یک فصل پر استرس و اعصاب خرد کن

با اتمام لیگ برتر این فصل و پرداختن دوباره به روزهایی که گذشت، فرصت هایی که از دست رفت و معدود لحظات خوبی که پیش سر گذاشته شده است می توانیم دریابیم که این فصل، با روزهای اوج چلسی فاصله زیادی داشت.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، تیم فوتبال چلسی، قهرمان فصل قبل لیگ برتر این فصل جایگاهی بهتر از پنجمی نتوانست کسب کند تا فصل آینده به جای لیگ قهرمانان اروپا در لیگ اروپا بازی کند.

جایگاه در لیگ برتر: پنجم

کل امتیازات: ۷۰ (۲۳-)

جام حذفی: فینال

جام اتحادیه: نیمه نهایی

بهترین گلزن: هازارد (۱۲گل)

شکست اول در برابر بارنلی، دفاع از عنوان قهرمانی برای چلسی از همان اولین بازی فصل در خطر بود، در بازی ای که بعد از اخراج گری کیهیل و سسک فابرگاس چلسی نتوانست بازی را برگرداند و با نتیجه ۳ بر ۲ شکست را پذیرفت تا یک شروع بد را در کارنامه اش ثبت کند.

آنتونیو کونته که به طور فوق آماتور و فاجعه آوری دیگو کوستا را از تیمش کنار گذاشته بود و نمانیا ماتیچ را از دست رفته می دید، بازیکنانی را جایگزین آنها کرد که هیچوقت نتوانستند جای خالی آنها را پر کنند. آلوارو موراتا و باکایوکو را می تواند از ضعیف ترین بازیکنان فصلی که گذشت به نامیم، بازیکنانی که در مجموع بیشتر از ۱۰۰ میلیون پوند برای چلسی هزینه داشته اند که افت شدید آنها در نیمه دوم فصل محسوس تر شده بود تا آبی ها کلا از کورس قهرمانی دور بمانند.

هرچند چلسی با پیروزی های هفته های پایانی اش امید به رسیدن در بین چهار تیم و کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را زنده نگهداشته بود، اما با شکست ۳ بر ۰ در برابر نیوکاسل تیر خلاصی بود تا فشاری که روی کونته بود بیش از پیش شود و در شبکه های مجازی برخی از هواداران خواهان اخراج کونته پیش از فینال جام حذفی شوند، فینالی که کونته سال گذشته هم در برابر حضور داشت که به آرسن ونگر و آرسنال بازی را واگذار کرد.

اما جام حذفی می تواند یک رینگ مبارزه برای کسب مدال بین دو تیم بی مدال باشد، جایی که خوزه مورینیو می خواهد با قهرمانی دل هواداران یونایتد را بدست بیاورد و کونته هم می خواهد با قهرمانی چلسی را ترک کند.

بهترین روز چلسی

چلسی در این فصل روزهای خوبی را هم داشته است که می توان به شکست منچستر یونایتد با تک گل آلوارو موراتا اشاره کرد، بازی ای که در آن مقطع نشان داد چلسی هنوز برای قهرمانی می جنگد، فرضیه ای که خیلی زود نقض شد.

اما آبی ها روز های بهتری را در لیگ قهرمانان اروپا گذراند، همگروهی با قره باغ، آس رم و اتلتیکو مادرید کمی نگران کننده بود، اما چلسی توانست براحتی از گروهش صعود کند، که در بازی های گروهی می توان به برد در مادرید و شکست دادن اتلتیکو مادرید اشاره کرد.

بد ترین روز

شکست ۳-۰ در برابر بورنموث و در روزی که چلسی هیچ مهاجمی را در اختیار نداشت، یکی از بدترین روزهای آنها بود، روزی که از میان چهار تیم برتر لیگ کنار رفتند.

وضعیت کادر فنی

حالا که به پایان فصل رسیده ایم شاید زمان مناسبی باشد که با نگاهی به دست آورد های تیم، کادر فنی و آنتونیو کونته را قضاوت کنیم. منچستر سیتی در این فصل انقدر خوب بود و فاصله زیادی با دیگر تیم ها ایجاد کرد که در همان ماه های اول لیگ کسی دیگر توقع قهرمانی نداشت و شاید رسیدن به فینال جام حذفی نتیجه خوبی برای او به حساب بیاید.

اما او مربی چلسی است، تیمی که بیشترین جام ها را در ۱۰، ۱۵ سال گذشته در بریتانیا بدست آورده است و نگرفتن سهمیه لیگ قهرمانان اروپا یک شکست بزرگ برای آنها به شمار می آید. اتفاقی که نه مدیران باشگاه و نه هواداران می توانند به سادگی از کنارش بگذرند.

بهترین بازیکن

باشگاه چلسی که هر ساله بهترین بازیکن فصل را انتخاب می کند، این بار انگولو کانته را با رای گیری از هواداران انتخاب کرد، اما نمی توانیم از کنار نام ادن هازارد و یا ویلیانی که بارها به کمک تیم آمدند تا همین جایگاه پنجمی را هم کسب کنند، عبور کنیم.

پیش بینی فصل آینده

به نظر می رسد مربی جدیدی در راه است و آنتونیو کونته در آخرین بازی اش در چلسی که در فینال جام حذفی است شانس خداحافظی با جام را خواهد داشت. اما نیمکت تیم تنها نقطه ای نیست که جا به جایی هایی در آن رخ بدهد.

احتمالا خبر های زیادی را در فصل نقل و انتقالات خواهیم شنید، آلوارو موراتا خیلی به درب های خروج نزدیک است و احتمالا او بزرگترین نامی است که از چلسی جدا خواهد شد و آبی ها یک مهاجم بزرگ و گلزن را به تیمشان اضافه خواهند کرد.