آبراموویچ ساخت استمفوردبریج جدید را به تعلیق در آورد

مالک روس باشگاه چلسی، بعد از تاخیری که انگلیسی ها در صدور ویزایش انجام دادند، برنامه ساخت استادیوم جدید چلسی را معلق کرد.

مالک روس باشگاه چلسی، بعد از تاخیری که انگلیسی ها در صدور ویزایش انجام دادند، برنامه ساخت استادیوم جدید چلسی را معلق کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، هزینه تخمین زده شده برای ساخت ورزشگاه جدید ۶۰ هزار نفری چلسی، چیزی حدود ۱ بیلیون پوند است. انگلیسی ها صدور ویزای آبراموویچ را به تاخیر انداخته اند و حالا مالک چلسی علاقه ای به انجام چنین پروژه ای در کشوری که اجازه حضور در آن را به او نمی دهند، ندارد.

ویزای مالک ۵۱ ساله چلسی چند هفته ایست که منقضی شده است. ولی به نظر می رسد که تصمیم رومن آبراموویچ تاثیری در نحوه مدیریت باشگاه چلسی نخواهد داشت.

دلیل این تاخیر، ایجاد تشنج در روابط دیپلوماتیک روسیه و انگلستان در روز های اخیر است. دلیل این مشکلات مسموم شدن جاسوس روسی، سرگی سکریپال در سالیزبوری می باشد.

چلسی بیانیه ای منتشر کرد که طبق آن اعلام کرد که ساخت استمفوردبریج جدید را به دلیل  “شرایط نامناسب سرمایه گذاری کنونی” به حالت تعلیق در آورده است.

در ادامه این بیانیه آمده است:  “هیچ طرح و برنامه ریزی قبلی دیگری نخواهیم داشت. باشگاه فعلا زمانی را برای بازنگری این تصمیم در نظر نگرفته است.”

قرار بود برای ۴ سال آینده بازی های چلسی به ومبلی منتقل شود تا استمفوردبریج دوباره از نو ساخته شود. هرچند که بعد از پیشنهاد ۶۰۰ میلیون پوندی مالک فولام، شهید خان برای خرید ومبلی، آینده این ورزشگاه هم در حاله از ابهام قرار دارد.