شماره ۹ طلسم شده و موراتا

هواداران و حتی بازیکنان تیم چلسی بر این باورند که پیراهن شماره ۹ برای مهاجمان آبی همراه با گل نزدن آنها می باشد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، به نظر می رسد زمانی که آلوارو موراتا انتقالش به چلسی را تمام کرد به پیشنهادات دیگران در نپوشیدن پیراهن شماره ۹ که قبلا تورس و فالکائو آن را بر تن داشتند گوش نداده و اعتقاد ندارد که این شماره بتواند روی عملکردش تاثیری بگذارد.

موراتا که تابستان با ۷۰ میلیون پوند از رئال مادرید به استمفوردبریج آمد، فشار جایگزینی دیگو کوستا را باید تحمل کند و اندازه او برای آبی ها در امر گل زنی موفق باشد.

اما او به چلسی آمد و تصمیم گرفت پیراهن شماره ۹ را بر تن کند. پیراهنی که بعد از جیمی هاسلبنک که ۷۰ گل برای چلسی به ثمر رسانده است، بر تن بازیکنان چندان موفقی در چلسی نبوده است.

کژمان، بولهروز، سیدول، دی سانتو، تورس و فالکائو بازیکنانی بوده اند که بعد از هاسلبنک فراموش نشدنی، این پیراهن را بر تن کردند و نتوانستند روز های خوبی از فوتبالشان را در چلسی داشته باشند.

اما موراتا در این باره گفته است که :”این مسئله یکی از اولین چیزهایی بود که به اینجا آمدم بیان شد.حتی بازیکنان هم از من خواهش می کردند این پیراهن را نپوشم چرا که طلسم شده است! اما من می خواستمش.”

وی ادامه داد :”من یک سری کارهای کوچکی انجام دادم تا بدشانسی که این پیراهن به همراهش دارد را دور کنم. می توانم بگویم چه کردم؟ اصلا! اگر به شما بگویم طلسم دوباره بر می گردد.”

موراتا به نظر می رسد در طلسم شکستن این پیراهن موفق بوده و توانسته تا اینجای کار ۷ گل برای آبی ها به ثمر برساند اما شاید او رازش را با کسی در میان گذاشته باشد که در شش بازی اخیرش نتوانسته گلزنی کند.

باید چند هفته دیگر نیز منتظر بود و دید آیا موراتا توانسته بر طلسم این پیراهن غلبه کند یا خیر!