یادی از گذشته: فولام ۱ – ۴ چلسی (۲۰۰۴)

با توجه به صعود دوباره فولام، یکی از رقیب های سنتی چلسی نگاهی خواهیم داشت به یکی از جذاب ترین بازی های این دو تیم.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، چلسی در حالی به فولام رفته بود که با شکست دادن همشهری ای که تنها ۳ کیلومتر با هم فاصله دارند می توانست آبی ها را بار دیگر در صدر جدول وقت قرار دهد.

چلسی مورینیو که آن زمان بی رقیب بود تا آنجای فصل در تمام بازی هایی که گل اول را زده بود، هیچ گاه مساوی و یا عقب نیافتاده بود در این بازی آبی ها روی یک ضربه آزاد پشت محوطه و توسط لمپارد به زیبایی دروازه فولام را باز کرد، اما این بار چلسی عادتش را نتوانست نگهدارد و با گل والی ای که بوپا دیوپ، به ثمر رساند بازی به تساوی کشید تا چلسی بار برای اولین بار در فصل خطر نبردن را تجربه کند.

اما آرین روبن که در سه بازی قبل از آن، توانسته بود گلزنی کند توانست گل دوم تیمش قبل از گل های گالاس و تیاگو به ثمر رساند تا چلسی بتواند یک پیروزی مطمئن بدست آورد.

در این بازی روبین حرکت های انفجاری فراموش نشدنی ای داشت و بار ها مدافعان فولام را به از جریان بازی خارج کرد و توانست با گلی که زد، مزد بازی خوبش را بگیرد.

او همچنین در دقایق ابتدایی بازی گودیانسن را در موقعیت گلزنی قرار داد که با بدشانسی توپ او به بیرون رفت.

چلسی در آن بازی دروگبا را در اختیار نداشت و با ترکیب زیر پا به میدان گذاشت

ترکیب چلسی: چک، فرییرا، کاروالیو، تری، گالاس، اسمرتین (۶۳-تیاگو)، ما که له له، لمپارد، داف (۷۶-گژمان)، روبن، گودیانسن (۸۳-هاث)

بازیکنان استفاده نشده: کودیچینی، بریج

کارت زرد: ماکه له له ، لمپارد

گل ها: لمپارد (۳۳)، روبن (۵۹)، گالاس (۷۳)، تیاگو (۸۱)