فرانک لمپارد در آستانه بازی دو تیم چلسی و بارسلونا در خصوص این بازی صحبت کرد و به کونته توصیه کرد تا از موراتا در خط حمله تیمش استفاده کند.

لمپارد: موراتا باید مثل تورس جلوی بارسلونا بازی کند

فرانک لمپارد در آستانه بازی دو تیم چلسی و بارسلونا در خصوص این بازی صحبت کرد و به کونته توصیه کرد تا از موراتا در خط حمله تیمش استفاده کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، اسطوره باشگاه چلسی که این روزها به عنوان کارشناس در شبکه BT Sport مشغول است سابقه گلزنی و بردن برابر بارسلونا را در کارنامه اش دارد و توصیه هایی تاکتیکی برای تیم چلسی بیان کرد.

لمپارد در ستون مقاله اش در Evening Standard نوشت: “یک سوال واضح وجود دارد که آیا آنتونیو کونته با مهاجم بازی خواهد کرد و یا بازهم عقب می کشد و با شماره ۹ کاذب بازی می کند، همچون کاری که در بازی رفت انجام داد.”

وی ادامه داد: “من مطمئنا موراتا را انتخاب می کنم تا در نوک خط حمله باشد با هازارد و ویلیان پشت سرش. مهاجم (موراتا) باید خیلی بهتر از آنچه در هفته های گذشته بوده، باشد. او نیاز دارد از نظر فیزیکی قوی تر باشد و توپ را نگهدارد. او توانایی فیزیکی و توانایی تکنیکی انجام این کار را دارد.”

لمپارد اضافه کرد:”ما آنچه موراتا می تواند داشته باشد این است که او هدف بازیکنان چلسی باشد، کسی که بتواند پشت مدافعان بدود.او به طور طبیعی بهتر از هازارد این کار را می تواند بکند، کسی که بدون هیچ مسئولیتی برای کشاندن بازی به جلو می تواند بازی خودش را بکند.”

او اضافه کرد:”این همان کاری است که تورس در سال ۲۰۱۲ انجام داد و نشان داد که یک مهاجم چه کاری جلوی بارسلونا می تواند بکند.”