مصاحبه ای با مرن میلده پس از تمدید

تمدید قراردادی به مدت سه سال برای مرن میلده دلیل کافی است تا وب سایت رسمی باشگاه چلسی با او مصاحبه ای مفصل انجام دهد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، مرن میلده کاپیتان تیم ملی نروژ که این فصل یکی از بهترین مهره های تیم بانوان چلسی بوده است توانست به تیمش کمک کند تا در جام حذفی و لیگ به قهرمانی رسیده و رکوردی فراموش نشدنی را بدست آورند.

او حالا قراردادش را برای سه سال دیگر تمدید کرده و تا سال ۲۰۲۱ در این تیم خواهد ماند و وبسایت رسمی باشگاه چلسی با او مصاحبه ای مفصل انجام داده است که خلاصه ای از آن به شرح زیر می باشد.

شاید بزرگترین جمله ای که بتوانیم درباره تو بگوئیم است که کمتر از ۱۸ ماه است که به اینجا آمده ای و خیلی سخت است که وقتی اینجا نبودی را به یاد بیاوریم.

می دانم، مطمئنم احساس می کنم که زمان بیشتری با چلسی بوده ام. وقتی به اینجا آمدم احساس می کردم که خیلی آماده ام. من در سوئد و آلمان بازی کرده بودم پس می دانستم که از خانه دور بودن خیلی سخت است اما این باره سخت نبود. شاید به خاطر این است سنم بالاتر رفته است و برای خودم هدف گذاری کرده ام که در اینجا قهرمان شوم و می دانستم که با چلسی برایم دست یافتنی است. همچنین باشگاه هم خیلی خوش آمد گویی خوبی داشت، بازیکنان، کارکنان هم همینطور. همه به من این حس را دادند که من در جای درستی هستم.

تمدید قراردادت برای سه سال یه مشارکت بزرگ را خواهد ساخت

واقعا یک مشارکت بزرگ است، اما همانطور که گفتم احساس خوبی دارم از اینکه اینجا هستم. ما تا الآن سه تا جام را برده ایم، که کل جام های دوره بازیکنی من بیشتر است.من قبلا هیچ چیزی را نبرده بودم. پس آمدن به چلسی یک قدم خوب برای من بود تا هنوز حس کنم می خواهم بازیکن بهتری شوم. این یکی از دلایلی اصلی است که تصمیم به تمدید قراردادم گرفتم.

فصل فوق العاده ای در باشگاه بود، تاثیر آن روی این دست آورد ها را چطور می بینی؟

من خیلی مفتخرم، سال خوبی بود و ما توانستیم تاریخ را بسازیم. ما بیشتر از ۱۰۰ گل به ثمر رساندیم که واقعا خوب است. ما در لیگ هم بدون شکست بودیم. من هرگز در تیمی نبودم که هیچوقت شکست نخورده است.من در تیم هایی بوده ام که همیشه امتیاز کسب می کردیم و در برابر تیم های دیگر هم شکست می خوردیم، که واقعا سخت است. بعد از شکست در نیمه نهایی کونتیننتال کاپ در برابر منچستر سیتی، هیچکسی نمی خواست چنین حسی را دوباره تکرار کند و این تجربه را نابود کردیم.

این فصل را چه از نظر تیمی و چه از نظر انفرادی یکی از بهترین اتفاقاتت می دانی؟

من فکر می کنم عملکرد با ثباتی داشته ام، من از شکست و بد بازی کردن متنفرم. می دانم که بعضی وقت ها این طور می شود. من دوست دارم خیلی عکس المعل نشان بدهم. مردم می توانند بیایند و به من بگویدن که تو واقعا بازی خوبی را انجام دادی، اما من می توانم با خودم رو راست باشم و همیشه به این فکر کنم که می توانم بهتر کار کنم. من منفی نیستم اما واقع گرا هستم و همیشه این واقع گرایی در عملکردم تاثیر می گذارد.

به عنوان یک فوتبالیست، چه توانایی های دیگری داری؟

فکر می کنم در چند سال اخیر من بیشتر و بیشتر آرام بوده ام. فکر می کنم می توانم این آرامش را به تیم بدهم. با هول نشدن به هم تیمی هایم نشان می دهم که در بازی نباید استرس داشته باشیم. پس شاید من از این نظر رهبری می کنم، اما همچنین به عنوان مثال اگر نیاز داشته باشم که سخت کار کنم، همیشه این کار را خواهم کرد.

این فصل تو به دو بخشی تقسیم می شود که گاهی هافبک بودی و گاهی مدافع. کدام پست را ترجیح می دهی؟

فکر می کنم این فصل چیزهای خنده داری برای بازیکنان بود. همه می دانستند که من عاشق بازی به عنوان هافبک هستم، پس هر وقت که دفاع وسط بودم، بازیکن ها شروع به خندیدن می کردمد. من همیشه تیم را در اولویت می گذارم و اگر دفاع باشم هم بهترینم را برای تیم خواهم گذاشت.

به بازی های بیشتری که بازی کرده ام فکر می کنم.من نقشم را درست کرده ام. فکر می کنم می توانم به دوتایش هم عادت کنم. تا زمانی که بتوانم خوب باشم مشکلی ندارم. در انتهای فصل چند بازی را هم در میانه میدان بازی کرده ام.

فراموش نکنیم که این فصل در لیگ قهرمانان اروپا هم گام بزرگی برداشتیم و به نیمه نهایی رسیدیم و با بایرن مساوی کردیم…یکی از بهترین احساس های دوره بود، نه؟

بله، ما خیلی کار کرده بودیم، بازی خارج خانه یکی از سخت ترین بازی های سالمان بود که به کمی شانس احتیاج داشتیم. ما نتوانستیم گلی در خانه آنها بزنیم، که برایمان واقعا مهم بود.

وقتی به گذشته نگاه می کنم، واقعا فصل خوبی داشتیم، اما الآن نیاز داریم که به سال آینده تمرکز کنیم. ما می توانیم از چیزی که بدست آوردیم لذت ببریم، اما نیاز داریم که برای پیش فصل برگردیم و شروعی پر نشاط داشته باشیم.