گزارشی از وضعیت کونته و مربی جدید چلسی

عد از جستجوهای اخیر رئال مادرید برای سرمربی جدید، حالا ممکن است آنتونیو کونته زمان بیشتری را برای مشخص شدن آینده اش توسط چلسی صرف کند.

بعد از جستجوهای اخیر رئال مادرید برای سرمربی جدید، حالا ممکن است آنتونیو کونته زمان بیشتری را برای مشخص شدن آینده اش توسط چلسی صرف کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، رئال مادرید به دنبال جانشینی برای زین الدین زیدان است. سرمربی فرانسوی و موفق رئال از شغل خود استعفا داد و حالا آنتونیو کونته، سرمربی چلسی یکی از گزینه های اصلی رئال مادرید محسوب می شود.

چلسی به دلیل اینکه باید ۹ میلیون پوند غرامت پرداخت کند، اخراج آنتونیو کونته را فعلا به تعویق انداخته تا شاید یک مشتری برای سرمربی ایتالیایی پیدا کند و لازم نباشد این مبلغ را بپردازد. اگر کونته بلافاصله در باشگاهی دیگر مشغول به کار شود، آبی ها از ۹ میلیون پوند ضرر جلوگیری خواهند کرد.

با توجه به این که رئال می داند شانس زیادی برای پوچتینو ندارد، گزارش رسانه های ایتالیایی مبنی بر ماندن آلگری و مصاحبه های اخیر ونگر مبنی بر نامطمعن بودن از سرمربی گری در فصل پیش رو، حالا کونته شانس خوبی برای گرفتن سکان هدایت قهرمان چمپیونز لیگ دارد.

او یکی از گزینه های اصلی پی اس جی قبل از انتصاب توماس توخل بود. این در حالیست که روبرتو مانچینی سرمربی تیم ملی ایتالیا شد و کارلو آنجلوتی نیز به ناپولی پیوسته است.

به نظر می رسید که کونته هیچ شانسی برای به دست گرفتن سکان هدایت باشگاهی بزرگ نداشته باشد، با این حال جدایی زیدان از رئال مادرید قدری داستان را تغییر داده است.

چلسی در تلاش است که جانشین کونته را پیدا کند و هنوز توافقی با مائوریزیو ساری حاصل نشده است.

ساری خود را شانس اصلی جانشینی آنتونیو کونته می دید، ولی چلسی از پرداخت ۷ میلیون پوند بند فسخ قرارداد او سر باز زده است. این باعث شده که آینده ساری در دستان وکلایش قرار بگیرد تا دنبال راه حلی باشند که به دلیل انتصاب کارلو آنجلوتی، بتوانند قراردادش را با ناپولی فسخ کنند.

به نظر می رسد که لوران بلان از پیچش داستان استفاده کرده و خودش را کاندید اصلی نشستن روی نیمکت چلسی کرده است. مسئله ای که حتی با حمایت داوید لوئیز قدرت هم گرفته است.

به گفته تلگراف، لوئیز بعد از مشکلاتی که فصل گذشته با کونته داشت و حتی قبل از مصدومیتش هم توسط سرمربی ایتالیایی نیمکت نشین شده بود، به تجدید دیدار با لوران بلان علاقه مند است. بعد از مشکل شدید زانو، حالا لوئیز زودتر از همیشه به کمپ تمرینی کوبهام برگشته تا آمادگی کامل خود را برای فصل بعد کسب کند.

از طرفی دیگر وکیل باشگاه ناپولی به صراحت هشدار داده که چلسی برای ساری باید مستقیما با رئیس باشگاه، آقای دی لوریانتیس مذاکره کند.

متیا گراسانی به رادیو ناپولی گفت: “بند فسخ قرارداد باطل شده و اگر مذاکرات جدیدی اتفاق نیفتد، این مربی همچنان زیر قرارداد با ناپولی باقی خواهد ماند. در ۳۰ ژوئن او از سمت سرمربی گری باشگاه کنار گذاشته می شود و از ۱ ژولای به طور فرمالیته دیگر سرمربی ما نیست ولی نمی تواند قراردادش را باطل کند، مگر اینکه باشگاه اجازه دهد. بند فسخ قرارداد دیگر ارزشی ندارد و هر باشگاهی که علاقه مند باشد باید با دی لوریانتیس مذاکره کند تا ساری از قرارداد کنونی آزاد شود.”