کورتوا، ماری که چلسی پرورشش داد

تیبو کورتوا این روزها به چهره منفوری در میان هواداران چلسی تبدیل شده است و آنها او را مار می نامند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، تیبو کوراتوا که در ۱۹ سالگی توسط تیم استعداد یابی چلسی کشف شد و از تیم گنک به چلسی پیوست، توانست دوره ای موفق را در اتلتیکو مادرید گذرانده و به چلسی بیاید.

باشگاه چلسی برای پرورش این بازیکن هر کاری که لازم بود را کرد، از تعویض مربی دروازه بان ها گرفته تا فروش پتر چک، اسطوره دوست داشتنی و فراموش نشدنی چلسی به آرسنال!

اما کورتوا رفتاری هوادار پسند را در انتها انجام نداد، او با اینکه چلسی پیشنهاد تمدید قراردادی که او را در کنار دخیا پر در آمد ترین دروازه بان لیگ برتر می کرد را رد کرد تا به اصطلاح خودش، در کنار خانواده اش باشد.

این دروازه بان که با حرکتی غیر حرفه ای، در تمرینات پیش فصل چلسی حاضر نبود، به کوبهام نیامد تا حتی با همبازی هایش خداحافظی کند. او ترجیح داد با نیامدن، چلسی را مجبور به فروشش به رئال مادرید کند.

هرچند چلسی با آوردن کپا و فروش ۴۰ میلیون یورویی کورتوا توانست یک دروازه بان جوان و با استعداد را به چلسی بیاورد، اما حرکت این دروازه بان را نمی توان بخشید.

کورتوا بعد از آنکه مطمئن شد از چلسی جدا خواهد شد در پروفایل شبکه های اجتماعی اش پستی را برای خداحافظی با هواداران چلسی ارسال کرد تا با آنها خداحافظی کند، اما هواداران چلسی این متن او را نپذیرفتند و با کامنت هایی تند که اغلب آنها کورتوا را مار (Snake) نامیده بودند این دروازه بان را مجبور کرد تا پستش را پاک کند. پستی که به شرح زیر بود:

 

سلام به خانواده چلسی

با این چند جمله کوتاه می خواهم احساس قلبیم ام را درباره چهار سال فوق العاده ام که سپری کرده ام را بگویم. چلسی همیشه جایگاهی خاص در قلب من خواهد داشت.

من ۱۹ سالم بود که باشگاه ایمانش به توانایی های من را نشان داد و دنبال کردن یک باشگاه بزرگ رویای من بود که تحقق پیوسته بود. تصمیمی که اول من را به تیم دیگری بفرستند به من کمک کرد تا بزرگ شوم و آماده اینکه دروازه بان اول چلسی باشم.

وقتی که برگشتم، از اینکه بخشی از یکی از بزرگترین باشگاهای جهان بودم خیلی خوشحال بودم. به رویای بچگی ام که بازی کردن در لیگ برتر بود رسیده بودم، هرچند از اینکه دو بار لیگ برتر، یک بار جام اتحادیه و یک بار جام حذفی را بردیم واقعا افتخار می کنم.

یک تشکر عظیم از هم تیمی هایم و کادر فنی در چهار سال گذشته می کنم که این موفقیت و لحظات فوق العاده را با من به اشتراک گذاشتند، چه در زمین و چه در خارج از زمین.

تیم هیچ وقت بدون کمک تمام اعضایشن می توانست موفق باشد، اعضایی که به بازیکنان و باشگاه کمک می کنند، مانند تیم پزشکی، مسئولین البسه و دیگران که نمی توانم به طور جداگانه تشکر کنم.

در آخر می خواهم از هواداران تشکر کنم که در این سالها حمایت فوق العاده ای داشتند، امیدوارم نزدیک تر شدن به فرزندانم دلیل این تصمیمم بود. برای همه شما بهترین آینده را آرزو دارم، افتخار بزرگی بود که جزوی از خانواده چلسی بودم.

اما این پایان ماجرا نبود، کورتوا وقتی متوجه شد که در میان هواداران چلسی به مار لقب گرفته است در جوابی به آنها در زمان معارفه اش با لباس رئال مادرید مانند که کودک ذوق کرده نمی دانست چه کار کند و چه بگوید، او در مصاحبه اش رئال مادرید را بزرگترین باشگاه نامید و گفت به همین خاطر به آنجا رفته و سپس در سنتیاگوبرنابئو در معارفه اش!‌بدون هیچ بازی ای….به عنوان بازیکنی که قبلا در اتلتیکو مادرید بوده با حرکتی عجیب و بسیار غیر واقعی، بر روی آرم باشگاه رئال مادرید بوسه زد تا مار هوادارن چلسی به چهره محبوب رئالی ها در بیاید.