چلسی ۱-۰ یونایتد، قهرمانی آبی ها در جام حذفی

چلسی موفق شد با پیروزی برابر یونایتد، قهرمان جام حذفی انگلستان شود.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی های لندن با برد ۱-۰ مقابل منچستر یونایتد خوزه مورینیو، توانستند فصل کابوس وار خود را با قهرمانی در جام حذفی به اتمام برسانند تا شاگردان آنتونیو کونته بتوانند فینال سال گذشته را جبران کرده باشند.

آنتونیو کونته تیم خود را با کاپیتانی کیهیل و حضور اولیویر ژیرو در راس خط حمله وارد میدان کرد. 

دقایق ابتدایی بازی دست چلسی بود و جدی ترین موقعیت را ادن هازارد داشت که دخیا مانع از گل شدن توپ شد.

دقیقه ۲۰ بازی بود که ادن هازارد با حرکتی تماشایی وارد محوطه جریمه یونایتد شد که فیل جونر با یک تکل از پشت او را متوقف کرد و داور بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد.

بازیکنان چلسی و کونته معتقد بودند که مارینر باید جونز را اخراج می کرد با این حال داور انگلیسی به تنها دادن یک کارت زرد بسنده کرد.

هازارد پشت توپ قرار گرفت و با نهایت خونسردی توپ را خلاف جهت حرکت دخیا وارد دروازه کرد.

بازی در نیمه اول با همین نتیجه خاتمه یافت.

در نیمه دوم یونایتد که خود را بازنده می دید دست به حملات فراوانی زد ولی به جز تک به تکی که راشفورد داشت و کورتوا توانست آن را مهار کند، هیچ یک از حملات آنقدر که باید زهر دار نبودند.

یک صحنه بسیار مشکوک در محوطه یونایتد نیز رخ داد که توپ به دست یانگ برخورد کرد و داور دستور ویدیو چک داد، با این حال به طرزی باور نکردنی تصمیم بر عدم اتحاذ پنالتی گرفته شد.

بازی در نهایت با همان نتیجه ۱-۰ پایان یافت تا چلسی بتواند برای بار هشتم بتواند قدیمی ترین جام فوتبال انگلیس یعنی اف ای را از آن خود کند.

حالا کونته در دو سال سرمربیگری خود موفق به کسب لیگ برتر و جام حذفی شده است. بعد از سال ۲۰۱۲ این اولین قهرمانی چلسی در این رقابت ها محسوب می شود.