چلسی ۲-۱ اورتون

چلسی با پیروزی برابر اورتون، راهی مرحله یک چهارم نهایی کارابائو کاپ شد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، کونته در این مسابقه به چند تن از ستارگان تیمش استراحت داد. نکته قابل توجه ترکیب چلسی حضور دنی درینک واتر برای اولین بار با پیراهن چلسی بود. همچنین چارلی ماسوندا و اتان آمپادو به همراه آندرس کریستنسن از ابتدا برای چلسی بازی کردند.

 

چلسی بازی را بهتر آغاز کرد ولی موقعیت جدی را نتوانست ایجاد کند. دقیقه ۲۶ بازی بود که روی سانتر فوق العاده چارلی ماسوندا، رودیگر ضربه سری دیدنی زد و دروازه پیکفورد و اورتون که به تازگی مربی خود، رونالد کومان را از دست داده بودند باز کرد.

 

بازی در نیمه اول بیشتر میانه میدان بود و در نهایت با نتیجه ۱-۰ به سود چلسی خاتمه یافت. آمپادو و درینک واتر بازی خوبی را در خط هافبک به نمایش گذاشتند.

 

در نیمه دوم اورتون بازی بهتری به نمایش گذاشت. در دقیقه ۶۰ بازی وین رونی جلوی دروازه با ضربه ای والی قصد باز کردن دروازه چلسی را داشت که کابایرو جلوی ورود توپ را گرفت. ۱۰ دقیقه بعد باز هم کابایرو واکنشی خوب نشان داد و این بار ضربه سر خطرناک جگیلکا روی ضربه کرنر را با موفقیت دفع کرد.

 

کونته که بازی ضعیف تیمش را می دید دست به تعویض زد و سسک فابرگاس را به جای دنی درینک واتر و سپس پدرو را به جای ماسوندا وارد زمین کرد.

 

دقیقه ۸۰ جدی ترین موقعیت اورتون رقم خورد، جایی که ضربه زیبای لوکمن، بازیکن تعویضی اورتون به تیر افقی دروازه برخورد کرد.

 

روی یک صحنه میچی باتشوای روی اشتباه خط دفاع اورتون و تیز هوشی خود پیکفورد را جا گذاشت ولی جگیلکا خود را به توپ رساند و نگذاشت که باتشوای درگیری با او برای زدن توپ را پیروز شود، باتشوای نیز به طرزی هولناک با ساق پا به تیرک دروازه اورتون برخورد کرد ولی مشکل خاصی برایش پیش نیامد.

 

بازی که سرد بود،‌پایانی طوفانی داشت. دقیقه ۹۲ بازی ویلیان  از طریق همکاری دیدنی با سسک فابرگاس توانستند صاحب موقعیت شود و ضربه ای عالی از درون محوطه به سمت دروازه اورتون شلیک کرد که توپ بعد از برخورد با تیرک به تور دروازه چسبید تا نتیجه بازی ۲-۰ شود.

 

تنها یک دقیقه بعد روی اشتباه بازیکنان خط دفاعی چلسی و عدم دفع توپ توسط کریستنسن، کلاورت لوین بازیکن تعویضی اورتون یکی از گل ها را جبران کرد.

 

مسابقه در پایان با نتیجه ۲-۱ به سود آبی ها تمام شد تا چلسی به دور یک چهارم نهایی رقابت های لیگ کاپ راه پیدا کند.

 

ترکیب چلسی: کابایرو، رودیگر، کریستنسن، کیهیل، زاپاکوستا، درینک واتر، آمپادو، کندی،‌ویلیان، میچی باتشوای، چارلی ماسوندا

نیمکت: ادواردو، کلارک سالتر، استرلینگ، اسکات، فابرگاس، پدرو، موراتا

گل ها: رودیگر (۲۶)، ویلیان (۹۲)

ترکیب اورتون: پیکفورد، بینس، ویلیامز، جگیلکا،‌رونی، میرالاس،‌لنن، مک کارتی، دیویس، کنی،  بنینگیم

نیمکت: رابلس، کین، سیگردسون، نیاسه، کلاورت لوین، هولگیت،‌ لوکمن

گل:‌ کلاورت لوین (۹۳)