کونته:‌ از رسیدن به اولین هدفمان راضیم

آنتونیو کونته بعد از پیروزی پر گل برابر قره باغ و صعود به دور بعد لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا، رضایت خود را از تیمش ابراز کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، کارت قرمزی که کاپیتان قره باغ در نیمه اول گرفت بازی را به سود چلسی تغییر داد، جایی که ادن هازارد پنالتی به دست آمده از این خطا را هم وارد دروازه کرد.

چلسی سه گل دیگر هم توسط ویلیان و سسک فابرگاس به ثمر رساند تا بازی را نهایت ۴-۰ برده باشد.

کونته در کنفرانس خبری بعد از بازی گفت: “امروز روز خوبی بود. خیلی خوب می دانستم که اینجور بازی ها سخت خواهند بود. فراموش نکنید که اتلتیکو الان به مشکل خورده چون دو بار با قره باغ مساوی کرد.”

“باید از این که به اولین اهدافمان رسیدیم راضی باشیم که صعود به دور بعد چمپیونز لیگ بود و این که نگذاریم بازی برابر اتلتیکو برای ما حیاتی شود. شانس خوبی داریم که از سیستم چرخشی بیشتر استفاده کنیم. امروز من تغییرات زیادی ایجاد کردم و دیدن این که تک تک بازیکنان جواب پس دادند برای من فوق العاده است.”

کونته در مورد ویلیان، ستاره مسابقه گفت: “دوست داریم در مورد تیم صحبت کنم، نه یک بازیکن. باید روی همه اعضای تیم حساب باز کنم. برای ویلیان زدن دو گل فوق العاده است، هم برای تیم و هم برای اعتماد به نفس خودش. باید همینجور ادامه دهیم.”

هر دو پنالتی این بازی را ویلیان گفت و اولی باعث ۱۰ نفره شدن قره باغ شد. کونته توضیح داد: “به نظرم سخت است که در این مورد صحبت کرد، چون وقتی روی نیمکت و از دور صحنه را ببینید، سخت است که بگویید پنالتی بود یا نه. ولی داور باید کارش را انجام دهد، نه به نفع یک تیم تصمیم بگیرد. به نظرم داور تلاش کرد که کارش را انجام دهد.”

کونته همچنین لذت خود را نسبت به هواداران پر سر و صدای قره باغ و ۹۰۰ طرفدار چلسی که به باکو سفر کرده بودند ابراز کرد.

سرمربی ایتالیایی چلسی گفت: “برای من و بیشتر برای بازیکنان، بازی کردن در این شرایط فوق العاده است. می توانیم هیجان و عشق فراوان برای فوتبال را حس کنید. این برای قره باغ و آذربایجان مهم است، چون این کشور رو به رشد می باشد. درست است که از همه کسانی که در ورزشگاه بودند و این جو را ساختند تشکر کرد. همچنین باید از طرفداران خودمان تشکر کنم چون راه طولانی را برای حمایت از تیمشان طی کرده بودند. این نشان می دهد که قلبی بزرگ دارند و سزاوار این خوشحالی هستند.”

بعد از این بازی، رقیب چلسی لیورپولی خواهد بود که بازی ۳-۰ باخته را برابر سویا، با تساوی ۳-۳ تعویض کرد.

کونته گفت: “بازی را دادم. لیورپول نیمه اول را با قدرت و شدت زیادی بازی کرد. ولی همانطور که می دانید، فوتبال عجیب است. چیزی که در نیمه دوم رخ داد توضیحش سخت است. در نیمه دوم هم لیورپول موقعیت هایی برای گل زنی  داشتند. آن ها هم بدشانس بودند. مهم است که برای بازی آماده بود و برای ما تلاش کردن بسیار مهم است تا بازی خوبی به نمایش بگذاریم. خیلی خوب می دانیم که لیورپول چه قابلیت هایی دارد. در طول پرواز به لندن باید ریکاوری کنیم. ولی اگر راستش را بخواهیم،  من و همکارانم قبل از امشب خود را آماده کرده ایم تا همه کار ها به لحظه آخر کشیده نشود.”