کونته ناراضی، می تواند از قهرمانی دفاع کند؟

آنتونیو کونته که این فصل خیلی از تیمش راضی به نظر نمی رسد کار دشواری برای دفاع از عنوان قهرمانی اش را پیش رویش دارد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته پس از شکست تیمش برابر کریستال پالاس همه را از سختی رقابت و راه پیش پای چلسی خبردار کرد و این سوال حالا برایش مطرح است که آیا ترکیبی که از چلسی در اختیار دارد به اندازه ای قوی هست که بتواند با منچستر سیتی و منچستر یونایتد که کلکسیونی از بازیکنان گرانقیمت و نام آشنا هستند، رقابت کند؟

کونته بارها در فصل نقل و انتقالات تابستانه از عمق تیمش ابراز نارضایتی کرد و مطمئنا باشگاه نتوانست به جز باکایوکو و موراتا اهداف دیگر کونته را به استمفوردبریج بیاورد. بازیکنانی که کونته می خواست تا بتواند در تمام جبهه ها تیمش را مدعی قهرمانی کند. کاری که تیم های منچستری برای گواردیولا و مورینیو به خوبی انجام داده اند.

نارضایتی کونته خیلی واضح بوده و هست، او حتی از عملکرد ضعیف بازیکنانش در برابر کریستال پالاس می نالید، بازی ای که یک چلسی کند و بازیکنانی در سطحی پایین تر از نام این تیم را دیدیم.

حال به نظر می رسد کونته هم دیگر امیدی به قهرمانی با این تیم ندارد و حالا سعی می کند همه را متقاعد کند تا توقعاتشان را از قهرمانی پایین بیاورند. کونته با یک چالش بزرگ در ترکیبش رو به رو شده است، وقتی او از عمق تیمش ناراضی بود، مسئولان چلسی بدنبال این بودند که در بازار تبلیغاتی انتقال لوکاکو جا نمانند، اما آنتونیو فکر این روزهایش بود، روزهایی که با مصدومیت کانته، دیگر ماتیچ را ندارد و باید به باکایوکوی کم تجربه اطمینان کند. وقتی موسز مصدوم می شود باید به زاپا کوستایی بازی بدهد که انتخاب اول و حتی دومش هم نبوده است. وقتی موراتا مصدوم می شود باید باتشوایی را جایگزین او کند و انقدر بد بازی کند تا حضور این بازیکن بلژیکی به ۶۰ دقیقه نرسد.

کونته یک بازی سخت در پیش دارد، آس رم! تیمی که نمی شود آن را با پالاس مقایسه کرد. این مربی در صحبت هایی بعد از شکست تیمش برابر کریستال پالاس گفت :”ما نباید خوشحال باشیم، این فصل خیلی برای ما سخت است. به همین دلیل ما باید ۱۵۰ درصد توانمان را بگذاریم و ۱۰۰ درصد کافی نیست.من بازیکنانی دارم با توانایی فوق العاده که بجنگند. مطمئنا جنگیدن برای بازگرداندن لحظات، همه می توانند شرایط ما را ببینند. هر فصل با فصل قبل فرق می کند. فصل گذشته تمام شده است. الآن بازیکنان دیگری دارم، برای همین نمی شود با فصل قبل مقایسه کرد، ما در لیگ قهرمانان اروپا و یا لیگ اروپا بازی نمی کردیم.این فصل ما با چهار مدعی رو به رو هستیم و برای این کار مشکلاتی داریم. وقتی تعدادی مصدومم دارید، شما در بحران هستید.”

چلسی در سفرش به جنوب لندن و ورزشگاه کریستال پالاس درینکواتر، کانته و موراتا را بدلیل مصدومیت در اختیار نداشت و در همان اوایل بازی موزس را نیز به همین دلیل از ترکیب خارج کرد.تا دست کونته بیش از پیش در انتخاب بازیکن بسته شود.

بیایید نگاهی بکنیم به یکی از تیم های مدعی، منچستر سیتی. وقتی آگوئرو را بدلیل مصدومیت از ترکیبش خارج شد در چه شرایطی قرار گرفت؟ آنها آمدند چلسی را استمفوردبریج شکست دادند و در بازی بعدی با نتیجه ۷-۲ استوک سیتی را درهم کوبیدند. این همان فرقی است که کونته را نگران کرده است. او در تابستان حتی نتوانست یورنته را از سوانسی به تیمش بیاورد تا بتواند در برابر تیم های پر بازیکن بایستد.

او درباره دیگر تیمها اینچنین گفته است :”شما پتانسیئل دیگر تیم ها را می دانید، اما برای ما مهم این است که به خودمان نگاه کنیم.این فصل برایمان سخت است اما باید این را هم در نظر داشته باشیم که باید چیزهایی برای آینده بسازیم و به بازیکنان جدید فرصت بیشتری برای حضور در این لیگ را بدهیم تا تجربه کسب کنند. به بازیکنان جوان فرصت بدهیم تا خودشان را نشان بدهند که می توانند در چلسی بمانند. ما این فصل باید صبور باشیم، می دانم کار آسانی نیست.”

چلسی که در گروه سوم لیگ قهرمانان اروپا تا به امروز با ۶ امتیاز صدر نشین است، موراتا را در اختیار خواهد داشت، بازیکنی که می تواند کابوس نداشتن مهاجم هدف در سطح مسابقات را برای کونته خاتمه دهد. عملکرد ضعیف باتشوایی در بازی آخر تیمش به قدری کونته را عصبی کرد که او در این خصوص اینچنین گفت:”طبیعی است که بعد از یک عملکرد بد، عصبانی باشم، اما همه بازیکنان عملکرد بدی داشتند. من به توانانی تمام بازیکنانم اعتقاد دارم و به همه آنها این شانس را می دهم که خودشان را نشان دهند، اما ما موراتا را داریم و سپس باتشوایی. عملکرد کل تیم بد بود و فقط یک یا دو بازیکن نبودند.”

به نظر می رسد هواداران چلسی یک راه بیشتر تا پایان فصل ندارند، آن هم این است که صبور باشند و به خاطر قهرمانی فصل پیش کونته به او اعتبار بدهند که شاید بتواند تیم را دوباره مثل فصل قبل از بحران خارج کند. و باید کمی واقع بین بود، به ترکیب منچستر سیتی و یا یونایتد نگاه کنید، آیا نباید فرقی بین آن همه بازیکن و ستاره با تیمی چون چلسی که به اندازه اینکه نیمکتش را پر کند بازیکن ندارد وجود دارد که آن فرق تا هفته ۸ ام لیگ برتر ۹ امتیاز بوده است.