پیش بازی : چلسی – لیورپول

تیم فوتبال چلسی فردا شب در یک بازی مهم باید میزبان لیورپولی باشد که به فینال لیگ قهرمانان رسیده و روز های خوبش را سپری می کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، بازی حساس دو تیم چلسی و لیورپول که فردا شب در استمفوردبریج برگزار خواهد شد می تواند به برد پنجاهمین آبی ها در برابر قرمز های بندر لیورپول در تمام یکصد و پنجاه بازی لیگ برترشان باشد.

قرمز ها که با شکست آس رم و  رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا خوشحال هستند در لیگ وضعیت ثابتی ندارند نیز می خواهند با کسب سه امتیاز جایگاه خود در میان چهار تیم برتر لیگ را مثبیت کند.

بازی یکشنبه این دو تیم نبرد ۵۶ این دو تیم از سال ۲۰۰۰ به امروز می باشد که این دو تیم از این بابت رکورد دار هستند و هیچ بازی دیگری بیشتر از این بازی در این سالها انجام نشده است.

اما آیا با توجه به تمرکز لیورپول روی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا، کار چلسی برای رویارویی با آنها راحت است؟ آیا لیورپول همچون بازی با استوک سیتی به مشکل خواهد خورد؟

آنچه مربیان گفته اند

آنتونیو کونته سرمربی آبیها در مصاحبه اش پیش از بازی گفت:”من فکر می کنم هدف و تمرکز ما در حال حاضر به اتمام رساندن لیگ در بهترین جایگاه ممکن است و سعی کنیم سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را بدست آوریم. شرایط در دستان ما نیست، اما ما می توانیم سعی کنیم و با سه امتیاز جلوی لیورپول شروع کنیم. سپس ببینیم چه پیش خواهد آمد.”

یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول نیز گفت:”ما دوباره دو نیمه نهایی در برابر برایتون و چلسی داریم، هر دوی این بازی ها مهم هستند. هیچ شانسی وجود ندارد که ما بخواهیم به چیز دیگری فکر کنیم و بعد از این دو هفته خودمان را آماده فینال لیگ قهرمانان اروپا خواهیم کرد.”

رو در رو

– لیورپول در شش بازی اخیرش جلوی چلسی شکست نخورده است که ۲ تا از برد های آنها در استمفوردبریج بوده است، اما بلکبرن تنها تیمی است که در اواسط دهه ۹۰ توانست سه بازی متوالی اش را در این ورزشگاه برنده شود.

– اگر چلسی بتواند در این بازی برنده شود، رکورد برد های خود برابر لیورپول را به عدد ۵۰ می رساند.

– لیورپول در ۱۳ بازی لیگش در برابر چلسی نتوانسته کلین شیت کند، اما بلکبرن تیمی است که دروازه آنها را در بازه زمانی سالهای ۱۹۴۷ تا ۱۹۹۵ در هر بازی گشوده است.

چلسی

– چلسی توانسته در چهار بازی اخیر خود در تمام رقابت ها موفق باشد، اما آنها در دو بازی اخیر خود در خانه تنها ۱ امتیاز کسب کرده اند.

– پیروزی در بازی فردا که چهارمین برد پیاپی آنها به شمار خواهد آمد، می تواند بهترین آمار آنها در این فصل به حساب بیاید

– آبی ها تنها ۲ بازی از ۹ بازی آخر خود را برابر ۶ تیم بالای جدول با برده است و ۴ بار شکست و ۳ بار تساوی را تجربه کرده اند

– اولیور ژیرو در ۵ بازی آخر خود ۴ گل به ثمر رسانده است که می تواند یکی از گزینه های کونته برای حضور در ترکیب اصلی تیمش باشد

لیورپول

– لیورپول در ۱۲ بازی آخر خود، ۷ بار توانسته کلین شیت کند و گلی دریافت نکند.

– قرمز ها تنها ۱ بازی از ۴ بازی آخر خود در لیگ را برده اند و ۲ تساوی و۱ شکست نتیجه دیگر بازی های آنها بوده است.

– مسابقه بعد از لیگ قهرمانان اروپا، مسابقه های خوبی برای لیورپول نبوده و تنها ۳ بازی از ۱۱ تای آنها با برد تمام کرد و ۲ تای آن را شکست خورده است.

– یورگن کلوپ آمار خوبی با لیورپول در مقابل چلسی دارد و در ۵ بازی اش به آبی ها نباخته است و توانسته ۲ بار پیروز شود.

– محمد صلاح تنها به ۱ گل دیگر نیاز داردتا رکورد لیگ برتر را جا به جا کند و در ۳۸ بازی ۳۲ گل به نام خود ثبت کند.

وضعیت مصدومان

مصدومان چلسی: دیوید لوئیز، امپادو

مصدومان لیورپول:کن، لالانا، ماتیپ، چمبرلین