بریج:‌ چلسی در زمین رهبر ندارد

وین بریج مدافع سابق چلسی معتقد است تیم مورد علاقه اش که سالهای اوج فوتبالش را در آنجا سپری کرده است، مشکل رهبری در زمین را دارد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، وین بریج که در تیم رویایی چلسی حضور داشت و با حضور اشلی کول در پستش، دفاع سمت چپ چلسی و تیم ملی انگلستان را سال ها تقویت کرده است در مصاحبه ای در خصوص مشکلات کنونی چلسی صحبت کرد.

بریج گفت:”وقتی به گذشته فکر می کنم، فکر می کنم که همه بازیکنان تیم رهبر بودند. ما بالاک، دروگبا، ماکه له له، جان تری و اشلی کول را داشتیم.”

لیستی که بریج از آن صحبت می کند با گذر زمان تغییر کرده است ودیگر چنین نامهایی را دیگر در لیستش ندارد و بریج اینگونه می گوید:”من فکر می کنم چلسی ۱۰۰٪‌ مشکل رهبری دارد و الآن چنین بازیکنانی را در تیم زیاد نمی بینم. باید به خاطر داشته باشیم که آنها برای قهرمانی باید رقابت کنند. آنها احتیاج دارند که پول خرج کنند تا چنین بازیکنانی را بگیرد.”

وی ادامه داد:”فقط بحث کیفیت بازیکنان نیست، بلکه بازیکنی که کمی با خودش شخصیت داشته باشد، بازیکنی که بتواند تیم را در لحضات سخت رهبری کند. شما نمی توانیم فقط از یک بازیکن بخواهید این کار را بکند.زمانی به موفقیت خواهید رسید که اکثریت بازیکنان چنین شاخصه ای داشته باشند.”

چلسی که با ۳۰ امتیاز اختلاف نسبت به منچستر سیتی قهرمان، لیگ را رتبه پنجم تمام کرد سعی دارد با تعویض مربی اش راه کاری برای فصل آینده بیاندیشد که بریج معتقد است باید بازیکنان با شخصیت رهبری به تیم بیاورند.

این مدافع چپ پای انگلیسی که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ در چلسی توپ زده است گفت:”او(کونته) به چلسی آمد و فصل قبل واقعا خوب کار کرد و همه می خواستند تا در دراز مدت او مربی چلسی شود. اما من همان موقع گفتم که فکر نمی کنم او بتواند فصل بعد هم همینطور باشد. به بازیکنانی که باشگاه با آنها قرارداد امضا کرده است نگاه کنید، وقتی کونته درباره آنها صحبت می کند هیچوقت مثبت نبوده، بازیکنانی که او آنها را پیشنهاد نداده است، از بیرون که نگاه کنید مشخص است که مشکلی وجود دارد.”

او اضافه کرد:”برای باشگاه ها سخت است که تیمی که خوب کار کرده است خیلی سریع افت کند. بعضی وقت ها شما می توانید آن ها خیلی دیر ترک کنید و بعد تغییر دهید، مانند ساوتهمپتون که با پلگرینو انجام داد. من خوشحالم که چنین تصمیماتی نمی گیرم. یک مربی دراز مدت گزینه بهتری است تا یک مربی کوتاه مدت، اما شما باید فرد درست را انتخاب کنید.”

بریج ادامه داد:”منچستر سیتی همانطور بازی می کند که آنها هستند، فکر نمی کردم چلسی بتواند همانطور که فصل پیش بودند این فصل را ببرند. سیتی مطمئنا از زمانی که من در آنجا بوده ام خیلی متفاوت شده است. اما دیدن تیمی که آنها دارند فوق العاده است، همبازی های قدیمی ام دیوید سیلوا و آگوئرو هنوز هم بازیکنان مهمی هستند و کیفیتشان غیر قابل باور است.”

وین بریج که بعد از چلسی به سیتی پیوست گفت:”مشخص است که گواردیولا بازیکنان را پیشرفت داده است، وقتی به بعضی بازیکنان چون رحیم استرلینگ نگاه می کنم فکر می کنم این پیشرفت را می بینم. واکر فشار زیادی را روی شانه هایش داشت که در یک انتقال بزرگ از تاتنهام به سیتی آمده بود اما او توانست به خوبی آنها را حل کند. مربی به او خیلی کمک کرد.”

۱ نظر
  1. Reza گفت

    حرف حق جواب نداره دیگه گذشت اون زمان گذشت امثال جان تری و دروگبا و لمپارد الان دیگه بجز کانته و هازارد کسی نداریم. امسالم تقصیر مدیریت بود مثل همه سالهای قبل ولی با اخراج سرمربی اشتباه خودشونو میپوشونن

ارسال پاسخ

ایمیل شما برای دیگران نمایش داده نخواهد شد