کونته: از دو فصلم در چلسی راضی هستم

مهم ترین مطلب آخرین کنفرانس خبری کونته در این فصل لیگ برتر این بود که کورتوا به تمرینات برگشته و مشکل مصدومیتش حل شده است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی های لندن که پیش از بازی فینال جام حذفی باید به جنوب شرق انگلستان سفر کند و حریف نیوکاسل و رافا بنتیز شود.

کونته پیش از این بازی در کنفرانس خبری اش گفت:”خیلی راحت نخواهد بود چرا که سهمیه لیگ قهرمانان در دست ما نیست، اما ما تلاشمان را می کنیم تا سه امتیاز را در برابر نیوکاسل بدست آوریم و امید برای اتفاقاتی مثبت برای ما وجود دارد.

وی ادامه داد:”شانسی برای نگرفتن سهمیه لیگ قهرمانان وجود دارد، چرا که شما فوتبال را در یک لیگ برتر بازی می کنید و رقابت بین ۶ تیم برتر خیلی سخت است. می تواند چنین اتفاقی رخ بدهد و در گذشته نیز اینچنین شده است، اتوماتیک نیست که هر فصل بین چهارتیم اول لیگ را تمام کنید.”

کونته گفت:”ما امتیاز های زیادی را از دست داده ایم. در برابر هادرزفیلد ما کنترل بازی را داشتیم اما نتوانستیم ببریم. این فصل ما کمی بد شانس بودیم، من دوست ندارم از این کلمه استفاده کنم، اما اگر شما بازی با هادرزفیلد و وستهم را دیده اید، ما ۴ امتیاز را اینچنین از دست داده ایم و بهایش را پرداخت کردیم.”

سرمربی آبیها اضافه کرد:”ما در این دو سال سخت کار کرده ایم تا چیزهایی را از پایه بسازیم. فکر می کنم این کار را کردیم اما من آخرین نفری هستم که باشگاه را قضاوت کند، کار من این است که بهترین امکان را با بازیکنانم برای هواداران فراهم کنم. سپس برای دیگر مردم برای قضاوت جایگاهم تصمیم خواهم گرفت.”

او گفت:”چرا من باید کار خودم را قضاوت کنم؟ این درست نیست، فکر می کنم باید با بازیکنانم سخت کار کنم و سپس دیگرام می توانند موقعیت و تصمیم درست برای این دو سال کار را بگیرند و موقعیت چلسی را در جایگاه فوتبالی اش درک می کنم.”

کونته همچنین درباره تجربه مربیگری اش در چلسی گفت:”این یک تجربه فوق العاده برای من بوده است، در این لیگ فوق العاده. این سخت ترین لیگ در جهان است و این شانس فوق العاده ای است که بتوانید با قدرت در میان باشگاه هایی که خیلی قوی هستند کار را تمام کنی. من از فصل قبل و این فصل خیلی راضی هیتم، فراموش نخواهم کرد که در کار ما اگر باهوش باشید شما به یادگیری و پیشرفت ادامه می دهید و سعی می کنید در آینده بهترین باشید.”