آلوارو موراتا تیمو باکایوکو چلسی

چلسی آماده رد پیشنهادات برای موراتا و باکایوکو

چلسی آماده رد هر گونه پیشنهاد برای آلوارو موراتا و تیمو باکایوکوست تا این دو بازیکن را برای فصل آینده در جمع نفرات تیم خود حفظ کند.

چلسی آماده رد هر گونه پیشنهاد برای آلوارو موراتا و تیمو باکایوکوست تا این دو بازیکن را برای فصل آینده در جمع نفرات تیم خود حفظ کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، خبرگزاری تلگراف در گزارش خود اعلام کرده در حالتی که موراتا و باکایوکو علاقه ای جهت جدایی از چلسی نشان ندهند، این دو بازیکن را حفظ خواهد کرد.

بعد از درسی که باشگاه خیلی زود از فروش کوین دی بروین و محمد صلاح گرفت، حالا تصمیم دارد که زمان کافی را به این دو بازیکن جهت درخشش در لباس آبی را بدهد.

موراتا و باکایوکو هر دو فصلی سخت را پشت سر گذاشته اند، ولی مدیران باشگاه به شدت باور دارند که هر دو خود را به عنوان دو بازیکن مهم اثبات خواهند کرد.

یوونتوس به خرید دوباره موراتا علاقه مند است، همین مسئله در مورد موناکو و باکایوکو نیز صدق می کند. باشگاه فرانسوی آماده است که در تابستان تیم خود را متحول کرده و یکی از تصمیمات آن ها خرید دوباره این هافبک می باشد.

با این حال چلسی هیچ علاقه ای به فروش این دو بازیکن ندارند و تنها در حالتی که خود موراتا و باکایوکو درخواست خروج دهند، آن ها را می فروشد.

در جریان بازی نیمه نهایی جام حذفی مقابل ساوتهمپتون، موراتا و باکایوکو بازی را از روی نیمکت آغاز کردند، هرچند که مهاجم اسپانیایی موفق شد که گل دوم تیمش را بعد از ورود به زمین به جای الیویر ژیرو به ثمر برساند.

هر دو بازیکن کار سختی برای متقاعد کردن آنتونیو کونته جهت بازی در فینال جام حذفی مقابل منچستر یونایتد خواهند داشت.

همچنین این آگاهی در استمفوردبریج ایجاد شده که بازیکنان جوان، مثل کوین دی بروین و صلاح، خیلی زود قضاوت شده و از باشگاه رفته اند.

صلاح روز یکشنبه بود که به عنوان بازیکن سال فوتبال انگلیس انتخاب شد و کسی که برای این عنوان با او رقابت می کرد، باز هم آبی پوش سابق، کوین دی بروین بود.

باکایوکو که چیزی حدود ۴۰ میلیون پوند برای آبی های لندن هزینه برداشت، قبلا هم همچین شرایطی را تجربه کرده است. او در فصل اول حضورش در موناکو تنها ۱۷ بار برای این تیم بازی کرد تا این که کم کم به یکی از مهره های کلیدی باشگاه فرانسوی تبدیل شد و توانست قهرمانی لیگ را بدست آورد.

نکته دیگری که در مورد باکایوکو وجود دارد این است که در اواخر فصل گذشته، از ناحیه زانو مصدوم شد و زیر تیغ جراحی رفت، او حتی تمرینات پیش فصل کونته را هم از دست داد تا ماه های ابتدایی حضورش در چلسی را با آمادگی نه چندان مطلوب بازی کند.

موراتا نیز ۵۷ میلیون پوند برای چلسی هزینه داشت، ۱۵ گل در تمام رقابت ها به ثمر رسانده که از نظر باشگاه چلسی به عنوان شروع، آمار قابل قبولیست. مهاجم ۲۵ ساله مصدومیت هایی در این فصل تجربه کرد و همچنین کمبود دوستی نزدیک را در کنار خود حس می کرد. علاوه بر این، تطبیق با شرایط فیزیکی لیگ برتر کار سختیست و همچنین باید با فشار ناشی از محول شدن وظیفه مهاجم شماره ۱ بودن را تحمل می کرد. همچنین گفته می شود که موراتا از زندگی در انگلیس شکایت هایی کرده است، هرچند که به گفته خودش در لندن جا افتاده ولی به هر حال چالش زندگی در کشور جدید شاید از نظر روانی فشار زیادی بر روی مهاجم اسپانیایی آورده باشد.