تصویری از استمفوردبریج جدید که در سال ۲۰۲۲ قابل استفاده خواهد بود

استمفوردبریج گرانترین ورزشگاه اروپا می شود

به نظر می رسد چلسی در آینده مالک گرانقیمت ترین ورزشگاه اروپا خواهد شد.

به گزارش کانون رسمی هواداران  چلسی در ایران، با توجه به آنکه چلسی و آبراموویچ در نظر داشتند ورزشگاه استمفوردبریج را به ۵۰۰ میلیون پوند بازسازی کند، بودجه پروژه خود را دو برابر کرده اند تا استمفوردبریج با قیمتی ۱ میلیارد پوندی به گرانقیمت ترین ورزشگاه اروپا تبدیل شود.

این افزایش هزینه در حالی انجام خواهد گرفت که در ژانویه سال گذشته، باشگاه چلسی تصمیم قطعی خود را گرفت که با ۵۰۰ میلیون پونداستمفوردبریج جدید را بسازند. اما باشگاه و آبراموویچ تصمیم گرفته اند با افزایش هزینه ها کیفین پیچدگی و جزئیات ساخت را افزایش داده و در زمان صرفه جویی کنند.

رومان از سال ۲۰۱۳ تا به امروز بیشتر از ۱ میلیارد پوند برای چلسی هزینه کرده است، اما این بار می خواهد با راهکاری متفاوت رکورد ورزشگاه ها را نیز به نام خودش ثبت کند. او ماه گذشته با یکی از سرمایه داران چینی ملاقات کرد تا بتواند ۵۰۰ میلیون پوند ساخت ورزشگاه را تامین بودجه کند.

از سوی دیگر تاتنهام که در حال بازسازی وایت هارت لین است، ورزشگاهی ۸۰۰ میلیون پوندی خواهد داشت که آبراموویچ از این موضوع راضی نیست و نمی خواهد ورزشگاهش پشت سر تاتنهامی ها باشد.

چلسی می خواهد استمفوردبریج ۴۱۶۳۱ نفری کنونی خودش را به یک ورزشگاه ۶۰ هزار نفری خیره کننده و متفاوتی تبدیل کند. اما با توجه به شرایط کنونی و زمان مورد نیاز برای ساخت این ورزشگاه آبی ها به احتمال فراوان در سال ۲۰۲۴ می توانند از این ورزشگاه نو ساز رونمایی و در آن میزبان تیم های دیگر باشند.

تیم کنونی آنتونیو کونته ۲ فصل و نیم دیگر زمان دارند تا در استمفوردبریج کنونی بمانند و پس از آن چلسی برای ۴ سال باید در ورزشگاه دیگری چون ومبلی بازی کند تا استمفوردبریج آماده شود و با این برنامه ریزی اولین بازی چلسی در ورزشگاه جدیدش به اولین بازی این تیم در لیگ ۲۰۲۴-۲۵ خواهد بود.