کونته:‌ باید برنده می شدیم

آنتونیو کونته پس از تساوی برابر اتلتیکو مادرید در مصاحبه اش در خصوص نمایش و قرعه احتمالی دور بعد تیمش صحبت کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته و چلسی که تا ۱۵ دقیقه پایانی در برابر اتلتیکو مادرید بازی را باخته بودند، با یک گل به خودی که روی کار خوب هازارد به دست آمد توانست یک امتیازی که به صدر نشین شدن آنها کمکی نمی کند را بدست آورند.

کونته در خصوص این بازی گفت :”بازی خوبی بود، نمایش خوبی هم داشتیم. ما استحقاق برد را داشتیم. وقتی شانس های گلزنی زیادی خلق می کنید، شانس های مهم! باید تلاش کنید تا آنها را به گل تبدیل کنید. هرچند دروازه بان هم بهترین بازیکن آنها بود. اما منتقدانه بگویم باید ما برای گل زدن جدی تر باشیم.”

وی ادامه داد :”ما گل خوردیم و اشتباهات زیادی داشتیم که باید پیشرفت کنیم. وقتی شما چنین بازی هایی انجام می دهید، جزئیات خیلی مهم است و روی نتیجه نهایی تاثیرگذار است.شاید در بهترین زمانمان ما ۱-۰ عقب افتادیم. ما تلاش کردیم تا مساوی شویم و سپس تلاش کردیم تا برنده شویم. با چنین نمایشی مربی باید خوشحال باشد.”

اگر لیورپول اسپارتاک مسکو را شکست دهد تنها ۳ تیم برای قرعه دور بعد چلسی باقی می ماند.

اگر قرمزهای بندر لیورپول بتوانند امشب اسپارتاک مسکو را شکست دهند و به عنوان تیم اول گروهشان صعود کنند، چلسی باید با یکی از سه تیم بشیکتاش، بارسلونا و پاریس سن ژرمن بازی کند که کونته نظر جالبی دراین خصوص دارد و معتقد است این سه تیم هم دوست ندارند با چلسی بازی کنند، او اینچنین گفت :”در همین حال حریفان ما هم خوشحال نیستند که دربرابر ما بازی کنند. خواهیم دید چه اتفاقی می افتد.”

کونته ادامه داد:”من به یاد دارم با تیم ملی در بازی های جام ملت های اروپا، ما (ایتالیا) در گروهمان اول شدیم و دربرابر تیم های اسپانیا و سپس آلمان بازی کردیم و اگر آلمان را می بردیم باید با فرانسه بازی می کردیم. بعضی وقتها آسان نیست.”

در خصوص قهرمان شدن یکی از تیم های انگلیسی

آنتونیو کونته در خصوص اینکه تیم های انگلیسی بتوانند قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شوند، اینچنین گفت :”این نشان دهنده این خواهد بود که لیگ خیلی سطح بالایی دارد. تمام ۵ تیم به دور بعدی صعود کرده اند که نشان دهنده کیفیت بالای لیگ است و البته مربیان خوبی که دارند. این لیگ خیلی سخت است و لیگ قهرمانان اروپا این را نشان می دهد.”

وی اضافه کرد :”در ادامه خواهیم دید. اینجا (لیگ برتر) این فصل خیلی سخت است. باید بازی های زیادی انجام دهیم.وقتی شما به یک چهارم نهایی و یا نیمه نهایی می رسید، تیم های انگلیسی بازی های زیادی دارند. این می تواند دلیلی برای مشکلساز شدن باشد، اما تیم های انگلیسی خیلی خوب هستند و احتمال حضور رسیدن به فینال را دارند. تنها سوال من در خصوص وضعیت فیزیکی آنهاست.

ادن هازارد، زننده تک گل چلسی در برابر اتلتیکو مادرید بود
ادن هازارد، زننده تک گل چلسی در برابر اتلتیکو مادرید بود

 

در خصوص تغییرات این فصل

سرمربی آبی ها گفت :”ما سعی می کنیم که چیزهایی برای باشگاه بسازیم. ما در این دو ساله بازیکنان زیادی را تغییر داده ایم. ما تلاش می کنیم تا میانگین سنی تیم را پائین بیاوریم.ما تازه کار و شغلمان را شروع کرده ایم، ما فصل پیش لیگ را بردیم اما شگفت انگیز بود. این فصل خوب کار می کنیم تا پیشرفت کنیم تا بهترینمان را در لیگ و لیگ قهرمانان اروپا نشان دهیم، ما برای رسیدن به نتیجه خیلی تلاش می کنیم.”

درخصوص باکایوکو

کونته درباره بازی گرفتن از باکایوکو در ترکیب اصلی تیمش در بازی امشب نیز صحبت کرد و گفت :”او بازیکن جوانی است، فقط ۲۲ سالش است. او تلاش می کند تا پیشرفت کند و به ایده های فوتبالی ما برسد، خیلی مهم است که صبور باشد و متوجه باشد که اشتباه کردن برای هر بازیکنی عادی است. وظیفه من پیشرفت بازیکنانم است، مخصوصا اگر بازیکنی ۲۲ سالش است. او فضای زیادی برای پیشرفت دارد. همچنین از همکاری و مشارکت او خیلی خوشحالم.”