کنفرانس خبری کونته و کورتوا پیش از بازی مقابل قره باغ

آنتونیو کونته و تیبو کورتوا در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل قره باغ در لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا شرکت کردند و به سوالات پاسخ دادند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، دو سال پیش بود که آنتونیو کونته به همراه تیم ملی ایتالیا در استادیومی که قرار است فردا شب آبی ها مقابل قره باغ بازی کنند، موفق شد آذربایجان را ۳-۱ شکست دهد.

کونته در کنفرانس خبری گفت: “به طور قطع امیدوارم که نتیجه مشابه با آن بازی بگیریم. برد خوبی بود. با ا« پیروزی به یورو رسیدیم. برای من و بازیکنان تیم ملی روز بزرگ بود، ولی در بازی به مشکلاتی هم خورده بودیم. همچنین سطح فوتبال این کشور خیلی پیشرفت کرده و به همین دلیل باید فردا توجه فوق العاده ای به خرج دهیم. بازی بسیار مهمی است. چون اگر ببریم به دور بعد صعود می کنیم و این برای ما خیلی اهمیت خواهد داشت.”

“قره باغ دو بار برابر اتلتیکو مساوی کرد و ما خیلی خوب می دانیم اتلتیکو چه تیمیست، همچنین آ اس رم در بردن قره باغ شدیدا به مشکل خورد. رم تیمیست که فوتبال خوبی بازی می کند و تلاشش در جهت تسلط روی جریان بازیست.”

بازی قبلی دو تیم با پیروزی ۶-۰ چلسی در استمفوردبریج همراه بود. چهار بازیکن از چلسی در این مسابقه غایب خواهند بود. موزس، باتشوای، ماسوندا و کندی هر سه به دلیل مصدومیت نمی توانند کونته را در این مسابقه یاری دهند.

کونته ادامه داد: “من به همه بازکینانم اعتماد دارم و روی تصمیماتم مطمعن هستم. مطمعنا باید بهترین تصمیمات را برای این بازی بگیرم ولی طبیعیست که از سیستم چرخشی استفاده کنم چون هر سه روز یک بار بازی داریم. ولی تکرار می کنم که بازی مقابل قره باغ بسیار مهم است، چون برایمان مهم است که کار برای صعود به جای حساس نکشد، که می تواند خیلی کار را برای ما سخت تر کند.”

تیبو کورتوا بازیکنی بود که کونته را در کنفرانس خبری همراهی می کرد و بر این باور است که چلسی در دو بازی اخیر خود عالی کار کرده و باید در بازی فردا شب هم عملکردی مشابه از خود به نمایش بگذارد.

کورتوا که به همراه چلسی بازی آخر خود را در لیگ قهرمانان با شکست ۳-۰ پشت سر گذاشته است در ابتدای صحبت های خود گفت: “به نظرم بزرگ ترین تغییر مثل فصل قبل است که آن جا هم ۳-۰ به آرسنال باختیم. شاید هرگز درون بازی نمی جنگیدیم و یا این که ذهنیت ما مناسب نبود. مقابل رم یاد گرفتیم که باید هر بازی تلاش کنیم و شاید امسال ۱۰۰ درصد توانمان هم کافی نیست، بلکه ۱۱۰ یا ۱۲۰ درصد از تمرکزمان را برای بردن چنین بازی هایی باید به کار گیریم. مقابل یونایتد نشان دادیم که اگر ذهنیت مناسب داشته باشیم و خوب بازی کنیم، می بریم، با فوتبال خوبی هم می بریم. مقابل وست بروم همان تمرکز را داشتیم. باید همین کار را انجام دهیم. امیدوارم رم درسی برای همه بازیکنان چلسی باشد و تلاش کنیم در طول فصل همین تمرکز کنونی را داشته باشیم.”

کورتوا در ادامه گفت: “هدف ما این است که فردا صعودمان را قطعی کنیم، پس باید ببریم. برای ما شروعی قدرتمند و گلزنی در لحظات ابتدایی برای قرار دادن فشار روی آن ها مهم است و امیدوارانه می توانیم بازی خوبی کنیم و سه امتیاز را به لندن بیاوریم.”

کورتوا پس از ستایش از آذربایجان که ۴ سال پیش به همراه اتلتیکو به آن جا رفته بود در نهایت گفت: “من واقعا خوشحالم که اینجا هستم و امیدوارانه می توانیم بازی خوبی برای همه به نمایش بگذاریم و همه از این بازی لذت ببرند.”