کونته

کونته: این برد به اعتماد به نفسمان کمک کرد

پس از برد قطعانه چلسی مقابل وست برومویچ که با نتیجه ۴-۰ در خانه حریف همراه شد،  آنتونیو کونته در کنفرانس خبری به سؤالات خبرنگاران جواب داد.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، کونته صحبت‌هایش را چنین آغاز کرد:” فکر می‌‌کنم شروع دوباره بازی‌ها با برد برای ما خیلی‌ مهم بود، به خصوص مقابل وست برومویچ که فراموش نکنیم در فصل پیش مقابلشان به مشکل خوردیم.”

“امروز فکر می‌‌کنم بازی برای ما آسان شد چون ما خیلی‌ خوب شروع کردیم و تمرکز بالایی‌ داشتیم. بازی محکمی را نشان دادیم و مهاجمانمان خیلی‌ خوب لینک می‌‌شدند. ما خیلی‌ خوب بازی کردیم ولی‌ وست بروم تیم خیلی‌ قوی و فیزیکی‌‌ای است و بازی مقابل آن‌ها سخت است.”

“اینطور بردن برای اعتماد به نفس ما خیلی‌ خوب است، به خصوص الان که می‌‌خواهیم بازی مهمی‌ را در چهارشنبه انجام دهیم. فکر می‌‌کنم این مهم‌ترین بازی فصل باشد چون ما این امکان را داریم که در صورت برد به مرحله بعدی‌ لیگ قهرمانان صعود کنیم، شروع کردن راهمان به این شکل خیلی‌ برایمان مثبت بود.”

کونته در مورد اینکه آیا چلسی می‌‌تواند باز هم ۱۳ برد پشت سر هم بیاورد گفت:” امیدوارم چون فصل گذشته ما ۱۳ برد پشت سر هم داشتیم و انجام این کار در این لیگ بسیار سخت است. در همه بازی‌ها باید با تمرکز بالا بعضی‌ کنید و امکان امتیاز از دست دادن وجود دارد. ۴ برد پشت سر هم برای ما خوب است. ما فصل را با مشکلات زیادی شروع کردیم اما به آرامی راه حل را پیدا کردیم. از مسئولیت پذیری بازیکنانم خیلی‌ خوش حال هستم.”

“این به ما بستگی ندارد چون منچستر سیتی در حال حاضر خیلی‌ خوب بازی می‌‌کند و نتایج فوق‌العاده‌ای می‌‌گیرد. باید به این راه ادامه دهیم و این استحکام را نشان دهیم و فرصت گلزنی بیشتری درست کنیم. ما یک کلین شیت دیگر داشتیم و مهم است که بتوانیم بالانس خوب را در زمانی که توپ را داریم  یا نداریم پیدا کنیم. ما به آرامی چیزی را از فصل گذشته تغییر می‌‌دهیم.”

کونته در مورد درخشش هازارد و بی‌ اعتنایی داور به خطاهای حریف روی او گفت:” امروز ادن خیلی‌ خوب بازی کرد و فکر می‌‌کنم به ما صبر زیادی را در خیلی‌ از صحنه‌های خطرناک نشان داد. من قبلاً بازیکن بودم و می‌‌فهمم وقتی‌ در مقابل اینطور بازیکنان بازی می‌‌کنید بسیار سخت است که متوقفشان کنید و باید از راه‌های دیگر استفاده کنید.”

“او حالا باید به این راه ادامه دهد، او ۱۰۰ درصد آماده است و از فوتبالش با ما لذت می‌‌برد که خیلی‌ مهم است.”

“این فصل ما با مشکلات زیادی شروع کردیم، هازارد یکی‌ از آن‌ها بود چون او در پیش فصل پس از جراحیش با ما تمرین نکرد. سپس پس از چند بازی او هم به ترکیبمان اضافه شد.”

“امروز ۱۱ نفر ترکیبمان همان بازیکنان بازی با منچستر یونایتد بودند. ما در آن بازی خوب بازی کردیم و امروز هم همین اتفاق افتاد. اما فراموش نکنیم که ما باید بازی‌های زیادی را در چند روز آینده انجام دهیم، پس به تمام بازیکنانم نیاز دارم.”

“موزس به خوبی‌ پیشرفت می‌‌کند و امیدوارم از فردا او را داشته باشم، و برای بازی پس از قره باغ او را در ترکیب داشته باشم. این خیلی‌ مهم است که تمام بازیکنان بزرگسال را بدون مصدومیت داشته باشیم.”

کونته در مورد اینکه آیا دسترسی‌ به منچستر سیتی کار آسانی است افزود:” الان خیلی‌ سخت است که فکر کنیم بشود کسی‌ آن‌ها را متوقف کند. آن‌ها روی دور بسیار خوبی‌ هستند، آن‌ها فقط یک بار در خانه مساوی کرده اند مقابل اورتون. این یک بدشانسی‌ بود که با منچستر سیتی پس از اتلتیکو مادرید بازی کنیم. ما ۵ صبح سه شنبه به لندن برگشتیم و روز شنبه با آن‌ها بازی کردیم، پس گاهی‌ اوقات کسی‌ که برنامه بازی‌ها را می‌‌چیند باید در نظر بگیرد که به همه تیم‌ها منصفانه نگاه کند. یک تیم در این بازی شانس بیشتری داشت و می‌‌توانید ببینید که اگر آن بازی را می‌‌بردیم الان اختلافمان ۹ امتیاز نبود.”

“حالا یک مشکل دیگر داریم. باید روز چهارشنبه مقابل قره باغ بازی کنیم، ساعت ۵ یا ۶ صبح پنجشنبه به لندن برمی‌ گردیم و باید روز شنبه مقابل لیورپول بازی کنیم. آیا این طبیعی‌ است؟ فکر نمی‌‌کنم. اگر مسئولین توازن بهتری در این لیگ می‌‌خواهند باید توجه بیشتری به برنامه ریزی‌ها داشته باشند.”