کونته

کونته: این یک فرصت برای بازگشت است

آنتونیو کونته پس از تعطیلات لیگ برتر به منظور بازی‌های ملی‌ با حضور در کنفرانس خبری پیش از دیدار با کریستال پالاس به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد و از دوری کانته، موراتا و درینکواتر گفت.

به گزارش کانون هواداران چلسی در ایران، کونته کنفرانس خود را با خبر بد شروع کرد:”اخبار تیم؟ اخبار بد! همانطور که می‌‌دانید ما سه‌ بازیکن مصدوم داریم.”

“موراتا- امیدوارم او را خیلی‌ زود برگردانیم، شاید برای بازی بعدی مقابل رم. درینکواتر در حال پیشرفت است اما هنوز کاملا آماده نیست. باید با صبر و حوصله منتظر وی بمانیم.”

“آخرین مصدوم کانته است. ما یک اسکن جدید از پای او در هفته آینده خواهیم گرفت تا از پیشرفت مصدومیتش با خبر شویم. مطمئناً یک مشکله عضلانی است، مشکل همسترینگ. ما بازیکن بزرگی‌ را از دست دادیم. شما به خوبی‌ از اهمیت کانته در ترکیب ما با خبر هستید. ما هیچ بازیکن دیگری با کاراکتر مشابه به او نداریم.”

“ما در این دوره اصلا خوش شانس نبودیم به خصوص در مورد هافبک ها. ما فقط باکایوکو و فابرگاس را در اختیار داریم.”

“ما باید در یک ماه ۷ مسابقه انجام دهیم و باید به راه حل‌های متفاوتی در این مورد برسیم: مدافعان را برای بازی در میانهٔ زمین تطبیق دهیم، یا به بازیکنان جوانی‌ همچون کایل اسکات و اتان آمپادو فرصت بازی دهیم.”

در مورد طول مدت دوری کانته از فوتبال همچنین کونته گفت:”فکر می‌‌کنم ۲۰، ۲۵ روز از میادین دور باشد اما در این مورد‌ها باید شدیداً توجه کنیم به شرایط این بازیکن. برای همین در هفته آینده یک بار دیگر پای او را بررسی‌ خواهیم کرد تا بفهمیم شرایط او چطور است، تا ببینیم آیا این اسکن از قبلی‌ بهتر است.”

کنته در مورد شایعات علاقه خودش به بازگشت به ایتالیا و ترک چلسی هم چنین گفت:” برای ۲ هفته است که من این اخبار را می‌‌شنوم. من ۲ هفته پیش یک مصاحبه انجام دادم و مطمئنم ترجمه آن غلط بوده است. من در مصاحبه خود گفتم فقط یک روز در آینده می‌‌خواهم به ایتالیا بازگردم. یک روز، در آینده. اما من وضعیتم را به خوبی‌ می‌‌دانم. هنوز ۲ سال دیگر با چلسی قرارداد دارم، خوش حالم که با این تیم کار می‌‌کنم. خوش حالم که در کنار این بازیکنان هستم. از احساس خوبی که هواداران به من می‌‌دهند خوش حالم. مشکلی‌ نمی‌‌بینم.”

وی ادامه داد:”چیز دیگری که می‌‌خواهم روشن کنم این است که خانواده من با من در این کشور می‌‌مانند، نه در ایتالیا. دختر من اینجا در کبهام به مدرسه می‌‌رود. وقتی‌ می‌‌خواهید چیزی بنویسید مهم است که واقعیت را بنویسید. خانواده من اینجا می‌‌مانند نه ایتالیا.”

کونته همچنین اعلام کرد خبری از تصمیم پیرلو برای آینده ا‌ش و اینکه می‌‌خواهد در چلسی به وی بپیوندد ندارد. همچنین در مورد پست چارلی ماسوندا در اینستاگرام افزود:” چارلی به اشتباهش پی‌ برد. باید خیلی‌ سخت کار کند تا پیشرفت کند. او خیلی‌ سخت کار می‌‌کند. مشکلی‌ با او نمی‌‌بینم.”

“چارلی باید تفکّرش را به زمین بازی متمرکز کند. من این را به او هم گفتم. وظیفه من این است که به وی در راه درست کمک کنم، نه در راه غلط.”

“ما تنها ۳ شماره ۱۰ داریم که ۲ تای آن‌ها بازی می‌‌کنند پس ماسوندا شانس خوبی‌ برای بازی کردن دارد و باید خودش را نشان دهد.”