تاریخچه رنگ قرمز روی پیراهن آبی ها

شرکت نایکی که لباس های تیم چلسی را طراحی و تهیه می کند توضیحاتی درخصوص انتخاب رنگ و طرح لباس های جدید تیم را منتشر کرده است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، پس از آنکه لباس های اول فصل آینده رونمایی شد، طراح این لباس که از شرکت نایکی است این طرح را برگرفته از لباس های دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی معرفی کرد.

آبی بودن لباس های تیمی که لقب آبی ها است مسئله شگفت انگیزی نیست و این رنگ به عنوان رنگ اصلی تیم و لباس های تیم چلسی بوده و خواهد بود و تغییری در رنگ اصلی ندارد.

باشگاه چلسی که در سال ۱۹۰۵ تاسیس شده است رابطه خوبی با بازنشستگان ارتش بریتانیا که مسئول نگهداری از این منطقه را عهده دار بودند داشته است که لباس های آنها به رنگ قرمز است. افرادی که در خیابانهای چلسی آنها را می شود دید.

ما (چلسی) گاهی به اسم آنها نامیده می شده است، کسانی که در سال ۱۹۵۲ حتی به لوگوی باشگاه هم رسیده بودند و طرحی از آنها به عنوان نماد باشگاه معرفی شده و روی لباس آبی ها قرار گرفته بود.

لوگوی باشگاه در سال ۱۹۵۳ بروز رسانی شد و به آن یک گل قرمز رنگ اضافه شد، رنگی که نمادی از ارتشی های بازنشسته چلسی بود.این نشان برای ۳۰ سال عمر کرد تا به طراحی هایی که امروز می توانیم ببینیم رسیده ایم.

در سال ۲۰۱۱ نیز رنگ قرمز به لباس های چلسی دوباره آمد که آبی ها در آن فصل بعد از قهرمانی در لیگ برتر توانستند با ضربه ایستگاهی دیدیر دروگبا در ورزشگاه ومبلی گل برتری تیمش را در برابر پورتموث به ثمر رساند تا چلسی بعد از لیگ فصل خوب به قهرمانی در جام حذفی هم برسد.

تا سال ۲۰۱۵ از رنگ قرمز خبری نبود تا اینکه یوکوهاما به عنوان اسپانسر اصلی باشگاه معرفی شد، اسپانسری که لوگویش رنگ قرمز داشت که روی پیراهن این تیم به چشم می خورد.

چلسی در تاریخش چندین بار پیراهن قرمز را نیز برتن کرده است، آنها پیراهن دوم (خارج از خانه) سال ۱۹۱۱ که بر تن می کردند به رنگ قرمز یود.

تا سال ۱۹۹۰ تیم چلسی بارها از رنگ قرمز در لباس هایش استفاده کرده است وبازیکنان آنها را برتن کرده اند.بازی فراموش نشدنی که چلسی با رنگ قرمز انجام داده است تساوی ۳-۳ برابر دینامو مسکو است که در سال ۱۹۴۵ انجام شد. این کار چلسی برای این بود که چلسی به این تیم اجازه بدهد در استمفوردبریج و جلوی ۱۰۰ هزار تماشاگر که گزارش شده است جشن بگیرند.

در سال ۱۹۷۲ دیو سکتون نیز پیراهن های سفید با شرت های قرمز رنگ را برای تیم آماده کرده بود، تا به تیم دهه ۵۰ مجارستان ادای احترام کنند. در سال ۱۹۷۴نیز لباس دوم چلسی سفید بود که با رنگ قرمز طراحی شده بود. و در دهه های ۸۰ و ۹۰ رنگ قرمز بود که در لباس های چلسی به چشم می خورد.

حالا هم نایکی از رنگ های سفید و قرمز در ترکیبی با رنگ اصلی باشگاه که آبی است لباس های خودش را برای باشگاه تهیه کرده است که در بازی آخر فصل خود در برابر نیوکاسل استفاده خواهند کرد.