کونته:‌ من احمق نیستم

آنتونیو کونته معتقد است گل زودهنگام در نیمه دوم کار را برای تیمش سخت کرد و آنها نتوانستند از پس این بازی دشوار برآیند، او همچنین از تاکتیک هایش در این بازی دفاع کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی ها که با گل زود هنگام سیتی در نیمه دوم، بازی را با یک گل به تیم قهرمان آینده لیگ برتر واگذار کردند تا در یک هفته به دو تیم منچستری دو بازی مهم را ببازند.

کونته در انتهای بازی در کنفرانس خبری شرکت کرد از عملکرد بازیکنانش ابراز رضایت کرد و ابراز داشت که تیم میزبان نشان دادند چرا در صدر جدول لیگ برتر قرار دارند.

سرمربی آبی ها گفت:”من فکر می کنم باید توجه ویژه ای کنیم به شکست در برابر بورنموث، واتفورد و منچستر یونایتد، اما به امروز فکر نمی کنم، چرا که ما در برابر تیمی بازی کردیم که نشان داده اند چقدر قدرتمنداند.”

وی ادامه داد :”امروز آنها نشان دادند که چقدر متفاوت بین آنها و ماست و در حال حاضر فاصله زیادی داریم، ۲۵ امتیاز. فکر کنم باید به بازیهای دیگر بپردازیم نه این بازی. تلاش بازیکنان خیلی مهم بود، آنها تیمی هستند که کیفیتشان فوق العاده است اما در عین حال از نظر روحی عالی هستند. وقتی شما به این کیفیت و ذهنیت می رسید، دیگر غیر قابل توقف هستید.”

کونته درباره سیستم انتخابی اش و دفاع کردن مطلق جلوی سیتی گفت:”بله، بازیکنان خواسته های من را اجرا کردند، ما خودمان را برای بازی ای به این سبک آماده کرده بودیم تا هیچ فضایی بین خطوط ندهیم. در مقابل سیتی شما باید از عقلتان استفاده کنید، در غیر این صورت شما ریسک باختن به نحو بدی را انتخاب کرده اید، ۳-۰ یا ۴-۰ . ما سعی کردیم فضایی به آنها ندهیم که در زمان های طولانی ای از بازی موفق بودیم، گل خوردن بعد از ۳۰ ثانیه از شروع نیمه دوم کار را برای برگشت خیلی سخت کرد.”

آنتونیو کونته درباره اینکه تا دقیقه ۷۷ دست به هیچ تعویضی نزده بود نیز گفت:”ما دو مهاجم (روی نیمکت) داشتیم و می خواستیم با آنها بازی را تغییر دهیم. اما وقتی ما درمقابل تیم قدرتمندی بازی می کنیم خیلی سخت است که تا آخر بالانس را حفظ کنیم. وقتی هازارد در پست شماره ۱۰ بازی می کند ما باید دو بازیکنی را داشته باشیم که دنده باشند در کارهای دفاعی شرکت کنند. فکر می کنم پدرو و ویلیان بازی فوق العاده ای داشتند. من سعی کردم در تعویض هازارد صبر کنم و شما امیدوارید تا لحظه آخر بازیکنی مثل هازارد بتواند چیزهایی خلق کند. اما وقتی بدشانس باشید اینچنین می شود و تصمیم گرفتم تعویض کنم. نمی دانم، کمی دیر بود، در مقابل یونایتد کمی زودتر این کار را کردم.”

مرد ایتالیایی نیمکت چلسی در خصوص انتقادات به تاکتیک هایش گفت:”در حال حاضر باید انتقادات را قبول کنم، اما من خیلی هم احمق نیستم تا جلوی سیتی باز بازی کنم و ۳-۰ یا ۴-۰ ببازم. اگر خوب به یاد داشته باشید چند روز پیش آنها دوبار جلوی آرسنال بازی کردند و همه از ونگر انتقاد کردند که در ۲۰ دقیقه ۳ گل خورده بودند. منتقدها نیاز دارند تا از ذهنشان استفاده کنند، وقتی درباره تاکتیک ها صحبت می کنید باید دانشش را داشته باشید نه اینکه فقط به شیوه ای حماقت وار صحبت کنید.”