پیش به سوی جام جهانی:‌ لوفتوس چیک

روبن لوفتوس چیک جوان ترین نماینده چلسی در جام حهانی است که شانس این را خواهد داشت که با تیم ملی انگلستان در جام جهانی بازی کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، وقتی صدای زنگ گوشی اش را شنید و متوجه شد یک پیام جدید دارد. پیامی که از گرث ساوتگیت، سرمربی سه شیر به او ارسال شده بود که او را به تیم ملی دعوت کرده بود.

این انتخاب برای روبن لفتوس چیک یک اتفاق بزرگ به حساب می رود. بازیکنی که به طور قرضی به کریستال پالاس رفت و توانست با بازی خوبش، به تیم ملی برسد.

وی در این خصوص گفت:”من یک پیام از گرث گرفتم و او فقط گفت که مشتاق است با من در روسیه کار کند. قلب من شروع به سریع تپیدن کرد وقتی که اسم او را روی گوشی ام دیدم، اما فقط خیلی شگفت زده شده بودم که جزو بازیکنان برای جام جهانی خواهم بود، یک احساس فوق العاده بود.”

لوفتوس چیک ادامه داد:”واقعا نمی دانم در آن روز واقعا چه حسی داشتم، من آن (پیام) که باز کردم و از نظر ذهنی خودم را آماده هر دو تصمیم گرفته بودم، خوشبختانه پاسخی بود که من می خواستم و فقط خیلی شگفت زده و خوشحال بودم که به روسیه خواهم رفت.”

هافبک جوان انگلستان گفت:”برای من و اکثر مردم، بازی کردن در جام حهانی اوج کارشان است، بازی کردن در آن سطح با بهترین بازیکنان و بهترین تیمها فوق العاده است، شما نمی توانید برای امتحان کردن خودتان جلوی بهترین تیم ها صبر کنید.”

او ادامه داد:”بازیکنان کمی جوان هستند و بعضی از پسر ها را به خوبی می شناسم که می تواند برای من خوب باشد. هیچ چیز نا آشنایی وجود ندارد، مطمئنا گز(گری کیهیل) هم آنجا خواهد بود، پس خوب است که یک چهره چلسی ای با من باشد، اما همانطور که گفتم من اکثر بازیکنان را می شناسم و آماده کار هستیم.”

او در خصوص اولین جام جهانی ای که به یاد دارد گفت:”اولین جام جهانی ای که دیدم شاید ۲۰۱۰ بود، سالی که فرانک لمپار آن گل که به آلمان در آفریقای جنوبی زد و داور قبول نکرد، آن لحظه را به خوبی با یاد دارم، آن خیلی بدشانسی بود، اتفاقی که با من مانده است و مطمئنا خیلی ها آن را به یاد دارند.”

وی ادامه داد:”جام جهانی مسابقات خارق العاده ای است تا لحظات خاطره انگیزی ساخته شود، آن فقط برای انگلستان تاسف بار بود، اما حریف مناسب و خوب بود.”

 

پروفایل لوفتوس چیک

ملیت: انگلیسی

محل تولد: لیوشام

اولین بازی ملی: نوامبر ۲۰۱۷ در مقابل آلمان