کنفرانس خبری کونته بعد از پیروزی برابر یونایتد

آنتونیو کونته پس از پیروزی برابر منچستر یونایتد، به تمجید از طرز فکر بازیکنانش پرداخت.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی های لندن با یک نمایش تاکتیکی  و قابل قبول موفق شدند با تک گل آلوارو موراتا، منچستر یونایتد تیم دوم جدول را از پیش رو بردارند تا فاصله خود را با این تیم به یک امتیاز کاهش دهند.

کونته در کنفرانس خبری خود راجع به عملکرد فوق اعلاده ادن هازارد، گلزنی آلوارو موراتا و سکو نشینی داوید لوئیز صحبت کرد.

آنتونیو کونته گفت: “با انرژی زیادی بازی کردیم، هیجان و علاقه فراوانی برای بازی کردن داشتیم. این برای من، بازیکنان، باشگاه و بالاتر از همه، هوادارانمان فوق العاده است که این انرژی را درک کنند، تا این عشق و هیجان را حس کنند.”

“چیز های مثبت زیادی دیدم، نه تنها از نظر تاکتیکی. بالاتر از همه برای من خواسته بازیکنانم،‌ تمایل آن ها برای جنگیدن و کمک کردن به همدیگر بود. وقتی اینگونه بازی کنیم، عالیست. بازی بزرگی بود، بردن منچستر یونایتد هم به شما اعتماد به نفس بیشتری می دهد و باعث می شود که قبول کنیم اگر بخواهیم، می توانیم.”

“توانایی بازی با سه هافبک بسیار مهم بود. این فصل برای پیدا کردن بهترین راه حل برای تیم کمی مشکل پیدا کرده ایم. فصل پیش تعادل فوق العاده ای با سیستم ۱-۲-۴-۳ داشتیم،‌ولی این فصل بازیکنان زیادی عوض کردیم و باید بهترین راه حل را بازی به بازی پیدا کنیم. امشب تعادل خوبی داشتیم،‌موقعیت های خوب گلزنی ایجاد کردیم، می توانستیم در زدن ضربات نهایی بهتر باشیم، ولی مشکلی نیست. برد خوبی برایمان بود.”

کونته دلیل عدم حضور داوید لوئیز را نیز اینگونه توضیح داد: “خیلی ساده  است. مربی بهترین تصمیم را برای تیم می گیرد. امشب بهترین تصمیم برای تیم این بود که کریستنسن بازی کند و آمپادو روی نیمکت باشد، دو بازی جوان و خیلی خوب برای حال و آینده باشگاه. شاید در آینده بتوانم جور دیگری تصمیم بگیرم یا همینطور ادامه دهم. باید بهترین تصمیم برای باشگاه را بگیرم، نه تنها یک بازیکن. گاهی اوقات ممکن است اشتباه کنم و گاهی هم بهترین کار را انجام دهم. این فقط یک تصمیم تاکتیکی بود. می تواند در مورد هر یک از بازیکنانم رخ دهد. اگر ببینم در فرم خوبی نیستند، طبیعیست. من باید با هر وضعیتی تصمیمات مهمی بگیرم. امروز این تصمیم را گرفتم، کریستنسن شگفت انگیز بازی کرد. به این خاطر خیلی خوشحال بودم.”

ضربه سر بی نظیر موراتا اولین گل او پس از بازی مقابل اتلتیکو مادرید در ماه سپتامبر محسوب می شود، کونته در مورد مهاجم اسپانیایی خود گفت: “یادتان نرود این اولین فصلیست که دارد به طور مداوم بازی می کند. در فصول گذشته هرگز ثابت بازی نکرده است. حالا او باید تلاش کند که تمرین کند و بهتر شود. قبل از مصدومیتش فوق العاده بازی می کرد. بعد از مصدومیت افت کرد، ولی حالا بهتر شده است. او مقابل سه مدافع وسط قدرتمند و فیزیکی واقعا عالی بازی کرد. نشان داد که از نظر جسمی قدرتمند است و تکنیک خوبی هم دارد. اگر نقطه منفی را بخواهم ببینم، باید بگویم که می توانست گل های بیشتری بزند و بازی را تمام کند. همچنین در این فصل بازیکنان زیادی عوض شدند، میانگین سنی تیم از فصل پیش با حضور کریستنسن، موراتا، رودیگر و باکایوکو کمتر شده است. باید با این گونه بازیکنان صبور باشیم و تلاش کنیم که بازیکنان بهتری شوند و چیزی مهم کنار همدیگر بسازند.”

هازارد بازی درخشانی انجام داد و بارها بازیکنان حریف برای مهارش روی او خطا می کردند، کونته در این مورد گفت:‌ “من بازیکن بوده ام و می دانم که وقتی حریفی دارید که بازیکنی تاپ است، تلاش می کنید که مهارش کنید. یونایتد بهترین راه را انتخاب نکرد، بلکه راه حل طبیعی را برای بازیکن مهمی مثل هازارد را برگزید. هازارد شگفت انگیز بود. همیشه در بازی با توپ و بدون توپ شرکت داشت. با موراتا و دیگر بازیکنان ارتباط خوبی ایجاد کرد. فاصله بین بازیکنان ما همیشه ۳۵-۴۰ متر بود و تیم به دو مهاجم و دیگر بازیکنان نچسبیده بود.”