زنانی که تاریخ را نوشتند

تیم فوتبال بانوان چلسی توانست بعد از قهرمانی های متعدد خود در رقابت های داخلی و درخشش در اروپا، نام جدیدی را برای تیم فوتبال خود انتخاب کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، باشگاه چلسی چند روز پیش نام جدیدی را برای تیم فوتبال چلسی انتخاب کرد، تیمی که باشگاه را مجبور کرد به افتخاراتش بیشتر توجه کند و حتی نامش را تغییر دهد.

تیم بانوان چلسی که به انگلیسی Chelsea Ladies که به فارسی می شود دوشیزه های چلسی، به Chelsea Women به معنی زنان چلسی تغییر نام داد، تغییر نامی که می تواند یک اتفاق بزرگ در تاریخ فوتبال بانوان چلسی قلمداد شود.

بانوان چلسی انقدر خوش درخشیدند و برای خود نام و نشانی دست و پا کردند که مجله Dazed از آنها بعنوان نمونه زنان موفق، به عنوان مدل های عکسایی انتخاب کرد. در این عکاسی آنیتا آسانته، رامونا بچمن، میلی برایت، ازین کاثبرت، ماگادا اریکسون، گیلی فلرتی و فرن کیربی به عنوان بازیکنان اصلی تیم حضور پیدا کردند.

برایت که از اثر تیم بانوان چلسی روی دختر ها خوشحال است گفت:”الآن دختر های زیادی فوتبال بازی می کنند و این به من این مسئولیت را می دهد که به آنها بهترین راه برای موفقیت را تا آنجا که می توانم فراهم کنم. بیشتر از چلسی باشد و برای همه به این شکل شود و سرمایه گذاران بیشتری به فوتبال بانوان بیایند. سپس دختر های جوان راحت تر می توانند همانطور که مردان بازی می کنند، فوتبال بازی کنند.”

کیربی نیز همچنین گفت:”وقتی شما کله زنان (Women) را می شنوید به قدرت فکر می کنید، به افتخار و توانمندی. این یک قدم رو به جلو برای بازی بانوان است و می تواند به دیگران کمک کند.”

وی ادامه داد:”ما هر روز سخت کار می کنیم و در زمین احساس می کنیم که باید به عنوان یک قهرمان مورد احتران قرار گرفته و قوی باشیم، زنان قدرتمند که ما هستیم.”