کنفرانس خبری ، اما جنجالی کونته!

آنتونیو کونته پیش از بازی تیمش برابر بورنموث در کنفرانس خبری شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته که به تازگی دنی درینکواتر و انگولو کانته را در بعد از سپری کردن دوره مصدومیتشان در تمرینات تیمش دارد، در خصوص مصدومیت های تیمش صحبت کرد و گفت :”موزس بیرون است و برای لیما باید وضعیتش را بررسی کنیم تا به تمرین برگردد. انگولو همچنان آماده بازی نیست ، ما باید صبر کنیم و امیدوارم که او را برای بازی با رم داشته باشم. دنی (درینکواتر) برابر ارتون بازی کرد اما باید فیزیک لازم را بدست آورد و بقیه بازیکنان آماده هستند.”

وی ادامه داد :”من فکر می کنم ما در برهه از زمان روی تیممان تمرکز کنیم، چرا که ما در ابتدای فصل مشکلات زیادی داشتیم، فصل را با مشکل مصدومیت هازارد شروع کردیم، در پیش فصل مشکل پدرو بود و در بازی دوستانه او در صورتش شکستگی داشت. سپس دنی در هفته اولی که با ما بود مصدوم شد، بعد از آن کانته در تیم ملی مصدوم شد و بعد موزس.فکر می کنم شروع ما در این فصل خیلی با شانس همراه نبود و فکر می کنم ما خوب کار می کنیم و امتیازاتی که در لیگ استحقاقش را داشتیم گرفتیم و در لیگ قهرمانان خوب کار کرده ایم. ما در جام اتحادیه هم به مرحله بعدی رفتیم. اگر یادتان باشد فصل پیش ما در دور دوم برابر وستهم از این جام حدف شدیم.اما ما باید به کارمان ادامه بدهیم و همچنین تلاش کنیم تا بازیکنان جوان و با پتانسئل مانند امپادو، ما کار زیادی داریم.”

کونته در خصوص شروع طوفانی موراتا و اینکه نزدیک به ۱ ماه است این بازیکن نتوانسته گلزنی کند، گفت :”اگر شما یادتان باشد قبل از تعطیلی بازی های ملی او مصدوم شد و بعد از ۲۰ دقیقه در بازی منچستر سیتی. او در برابر کریستال پالاس بازی نکرد، همینطور برابر اورتون و تنها ۱ بازی جلوی واتفورد بازی کرد (می خندد).فکر کنم ما باید این نکات را در نظر بگیریم، من از عملکرد او راضی ام و بازی بعدی یک فرصت برای اوست که خوب بازی کند.به نظر من مهاجم باید برای تیم خوب بازی کند تا اینکه گل بزند. موراتا و باتشوایی این کار را می کنند.”

اما جدی ترین سوالی که از کونته شد و او را عصبانی کرد، این بود که خبرنگار از شایعه نارضایتی بازیکنان از نوع تمرین های کونته و اینکه کارلو آنجلوتی منتظر است تا جای او را بگیرد سوال کرد و این مربی اینچنین پاسخ داد :”فکر می کنم در اطراف ما هزاران اراجیف هست، بله این درست است. اگر به گذشته نگاه کنیم برای دیگر مربیان هم همینطور بوده است، اراجیف زیادند و تلاش می کنند که بین من با بازیکنان و من با باشگاه مشکل ایجاد کند. اما اگر کسی دوست دارد از این چیزها بنویسد من جوابش را به خوبی در گذشته دادم، درباره مشکلاتی که متفاوت است.”

سپس سرپرست تیم که مدیریت کنفرانس را بر عهده دارد اضافه کرد:”این بحث ها کاملا رد می شود و درست نیست. اینکه بازیکنان با استیو هلند تماس گرفته اند هم اشتباه است و ما با استیو چک کردیم.”

و کونته ادامه می دهد :”من می توانم قبول کنم که آنها بنویسند چلسی می خواهد من را اخراج کند. می توانم قبول کنم که داستان من و بازیکنان را بنویسند، اما اینکه یک فرد دیگر را در این راه بگذارند درست نیست، چرا که درست نیست این شخص  این فرد برای من بنویسد که”عذر می خواهم ولی این داستان ها درست نیست و اگر بخواهی آماده ام تا مصاحبه کنم.” چرا؟ یک فرد دیگر را در این اراجیف قرار می دهید. اگر می خواهید مرا بزنید، بزنید چرا  یک فرد دیگر را در این ماجرا قرار می دهید؟ این اشتباه است و من از این نوع شرایط متنفرم.”

