به نظر می رسد فاصله زیادی میان سیاست های باشگاه و ایده آل های آنتونیو کونته وجود دارد که آینده این مربی ایتالیایی در استمفوردیریج را به خطر می اندازد. www.chelsealondon.ir

آینده مبهم آنتونیو کونته در چلسی

به نظر می رسد فاصله زیادی میان سیاست های باشگاه و ایده آل های آنتونیو کونته وجود دارد که آینده این مربی ایتالیایی در استمفوردیریج را به خطر می اندازد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته که در نیمه نهایی جام اتحادیه در برابر آرسنال نتوانست بعد از مصدومیت ویلیان بازیکنی در پست او را وارد زمین کند و بالاجبار به راس بارکلی بازی داد، در مصاحبه اش بعد از این بازی که با نتیجه ۲ بر ۱ به سود آرسنال تمام شد نارضایتیش از سیاست های باشگاه در نقل و انتقالات و خرید بازیکن را نشان داد و رسانه ای کرد.

کونته از تابستان و از شروع فصل در تمام مصاحبه هایش از عمق کم تیمش و تعداد بازیکنان کم تیمش گفت و به هیئت مدیره باشگاه تیکه انداخت، هیئت مدیره ای که حاضر نیست سیاست هایش را به خاطر یک مربی تغییر دهد، فلسفه ای که سالهاست شاهد آن هستیم و براحتی حاضرند سرمربی تیم را تغییر دهند تا روال تجاری خود را حفظ کنند.

از همان ابتدای فصل رابطه سرد کونته و هیئت مدیره باشگاه مشخص بود، وقتی منچستر یونایتد و مورینیو داشتند لوکاکو را از چنگ چلسی در می آوردند تا از منچستر سیتی که کلکسیونی از بازیکنان گرانقیمت و با استعداد را جمع کرده بود.

چلسی در تابستان نتوانست الکس ساندرو را از یوونتوس بگیرد، بازیکنی که کونته روی او خیلی حساب کرده بود، شاید ساندرو سنگ بزرگی برای چلسی بود، اما اینکه هیئت مدیره و مسئولان اجرایی تیم نخواستند خواسته های کوچک کونته در نقل و انتقالات را بر آورده کنند.

از همین رو آبی ها اجازه دادند یورنته از سوانسی به تاتنهام، دنیلو از رئال مادرید به راحتی راهی منچستر سیتی شوند. بازیکنانی که شاید اگر در تابستان جذب می شدند، حالا آبی ها بدنبال امثال کراوچ، کارول و یا حتی ژکو و امرسون نبودند.

کونته که خوب می داند باشگاه برای اجرایی کردن خواسته هایش در نقل و انتقالات قدمی بر نخواهد داشت، هفته هاست که از دور بودن به قهرمانی صحبت می کند، آنها از جام اتحادیه حذف شدند و در لیگ قهرمانان اروپا باید به مصاف بارسلونا بروند.

آنتونیو کونته
آنتونیو کونته بار دیگر در مصاحبه اش از بی اطلاعی وضعیت بازیکنان جدید مدنظر باشگاه خبر داد.

شاید خواسته های کونته دور از منطق نباشد، سرمربی ای که می خواهد خودش تیمش را ببندد و به بازیکن بیشتری نیاز دارد، به عنوان مثال اگر ادن هازارد و یا ویلیان در بازی برابر بارسلونا مصدوم شوند چه کسی را به جای آنها واردبازی خواهد کرد؟ جواب ساده است، راس بارکلی! چرا که کونته چاره ای ندارد! او با آنکه در کنفرانس خبری اش غیر مستقیم از باشگاه خواست الکسیس سانچز را در لندن نگهدارند، با بی اعتنایی مدیرانش رو به رو شد، چرا که آنها درگیر انتخاب گزینه ای برای جانشینی باتشوایی بودند! کارول، کرواچ،ژکو یا سلیمانی؟

