مورینیو:‌ چلسی صلاح را فروخت، نه من!

خوزه مورینیو برای اولین بار در خصوص فراش صلاح در زمان حضورش در چلسی صحبت کرد

خوزه مورینیو اعتراف کرد که در زمان حضورش در چلسی خواستار فروش صلاح نبوده است و این باشگاه چلسی بوده که این بازیکن مصری را براحتی به آس رم فروخته است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، در روزهایی که دنیای فوتبال شاهد هنرنمایی محمد صلاح در لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا است، اهالی فوتبال از خوزه مورینیو انتقاد کرده و گاها او را به خاطر تصمیمش در زمانی که روی نیمکت چلسی  نشسته بود تمسخر کرده اند.

اما مورینیو که در دو فصل و نیم به صلاح ۱۹ بار فرصت بازی کردن داده بود از این اظهار نظرها راضی نیست و سرمربی منچستر یونایتد را وادار به عکس العمل کرد، که او در مصاحبه ای با ESPN گفت:”این برای اولین بار است که می خواهم این را بگویم. اما اینکه دیگران درباره من صحبت کنند، بی عدالتی است. مردم می گویند من کسی بودم که صلاح را فروختم، اما درست برعکس این بود، من صلاح را خریدم.”

وی ادامه داد:”برعکس بود، من کسی بودم که صلاح را خریده بودم، کسی بودم که به چلسی گفتم صلاح را بخرید، من مسئول این بودم که او به چلسی آمد، اما او به عنوان یک بچه جوان به چلسی آمده بود، از نظر فیزیکی آماده نبود، از نظر ذهنی آماده نبود، از نظر اجتماعی و فرهنگی هم گم شده بود و همه چیز برایش سخت بود.”

خوزه اضافه کرد:”ما تصمیم گرفتیم او را قرضی انتقال دهیم و او هم همین را می خواست. او می خواست دقایق بیشتری بازی کند تا پخته تر شود. او می خواست برود و ما هم او را قرضی به فیورنتینا فرستادیم و در آنجا شروع کرد به بالغ شدن. چلسی تصمیم گرفت او را بفروشد. باشد؟”

سرمربی سابق چلسی گفت:”و زمانی که آنها می گویند من کسی بودم که او را فروختم، دروغ است. من او را خریدم. موافقت کردم که به طور قرضی برود، فکر می کردم که آن لازم بود، فکر می کردم چلسی وینگر دارد…بعضی از آنها هنوز هم آماده اند مثل ویلیانو هازارد و بازیکنانی که در سطح دیگری هستند. پس تصمیم اینکه او را به طور قرضی بفرستیم را ما گرفتیم اما بعد از آن، اینکه او را بفروشیم و پول آن را برای خرید بازیکن دیگری استفاده کنیم، تصمیم من نبود.”

مورینیو گفت:”اما اگر تصمیم من هم بوده باشد، در فوتبال ما زمان های زیادی اشتباه می کنیم. گاهی اوقات بازیکنان به نوعی پرورش می یابند که ما توقع نداریم، بعضی از بازیکنان هم به آن سطح نمی رسند در حالی که فکر می کنیم آنها آنطور خواهند بود.پس فکر نمی کنم این اشتباه بوده باشد و بخشی از کار است. اما کار موثر این بود که صلاح را خریدم، من او را نفروختم اما مهم نیست، چیزی که مهم است این است که او یک بازیکن شگفت انگیز است و واقعا خوشحالم برای تمام چیزهایی که برایش اتفاق افتاده است، مخصوصا که او جلوی همه تیم ها گل زده است اما جلوی ما نتوانست در دو بازی گلزنی کند.”