خبرنگاری پرسید که آیا فکر می کنی آنها می خواهند برای تو مشکلی ایجاد کنند؟، که کونته اینگونه جواب داد:”شما مرا نمی شناسید (می خندد)، این ها به کار من می آیند. با توجه به تجربه من به عنوان بازیکن و مربیگری ام در تیم های خوبی که بوده ام برای من کار می کند. شما نمی توانید تصور کنید مربی تیم ملی بودن چقدر شما را تحت فشار می گذارد. فشاری که برای کشورت است، هرکسی این شرایط را نمی داند. اما اگر کسی خوشحال می شود چنین اخباری را بنویسد تا روزنامه اش را جذاب کند مشکلی برای من ندارد اما فرد دیگری را وارد این ماجرا نکنید.”

کونته درباره بازی تیمش در برابر بورنموث هم صحبت کرد و گفت:”صادقانه بگویم بورنموث تیم خوبی است با بازیکنان خوب و ما باید توجه زیادی به بازی کنیم چرا که تیم قوی است. فکر می کنم در حال حاضر آنها در جایگاه درستی نیستند  و در جدول باید جای بهتری باشند. آنها بازی های زیادی را به خوبی بازی کرده اند اما گاهی ضعف داشته اند. بازیکنانم باید به آنها احترام بگذارند چرا که مربی خیلی خوبی دارند و فرصت خوبی خواهد بود تا آکه و بگوویچ سلامی کنیم، بازیکنانی که فصل پیش از بازیکنان خوب ما بودند.”

بورنموث - چلسی (On time)

لیگ برتر

کونته در پاسخ به سوالی که در خصوص باخت به کریستال پالاس و اینکه آیا دوباره رخ خواهد داد یا خیر، پاسخ داد :”فکر می کنم باید تلاش کنیم تا این باخت ها را از بین ببریم، شما خیلی خوب می دانید در انگلستان و این لیگ بازی آسانی وجود ندارد و باید جلوی هر توجه زیادی کنید و برای هر بازی تمرکز کنید.”

اما خبرنگاری دیگر باز بحث را به شایعات جایگزینی آنجلوتی کشاند و پرسید که آیا با او در تماس هستی؟ که کونته اینچنین پاسخ داد :”بله، من با کارلو در تماس هستم و او دوست من است. اما این هیچ معنی خاصی ندارد، چرا این سوال را می کنید؟ فکر می کنم سوال شما به خاطر مقاله ای در روزنامه است، اما واقعا من اخبار را خیلی نمی خوانم و برای تمام این مشکل، من هیچ پیامی نفرستادم و او برایم فرستاد. کارلو دوست من است و مربی من بوده است، فکر کنم او هم از اینجا اخراج شده است و او باشگاه را به خوبی می شناسد.”

یک خبرنگار دیگر دوباره سوالی در این خصوص کرد که مدیر کنفرانس آن را قطع کرد و گفت که وقت بیشتری در این خصوص که صحتی ندارد نمی گذاریم.

کونته در پاسخ به سوالی که چطور آکی را فروخته، آیا برای نگهداشتن تلاش کرده یا خیر، گفت :”جواب من همانطوری است که گفته ام. من نظرم را به باشگاه گفته ام و باشگاه تصمیم گیرنده است. فکر کنم خیلی واضح جواب دادم. ما بازیکنان خوبی در خط دفاع داریم، بازیکنی اگر بخواهد در چنین تیمی بماند باید یک چالش بزرگ را قبول کند. اما طبیعی است که تصمیمی دیگر بگیرند.”

از کونته سوال شد که آیا الآن سخت ترین لحظاتش در چلسی را سپری می کند. که اینچنین جواب داد :”نه، من فصل پیش لحظات سخت تری از الآن داشته ام.”

سرمربی آبی ها در پاسخ به اینکه آیا تیمش می تواند همچون فصل گذشته ۱۳ برد پیاپی را بدست بیاورد گفت:”من جادوگر نیستم، اگر بتوانم تصمیم گیرنده باشم باید بگویم که دوست دارم اینطور باشد، اما سخت است که کاری که فصل پیش انجام دادیم را در چنین لیگی انجام دهیم.”

به عنوان آخرین سوال، خبرنگاری خواست برای کونته حواشی را بیشتر کند و پرسید که آیا به کارلو توصیه می کنی که با اورتون برود؟ که آنتونیو پاسخ داد :”من فکر می کنم کارلو بهترین تصمیم را برای خودش می گیرد. پاسخ دادن به این سال خیلی سخت است!”