کونته: باید به دیگران نشان دهیم که هنوز زنده ایم

کونته معتقد است تیمش توانسته یک بازی خوب تیمی را انجام داده و حریف قدرتمندی را شکست دهد تا امید های رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا زنده بماند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته که توانست با یک پیروزی مهم و شیرین در برابر لیورپول فشار روی تیم و خودش را کمتر از قبل کند، امید را در دل هواداران برای کسب سهمیه حفظ کرد.

 

کونته معتقد است تیمش شایسته بردن بود و گفت:”من فکر می کنم ما باید راضی باشیم، چرا که بازیکنان به خوبی بازی کردن و واقعا بازی خوبی داشتند، طبیعی بود که نگران باشیم، چرا که بردن این بازی ها راحت نیست و حریفمان تیم ساده ای نبود. امروز باید از خودمان راضی باشیم، آنها تیمی هستند که به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیده اند.”

کونته ادامه داد:”آنها با سه مهاجمی که دارند خیلی خطرناک هستند و شیوه ای که آنها حمله می کنند و با هم همکاری دارند تحسین برانگیز است، ما انگیزه خوبی از خود نشان دادیم و امید رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا را زنده نگهداشتیم.”

سرمربی آبی ها اضافه کرد:”من فکر می کنم به عنوان تیم بازی کردیم و فقط یک بازیکن در مقابل صلاح نبود. او بازیکن خیلی مهمی است اما فقط صلاح نیستو فیرمینیو و مانه هم بازیکنان خوبی هستند، آنها سه مهاجم برتر دارند، ۷۰ گل با این سه بازیکن زده اند و به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیده اند، شما می توانید کار خوب یورگن (کلوپ) را ببینید.”

او گفت:”نمی دانم که برای آخر فصل این امتیاز ها کافی باشد یا نه، اما ما باید سعی خودمان را بکنیم، و الآن زمان این است خود را آماده یک بازی سخت دیگر در برابر هادرزفیلد بکنیم، آنها امروز جلوی منچستر سیتی مساوی کردند، ما سه امتیاز را می خواهیم و احتمالا سیستم چرخشی داشته باشیم چرا که بازیکنان انرژی زیادی را در مقابل لیورپول از دست داده اند. اما ما باید شرایط را با افتخار بررسی کنیم و به دیگران نشان دهیم که ما هنوز زنده ایم.”

سرمربی چلسی در خصوص فاصله اش با چهار تیم بالای جدول و کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا گفت:”۱ ماه پیش تصویرش هم خیلی ممکن بود که بتوانیم در جایگاه لیگ قهرمانان اروپا قرار بگیریم، اما الآن امیدواریم، چرا که ما در هر بازی سه امتیاز را گرفتیم و حریفانمان امتیاز از دست داده اند. آینده ما در دستان خودمان نیست اما مطمئنا عملکردمان روی دیگر تیم ها فشار می آورد.”

کونته درباره غیبت موراتا نیز گفت:”مصدومیتش جدی نیست، تصور من این است که او می تواند در برابر هادرزفیلد بازی کند. امیدوارم او ریکاوری کنید چرا که امروز روی نیمت هیچ مهاجمی نداشتیم و آماده کردن برنامه ای دیگر زمانی که ۲ مهاجم دارید و یکی از آنها مصدوم است، دشوار است.”

در انتها آنتونیو با اشاره به مریضی الکس فرگوسن، گفت:”عکس العمل من به این دسته از اتفاقات این است که خیلی ناراحت می شوم، من این شانس را داشتم که او و همسرش را بشناسم و متوجه شوم از چه شخصیت خاصی است و یک فرد عادی نیست. به عنوان مربی او عنوان های زیادی را برده است و برایش احترام زیادی قائلم. صدقانه بگویم دیروز این خبر روز مرا خراب کردو اما امیدوارم او خیلی زود بهبود یابد و برایش بهترین ها را آرزو دارم. الآن زمان سختی است و می خواهیم در کنار خانواده او باشیم.”