ما هوادار چلسی هستیم و شما حزب باد

این اولین پستی است که در وبلاگ کانون خواهم نوشت، جایی که سالهاست تمام خاطرات فوتبالی من را در خود حفظ کرده است، از ۱۲ سال پیش تا به امروز.

در این ۱۲ سال همیشه با حمایت و محبت هواداران و زحمت افراد عضو کادر اجرایی کانون همراه بوده ام که مشوق ادامه کار برای هواداران و دوستداران باشگاه و تیم فوتبال چلسی بوده اند.

در این مدت شاهد قهرمانی ها و برد های شیرین تیمی بوده ام که مرا عاشق خودش کرد، تیمی که روزی با پیراهن آبی، بازی های ریز نقش جانفرانکو زولا، تمام کنندگی جیمی هاسلبنک، قدرتمندی دسایی، تعصب دنیس وایز و حتی شلوار پوشیدن های ادی گوی دروازه بان دهه ۹۰ تیم مرا به سمت خود کشید.

در ادامه این روند و با آمدن رومان آبراموویچ به باشگاه، با درخشش نسل طلایی چلسی با رهبری جان تری، ضمانت لمپارد در میانه میدان و یکه تازی دروگبا در نوک حمله تعداد همراهان مرا بیشتر کرد. انقدری رشد هواداران در کشور عزیزم افزایش یافت تا به فکر راه انداختن وب سایت و کانون هواداران بیافتم و این راه پر هیجان شروع شد.

در این راه افراد زیادی کمک کردند تا ما عنوان رسمی را از باشگاه گرفتیم و با انتشار خبر های تیم را به طور کامل و به روز در اختیار دوستداران تیم قرار دهیم. دانشگاه و حتی مهاجرت نتوانست جلودار این عشق نبود و کادر کانون در کنار تمام مشغله هایش به خاطر عشقشان به تیم در خدمت هواداران بودند.

اما در این راه که روزهای سختی را هم برای ما داشت، از شکست در فینال لیگ قهرمانان اروپا تا شکست های پی در پی در فصل ۲۰۱۶ هم نتوانست عشق ما را به تیم کم کند، بلکه انگیزه ای بود تا قرار های حضوریمان را جدی تر پیگیر باشیم و برنامه های پادکست را تهیه کنیم.

حال بار دیگر یکی از آن دوران سخت آمده، اما آنقدر قدرتمند نیست که مارا از تیممان جدا و یا حتی دور کند.

ما طرفداران چلسی با دیگر تیم ها فرق داریم، فرقی بزرگ، کافیست نگاهی به هواداران فوتبال ایرانی بیاندازیم، اولین سوالی که می شود این است که بارسلونا یا رئال مادرید؟ رونالدو یا مسی؟ و یا اگر متوجه شوند شما فوتبال جزیره را دنبال می کنید اسم یونایتد را خواهید شنید، دلیلش خیلی ساده است. اکثریت آنها عشق به فوتبال را اشتباه متوجه شده اند.

هواداری که بین تیم های قهرمان تیمش را انتخاب می کند عشق را فراموش کرده است و فقط می خواهد با غرور کاذب از جام های قهرمانی تیمش بگوید. اما ما عاشق تیم هستیم، ما مثل رئال رونالدو نداریم و چون بارسلونا مسی ای در ترکیب نداریم و حتی چون یونایتد بازیکن های گرانقیمت را نمی خریم.

در دنیایی که کوتینیو بیشتر از ۱۰۰ میلیون پوند به بارسلونا می رود، گرانقیمت ترین بازیکن تیم ما آلوارو موراتاست که ۵۸ میلیون پوند خرج داشته است. ما عاشق فوتبال و تیممان هستیم نه پول و قهرمانی. برای این جور هواداری ها می توانیم در پلی استیشن تجربه کنیم نه دنیای واقعی.

فوتبالی که با خرید بازیکن های گرانقیمت و قهرمانی محبوبیت بیاورد فوتبالی است که هواداران حزب باد را با خود می آورد.

تفاوت ما این است، ما حزب باد نیستیم، بلکه طرفدار چلسی هستیم.

8 نظر
 1. آبی های لندن گفت

  تا ابد چلسی…..

 2. هانی ذاکر گفت

  ما هوادار چلسی هستیم نه حزب باد.خیلی عالی گفتین‌ دقیقآ همینه .تیم ۱۵ جدول شد اما از مورینیو و چلسی حمایت کردیم چه طرفداران لندنی چه ایرانی.زنده باد چلسی.KTBFFH

 3. محسن رضایی گفت

  حرف دلم رو زدی خیلیا میگن بارسا میگن رئال اما هیچ تیمی چلسی نمیشه با تمام وجودم عاشق چلسی بودم هستم و خواهم بود.با اشکهای جان تری تو فینال مسکو اشک ریختم با گل لمپارد به لیورپول وقتی چند روز از مردن مادرش میگذشت اشک ریختم با گلی که تو لباس سیتی به چلسی زد با گل دروگبا به بایرن با بالابردن لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۲ و با ناداوری تو بازی با بارسا
  هیچ تیمی چلسی نمیشه به امید موفیقت های بیشتر تیممون

 4. حسن گفت

  میگم چلسی تو چارسال گذشته دوبار لیگو برده.پس چرا میگین شرایطش بده.چنتا نخاله توی تیم هست ک اونا برن و تیم تقویت بشه دوباره تیم میشه همون کابوس سابق

 5. امیرحسین گفت

  چلسی حل شده توی خون ما

 6. poria گفت

  عشق فقط چلسی

 7. دانیال گفت

  سلام من از سال 2004 هوادار چلسی هستم و خواهم ماند چلسی چه ببازه چه برنده شه واسه من یه عشقه

 8. منصورگوگلان گفت

  چلسی بهترین تیم جهانه چه ببره چه ببازه به عشق چلسی زنده ام زنده باد شیرهای لندن گور بابای جام فقط چلسی عشق است

ارسال پاسخ

ایمیل شما برای دیگران نمایش داده نخواهد شد