مرد محبوب نیمکت چلسی که فصل پیش کاری را کرد که هیچ مربی دیگری نمی توانست مثل او انجام دهد، بعد از بازی با آرسنال اینچنین ناراحتی اش را ابراز کرد و گفت:”من فکر می کنم شرایط متفاوتی وجود دارد، بعضی وقت ها من می توانم در نقل و انتقالات مؤثر باشم و بعضی وقت ها نه! اولین وظیفه من این است که کارم را انجام دهم و مربی باشم، سعی کنم تا بازیکنانم را پیشرفت بدهم، مطمئنا من تاثیر چندانی در نقل و انتقالات تیم ندارم!”

باشگاه چلسی که از صحبت های کونته راضی نیست، آمادگی اخراجش را نیز اکنون ندارد، اما نام هایی در ذهن دارند که گاها در رسانه ها از آنها نام برده می شود. ماسیمیانو آلگری، سرمربی یونتوس که دلش می خواهد تجربه مربیگری بیرون ایتالیا را نیز تجربه کند.

ماوریتزو ساری، کسی که توانسته ناپولی را در صدر جدول سری آ نگهدارد. او در قراردادش بند آزادسازی دارد که تنها ۸ میلیون یورو برای آن کافی است، بندی که تا ماه می اعتبار دارد.

بر کسی پوشیده نیست که آبراموویچ همیشه دوست داشته از مربیانی که در بارسلونا بوده اند استفاده کند، رایکارد و گوردیولا را هم می خواست به استمفوردبریج بیاورد که موفق نشد، اما شاید بتواند لوئیز انریکه را به تیمش بیاورد.

اگر کونته بماند، نشان می دهد که گزینه مورد علاقه باشگاه بوده و هر دو طرف با هم راه آمده اند و مدیر اجرایی چلسی مارینا گرانوسکیا نقل و انتقالات را به تیم دیکته نخواهد کرد. مارینا که دست راست آبراموویچ است تصمیمات نهایی نقل و انتقالات میگیرد و اوست که شرایط تمدید قرارداد ها را بررسی می کند. هرچند او در نقل و انتقالات از کونته لیست می گیرد و آنها را دنبال می کند.

راس بارکلی
راس بارکلی که به تازگی از مصدومیت چندین ماه اش رها شده بود، تنها خرید چلسی تا به امروز بوده است.

می توان کونته را هم کمی بدشانس بدانیم، او زمانی به چلسی آمده است که دیگر خبری از نقل و انتقال های پر هزینه و آوردن سوپر استار به تیم خبری نیست و او باید از بازیکنان نه چندان گران، تیمی بسازد که جام برسند. باشگاه غرب لندن دو سالی است که به سود دهی رسیده است و از نظر تجاری پیشرفت کرده اند، اما این سود کردن شاید دلیل اختلاف محسوسش با منچستر سیتی در جدول لیگ برتر باشد.

از طرفی کونته هم بعد از چلسی بدون تیم نخواهد ماند، او دوست دارد به چلسی برگردد و با شرایط کنونی تیم ملی ایتالیا، شاید گزینه اصلی هدایت تیم ملی کشورش باشد. پی اس جی نیز مشتری پروپاقرص کونته است و می خواهد با سرمایه گزاری به اهداف طولانی مدتش برسد.

هر دو باشگاه شهر میلان، آث و اینتر نیز دوست دارند این مربی را به تیمشان اضافه کنند، اما کونته به عنوان یک یونتوسی شرایط کار کردن در ایتالیا را می داند و نمی خواهد فقط بعد از دو فصل به کشورش بازگردد که انتقال به کونته به میلان در مهر ماه تکذیب شد.

حدس و گمان های زیادی درخصوص آینده مبهم کونته در چلسی می تواند زد، اما شاید نقل و انتقالات زمستانه و نرمش یکی از طرفین بتواند ورق را برگرداند و چلسی یک سرمربی برای اهداف طولانی مدتش داشته باشد.