کونته:‌ درباره موراتا ریسک نمی کنم

آنتونیو کونته در کنفرانس خبری اش به طور واضح اعلام کرد که برای استفاده از موراتا عجله نمی کند و نمی خواهد ریسک کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته که باید فردا شب تیمش را مقابل آس رم صف آرایی کند در کنفرانس خبری پیش از این بازی حضور پیدا کرد و در مورد مسائل تیمش صحبت کرد.

کونته همانطور که پیش بینی می شد، ابتدا با سوالی در خصوص وضعیت موراتا سوال شد و او این چنین توضیح داد :”من می توانستم ریسک کنم و موراتا را مجبور کنم شنبه (برابر کریستال پالاس) بازی کند، اما من احمق نیستم و وضعیت دشواری است و باید فردا بهترین تصمیم را بگیریم، من ریسک نخواهم کرد تا موراتا را بازی دهم”

وی ادامه داد :”ما به خوبی می دانیم در چه شرایطی هستیم و مطمئنا وقتی چنین مصدومیت هایی برای بازیکنان مهم رخ می دهد برای ما سخت می شود. اما باید بر شرایط حاکم باشیم و بهترینمان را به نمایش بگذارید، واضح است که نداشتن بازیکنانی چون موراتا و کانته و حالا موزس این سه بازیکن مهم، آسان نیست.”

آنتونیو گفت :”مشکل این است که همان بازیکنان همیشه بازی می کنند و ما بازیکنانی در لیستمان داریم که در هر سه بازی در هفته هم بازی نمی کنند. برای کانته، موراتا و موزس اولین بار است که به طور ثابت در همه بازی ها شرکت می کنند. برای آلونسو هم همینطور است!”

سرمربی آبی ها اضافه کرد:”وقتی شما بازی های زیادی دارید، احتیاج دارید که سیستم چرخشی بین بازیکنان داشته باشید و اگر امکان پذیر نباشد باید ریسک کنید، و سپس…برای مثال در مقابل منچستر سیتی، موراتا پس از ۲۰ دقیقه مصدوم شد، اما اگر موراتا را در ۱۱ نفر اصلی قرار نمی دادم مردم می گفتند که من دیوانه ام.بازیکنانی که احتیاج به استراحت دارند را باد گاهی تعویض کرد.”

او درباره بازی فردا شب تیمش برابر رم نیز گفت :”مطمئنا زمان خوبی است که دوباره بازی کنیم، بعد از آن دو شکست، اما می دانیم که لیگ قهرمانان اروپا تورنمنت سختی است. می دانم فردا هم سخت خواهد بود چرا که فوتبال ایتالیا را می شناسم و همه تیم ها به خوبی سازماندهی شده اند. ما باید دقت کنیم چرا که رم تیم فوق العاده ای است و مربی واقعا خوبی دارند.”