تاخیر بازی چلسی به خاطر صدام

آیا می دانستید چلسی در دهه ۸۰ میلادی به خاطر صدام حسین، رهبر آن زمان عراق بیشتر از ۱ ساعت منتظر او شد؟

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، در ۱۲ اسفند ماه ۱۳۶۴ چلسی برای انجام بازی ای دوستانه راهی عراق و شهر بغداد شد تا در برابر تیم ملی این کشور بازی کند.

این بازی هم یکی از بازی های عادی دیگر چلسی در خاورمیانه از جمله کشور عزیزمان نبود و با ۱ ساعت تاخیر شروع شد. صدام حسین که در آن زمان درگیر جنگ تحمیلی ای که سعی داشت به ایران دست درازی کند بود که عاقبت نتوانست به خواسته هایش برسد، شخصیت دیکتاتوری اش را در آن بازی نشان داد تا نارضایتی بازیکنان چلسی را بهمراه داشته باشد..

او تمام بازیکنان تیم ملی عراق و چلسی را همراه با داور ها و هزاران تماشاگر برای ۱ ساعت در دمای بالای ۴۳ درجه نگهداشت تا بازی تا قبل از رسیدنش به ورزشگاه شروع نشود.

نوین در مصاحبه ای گفته است:”ما همه برای بازی رفته بودیم، گرم کردیم اما منتظر میهمان ویژه بودیم که هنوز نیامده بود. پس همه جمعیت که نزدیک به سی هزار نفر بودند، تمام بازیکنان، هر دو تیم منتظر بودند. داور ها، همه کسانی که آنجا بودند برای یک ساعت منتظر میهمان ویژه بودند.”

در سوالی که از این بازیکن سابق چلسی پرسیده شد که آیا این کار را از روی تصمیم خودش گرفته است گفت:”اگر این اتفاق برای نلسون ماندا بود، از آن لذت می بردم، اما نبود و منتظر صدام حسین بودیم.”

این بازی که در نهایت ۱-۱ به پایان رسید به ضربات پنالتی کشیده شد و چلسی توانست در پنالتی ها برنده شود.

ترکیب چلسی در آن بازی بدین ترتیب بود: نیژویکی، لی (دبلین)، داجوی (میلار)، پیتز، مک لافلین، بامسیت، مک آلستر(نوین)، وود، دیکسون، اسپیدی (یاسپر)، مورفی

ارسال پاسخ

ایمیل شما برای دیگران نمایش داده نخواهد شد