ماجرای چلسی و کونته به دادگاه کشیده شد

آنتونیو کونته از تیم چلسی اخراج شد و بزودی ساری سکان هدایت تیم آبی پوش لندنی را بر عهده خواهد داشت.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته با اینکه به نظر خیلی از کارشناسان بعد از قهرمانی در لیگ برتر و جام FA Cup کارنامه خوبی را در چلسی داشته است استحقاق اخراج از چلسی را نداشته است، اما چه چیزی واقعا این مربی را از استمفوردبریج دور کرد؟

می توان مشکل اصلی عدم موفقیت کونته در باشگاه را نفرت چندتا از بازیکنان تیم که رابطه سردی را با این مربی داشته اند کخ رابطه نا خوش آیند او با باشگاه نیز تیر خلاصی بر تصمیم اخراج این مربی بود.

اخراج کونته که حواشی زیادی داشته است از سوی باشگاه به دادگاه کشانده شده است، باشگاه چلسی که با اخراج کونته محکوم به پرداخت ۹ میلیون پوند غرامت به اوست، رفتار های او را بهانه ای کرده تا بتواند این مبلغ را پرداخت نکند. تصمیمی که هر دو طرف شکایت را تا شش ماه آینده به دادگاه خواهد کشید.

چلسی معتقد است که کونته با رفتار هایش، بند هایی از قراردادش را رعایت نکرده است که باشگاه را مجبور کرده او را در روز جمعه اخراج کند.

شاید واضح ترین و نا امید کننده ترین رفتار کونته زمانی بود که سال گذشته با دیگو کوستا، ستاره خط حمله چلسی پیامک فرستاد و به او گفت که دیگر در برنامه های او جایی ندارد، رفتاری که در شکایت چلسی از آن به یک کلید بزرگ برای حل مشکل غرامت قراردادش ساخته است.

اما آنتونیو کونته نیز برای مبلغ قراردادش خواهد جنگید، وکیل او بدنبال این پرونده خواهد بود تا بتواند ۹ میلیون پوند موکلش را برایش حفظ کند.

باشگاه چلسی در این مدت (بعد از پایان فصل) بارها با کونته جلسه برگزار کرده است و خواسته که با این مربی به یک توافق مالی برسد تا کارشان به دادگاه کشیده نشود، اما هیچ کدام از طرفین ماجرا راضی به کوتاه آمدن نشدند تا دادگاه تصمیم نهایی را بگیرد.

با توجه به اخراج آنتونیو کونته، چلسی قرارداد تمام کادر فنی را فسخ کرده است به جز پائولو برتلی، مربی بدنساز کادر چلسی تا بتواند تا زمان آمدن ساری تیم را در شرایط خوب بدنی قرار دهد.

چلسی همچنین می خواهد جیانلوکا اسپینلی را به عنوان مربی دروازه بان ها همچنان در اختیار داشته باشد، اما به نظر می رسد این مربی که رابطه خوبی با بوفون دارد راهی فرانسه و تیم پی اس جی شود.