۱۹۹۸: قهرمانی در سوپر کاپ اروپا

پس از گذشت چند ماه از برد هیجان انگیز مقابل اشتوتگارت، رئال مادرید که با غلبه بر یونتوس عنوان قهرمان لیگ قهرمانان را یدک می کشید در دیداری هیجان انگیز برای قهرمانی سوپر کاپ اروپا در سال ۱۹۹۸ مقابل تیم قدرتمند چلسی قرار گرفت.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، تیم چلسی که از ترکیبی پر از بازیکنان تأثیر گذار برخوردار بود به لطف گل گوستاوو پویت که در ۸ دقیقه انتهایی بازی به ثمر رسید موفق شد برای نخستین بار عنوان قهرمانی سوپر کاپ اروپا را کسب نماید.

در این بازی پرهیجان و بسیار نزدیک که در شهر موناکو فرانسه برگزار شد هر دو تیم موقعیت های فراوانی را بر روی دروازه های یکدیگر خلق کردند. رئال مادرید هم با ستاره های زمان خود مانند رائول، روبرتو کارلوس و کلارنس سیدورف توانست با ایجاد فرصت های گلزنی خطرهای زیادی را متوجه دروازه چلسی کند که خطرناک ترین آن ها بدون شک روی ضربه آزاد هافبک فرانسوی این تیم کریستین کارمبو، ایجاد شد که توپ وی به صورت خطرناکی به تیرک دروازه برخورد کرد.

البته آبی ها در این بازی فراتر از حد انتظار خود ظاهر شدند و ضربه باورنکردنی فرانک لبوف نیز که از گوشه محوطه جریمه زده شد به تیرک دروازه برخورد کرد و در ریباند نیز بازیکنان چلسی موفق نشدند از توپ برگشتی استفاده کنند.

در نهایت گل پیروزی بخش چلسی در دقیقه ۸۲ بدست آمد. پس از یک کار تیمی بسیار زیبا توپ به پویت رسید که لحظاتی قبل به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده بود با حرکتی تهاجمی و پس از عبور از ایلنر دروازه بان تیم رئال مادرید توانست جام را برای تیم جیانلوکا ویالی به ارمغان بیاورد.