آنتونیو کونته: من قهرمان چلسی باقی خواهم ماند

آنتونیو کونته بر این باور است که ممکن است حتی بعد از قهرمانی احتمالی در اف ای کاپ، چلسی تصمیم بگیرد او را اخراج کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، سرمربی ایتالیایی روز شنبه باید مقابل منچستر یونایتد در ومبلی چلسی را هدایت کند، جایی که شکست آبی ها باعث می شود در فاصله تنها ۱۲ ماه بعد از قهرمانی در لیگ برتر، فصل را بدون هیچ جامی به پایان برده باشند.

آینده کونته مدت هاست که نقل محفل رسانه هاست و پیش بینی می شود که دوران او در استمفوردبریج به اتمام نزدیک است.

کونته در آخرین صحبت های خود باور دارد که حتی اگر چلسی فینال را ببازد، هنوز هم قهرمان باشگاه باقی خواهد ماند، همچنین معتقد است که این قهرمانی شاید برای نجاتش کافی نباشد.

کونته که قبل از انتصاب روبرتو مانچینی به عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا، به این شغل لینک شده بود گفت: “معمولا وقتی موقعیت های خیلی مثبتی دارید، کار ساده تر است. وقتی وضعیت قرمز است، باید آماده سخت کوشی باشید و در هر زمینه ای پیشرفت کنید. به نظرم در این فصل من این کار را به همراه کادرم انجام دادم.”

“افراد دیگری هستند که کار شما یا فصل را قضاوت کنند، به نظرم من کسی نیستم که بگویم اگر بردیم چنین تصمیمی دارم یا اگر نبردیم برنامه این است.”

“به این شرایط علاقه ای ندارم، به برد فینال علاقه مندم. این مهم ترین مسئله برای من و بازیکنانم است.”

کونته ادامه داد: “گاهی اوقات می توانید برنده شوید و باشگاه تصمیم بگیرد که به هر نحوی شما را اخراج کند، چون برای این کار دلایلی دارند.”

مشکل کونته جدا از عدم دفاع از عنوان قهرمانی، عدم کسب سهمیه لیگ قهرمانان است. آبی ها حالا باید در لیگ اروپا بازی کنند.

در حالی که تنها ۱ سال از قرارداد کونته با چلسی باقی مانده و به نظر می رسد که اصلا در وضعیت خوبی قرار ندارد، او اصرار دارد که در زمان حضورش در لندن همه وجودش را برای این کار گذاشته است.

کونته اضافه کرد: “می توانم با قطعیت تنها این را بگویم که این آخرین بازی این فصل من خواهد بود. برای من و بازیکنانم، این آخرین بازی فصل است. سپس همانطور که شما خوب می دانید، قرارداد دارم و به باشگاه متعهدم.”

“در هر فصل باید مسئولیت ها را دسته بندی کنید، مثبت و منفی. آن ها به سه بخش باشگاه، مربی و بازیکنان تقسیم می شوند. فصل پیش ما قهرمان همه بودیم. این فصل ما…نمی دانم چه نظری در موردمان دارند، ولی اهمیت نمی دهم. این مهم نیست.”

کونته گفت: “تعهد من به باشگاه فرقی نکرد. تعهد من همیشه یکسان بوده است. شاید این فصل حتی سخت تر از فصل قبل کار کردیم. نمی دانم، شاید چیزی عوض شده باشد. ما قهرمان هواداران چلسی بودیم، ولی در روح و قلبم، همیشه قهرمان خواهم بود چون ۱۲۰ درصد از توانم را گذاشتم، حتی همین فصل برای اینکه مشکلات را حل کنم.”