کونته: مسئولیت فروش صلاح با من نبود

آنتونیو کونته آمدنش به چلسی همزمان بود با فروش این بازیکن به طور دائم و آغاز دوران طلایی این بازیکن، هرگونه تصمیم گیری در این رابطه را رد کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، محمد صلاح ۲۵ ساله که با درخشش در فصل جاری لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا، رسانه ها را به خود جلب کرده است در ژانویه ۲۰۱۴ به چلسی آمد اما خیلی زود به طور قرضی از آبی ها جدا شد.

اما جدایی قطعی او در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد، دقیقا همان زمانی که آنتونیو کونته از تیم ملی ایتالیا راهی لندن و تیم چلسی شد.

کونته در این خصوص گفت:”هیچ کسی از من درباره او سوال نکرد، من نمی خواهم این مسئولیت را بر عهده بگیرم. وگرنه برایم مشکل ساز می شود.”

وی ادامه داد:”من فکر می کنم این فصل برای صلاح فوق العاده بوده است، ما درباره یک بازیکن واقعا خوب صحبت می کنیم. من او را در ایتالیا به خوبی می شناسختم اما پیش بینی داشتن چنین فصلی برای او خیلی سخت بود. ما درباره یک شخص با شخصیتی منحصر به فرد صحبت می کنیم. من او را خیلی دقیق می بینم، تمام شانس هایی که دارد را به یک موقعیت تبدیل می کند.”

کونته که باید تیمش را آماده صف آرایی در مقابل صلاح و تیم لیورپول بکند تا شاید بتواند اختلاف ۶ امتیازیش را با آنها کم کند خود می داند کار سختی خواهد داشت. چرا که حتی اگر از نظر امتیازی به لیورپول برسند، اختلاف تفاضل گل ها خیلی زیاد است و بعید به نظر می رسد تغییر چندانی در آن بوجود آید.

کونته در خصوص سفر لیورپول به رم و بازی با آس رم و اینکه چه طور می تواند به سود آبی ها باشد گفت:”این می تواند یک فرصت خوب برا ما باشد. همانطور که در سه بازی گذشته گفته ام، ما باید امید مان را زنده نگهداریم و باید برنده شویم. ما باید سه امتیاز را بگیریم، لیورپول تیم خوبی است و بردن آنها کار راحتی نیست.”

سرمربی چلسی اضافه کرد:”من فکر می کنم هدف و تمرکز ما در حال حاضر به اتمام رساندن لیگ در بهترین جایگاه ممکن است و سعی کنیم سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را بدست آوریم. شرایط در دستان ما نیست، اما ما می توانیم سعی کنیم و با سه امتیاز جلوی لیورپول شروع کنیم. سپس ببینیم چه پیش خواهد آمد.”