پیش به سوی جام جهانی:‌ تونی رودیگر

تونی رودیگر امیدوار است بتواند همچون گذشته، آلمان به قهرمانی در جام جهانی برسد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، زمانی که ماریو گوتزه از روی نیمکت بلند شد و به عنوان بازیکن جانشین وارد زمین شد توانست در فینال چهار سال پیش پاس زیبای آنده شورله، بازیکن سابق چلسی را به گل تبدیل کرده و آلمان را قهرمان جام جهانی کند.

تونی رودیگر ملی پوش آلمانی چلسی که در آن زمان ۲۱ ساله بود، قهرمانی کشورش را از تلویزیون تماشا کرده است این بار شانس این را دارد که با آلمان تاریخ بسازد و توانسته در جمع ۲۳ بازیکن نهایی آلمان برای روسیه بماند.

او در این خصوص گفت:”بازی کردن در جام جهانی می تواند فوق العاده باشد. به سال ۲۰۰۶ نگاه کنم، زمانی که آلمان میزبان جام جهانی بود و اینکه چطور کشور چطور فوتبالی شده بود. در فوتبال آلمان می توانید خودتان را پرورش دهید و بردن جام جهانی اتفاقی پیش بینی نشده نبود، همانطوری که آنها در سال ۲۰۱۴ قهرمان شدیم. ما توانیم احساس زیادی را از تجربه گذشته بدست آوردهایم را با خود به روسیه ببریم و موفق شویم.”

وی ادامه داد:”وقتی به گذشته و زمانی که ماریو گوتزه در سال ۲۰۱۴ گل زد، یادم می آید که به خودم گفتم می خواهم بخشی از این تیم باشم تا چنین تجربه ای داشته باشم. من هنوز هم اینطور فکر می کنم. چیزی عوض نشده است و هر زمانی که فوتبال بازی کنم و می خواهم تام توانم را بگذارم تا موفق باشم.”

رودیگر اضافه کرد:”همیشه پوشیدن لباس کشورم خوب است، مطمئنا از بازی کردن در چنین تیم ملی قوی ای چون آلمان افتخار آمیز است و در هر زمانی که بازی کنم به آن افتخار می کنم. مانند کاری که در چلسی می کنیم، ما گروه خوبی در رختکن داریم و امیدوارم بتوانیم عملکرد خوبی هم داشته باشیم. مطمئنا کار آسانی نیست و تیم های خوب زیادی در این مسابقات وجود دارد.”

این مدافع جوان که در تابستان از آس رم به چلسی آمده است توانست در اولین فصل حضورش در این تیم به قهرمانی در FA Cup برسد، گفت:”خیلی مهم بود که فصل را با چلسی قدرتمند تمام کنیم، آن هم با بالا بردن جام. باعث شد تا به هوادارانی که ما را حمایت کرده اند کمی ادای احترام کنیم. اما برای خود ما هم خیلی راضی کننده بود که این چنین فصل را تمام کنیم.”

او اضافه کرد:”من در چلسی حس خوبی دارم، هر روز کارم را انجام می دهم و به خانه می روم. سعی می کنم که رابطه خوبی با دیگران در رختکن داشته باشم، ما گروه خوبی داریم و از اولین فصل حضورم در چلسی خیلی خوشحالم.”

 

پروفایل رودیگر

میلیت: آلمانی

محل تولد: برلین

اولین بازی ملی: سال ۲۰۱۳ در برابر لهستان

افتخارات: قهرمانی در جام کنفدراسون ها در سال ۲۰۱۳

دانستی درباره آزپلیکوئتا: رودیگر همچنین می توانست در تیم ملی سیرا لئون بازی کند