2014 پارسال راهی کریستال پالاس شد.

ری ویلکینز

کاپیتان سابق ما که بیشتر از 150 بازی را برای چلسی انجام داد. ویلکینز پس‌ازآنکه کفش­هایش را آویزان کرد در چندین دوره به‌عنوان دستیار در چلسی کارکرده است. ویلکینز دوره­ی خیلی کوتاهی را در کریستال پالاس به‌عنوان بازیکن-مربی سپری کرد اما مصدومیت مانع از ادامه­ی کار او شد و به کوینزپارک رنجرز برگشت.

نیل شپرلی

مهاجم انگلیسی فوتبال خودش را از استمفوربریج شروع کرد. نیل شپرلی 3 سال را در چلسی سپری کرد و در سال 1995 به ساوتهمپتون پیوست. شپرلی در سال­های 1996-1998 برای کریستال پالاس بازی کرد و پس از بازی برای تیم­های دیگر در سال 2003 مجدد به کریستال پالاس برگشت. شپرلی در طول دوره حضور در کریستال پالاس بیشتر از 100 بازی با پیراهن این تیم انجام داده است.

لوییک رمی

مهاجم فرانسه­ایی که ابتدای فصل چلسی را ترک کرد و به باشگاه اسپانیایی لاس پالماس پیوست. لوییک رمی 3 سال در استمفوربریج حضور داشت و دوره­ی کوتاهی نیز به‌صورت قرضی به باشگاه کریستال پالاس رفت و 5 بازی برای این تیم انجام داد.

 

خبر ارسالی: آرمان مرادی