پیراهن دوست داشتنی شماره ۱۷

متئو کواچیچ سومین بازیکنی خواهد بود که شماره ۱۷ آبی ها را بر تن کرده و در حال حاضر نیز برای چلسی بازی می کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، هافبک کروات و تازه وارد چلسی که به طور قرضی از رئال مادرید به استمفوردبریج آمده است پس از نایب قهرمانی در جام جهانی روسیه، شماره ۱۷ تیم چلسی را برتن خواهد کرد تا به این تیم برای رسیدن به اهدافش کمک کند.

او در کنار هازارد و پدرو، جزو بازیکنان حال حاضر چلسی می باشد که شماره ۱۷ را بر تن کرده است.

وقتی صحبت از شماره ۱۷ چلسی می شود یاد بازیکنانی می افتیم که خاطرات خوبی را با این پیراهن برای هواداران به ارمغان آورده اند.

نیگل اسپکمن

یکی از ۱۳ بازیکنی که بعد از جدایی از چلسی به این تیم برگشته است، اسپکمن است که وقتی برای بار دوم به چلسی آمد برای اولین بار شماره ۱۷ چلسی را در لیگ برتر بر تن کرد، اتفاقی که قبلا در رختکن آبی ها نیافتاده بود. او در دوره اول حضورش در چلسی شماره ۱۸ را می پوشید، او توانست به جان باستید کمک کند تا چلسی در سال ۱۹۸۴ به رده بالاتر صعود کند.

اسکات مینتو

مینتو بعد از فینال FA Cup و در سال ۱۹۹۴ با چلسی امضا کرد و بعد از انتقالش از چارلتون به چلسی شماره ۳ را بر تن می کرد. او در دوره حضورش در چلسی نزدیک به دو سال مصدوم شد و بعد از بازگشتش به میادین شماره ۱۷ را برای خودش انتخاب کرد و توانست به آبی ها کمک کند تا در فینال FA Cup و در مقابل میدلزبرو به پیروزی برسند.

دنی گرانویل

یک مدافع چپ دیگر بعد از مینتو در تیم چلسی بود که شماره ۱۷ تیم را می پوشید، گوانویل بازیکنی بود که توسط رود گولیت به تیم چلسی آمد. گولیت او را از تیم دسته سومی کمبریج یونایتد پیدا و به استمفوردبریج آورد، او توانست با حضور در فینال جام برندگان اروپا در برابر اشتوتگارت و قهرمانی با چلسی، افتخار بزرگی را در کارنامه اش ثبت کند.

آلبرت فرر

وقتی چلسی آلبرت فرر را از بارسلونا به چلسی آورد، راضی به فروش گرانویل شد و دو سال در تیم محل زندگی اش بازی کرد. اما فرر که در تابستان ۱۹۹۸ با ۲.۲ میلیون پوند از نیوکمپ جدا شده بود به خاطر قد کوتاه ۱۷۰ سانتی متری اش خیلی زود در چلسی معروف شد و لقب Chapi را از سوی هواداران دریافت کرد. او به عنوان یک مدافع راست در استمفوردبریج از محبوبیت خاصی برخوردار بود.

امانوئل پتی

بازیکنی که در آرسنال جایگاه محبوب و خوبی داشت، به یکباره چلسی را به عنوان تیمش انتخاب کرد و با آمدنش به جمع آبی ها شماره ۱۷ را بر تن کرد. او که در سال ۱۹۹۸ قهرمان جام جهانی شده بود  با چلسی توانست قهرمان FA Cup شده و در سال ۲۰۰۲ و در کنار لمپارد به چلسی کمک کند تا سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را به راحتی بدست آورد.

خوزه بوسینگوا

بعد از گذشت سالها این پیراهن را کسی بر تن نمی کرد تا در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۸ اسکات سینکلر که فرصت بازی چندانی نیز بدست نیاورد این شماره را انتخاب کرد که با آمدن بوسینگوا به چلسی، او به شماره ۱۷ جدید چلسی تبدیل شد.

این مدافع راست پرتغالی بهترین عملکردش را در برابر بارسلونا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در نیوکمپ و در سال ۲۰۱۲ انجام داد که در نهایت توانست بهمراه آبی ها قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را در همان سال تجربه کند.

ادن هازارد

شماره ۱۰ کنونی تیم چلسی، ادن هازارد که با آمدنش به چلسی شماره ۱۷ را بر تن می کرد و توانست با این پیراهن قهرمانی در لیگ اروپا را تجربه کند. او همچنین عنوان بهترین بازیکن فصل را نیز توانست با این پیراهن بدست بیاورد. او سپس شماره ۱۰ را برای خود انتخاب کرد و توانست بیش از ۳۰۰ بازی برای آبی ها انجام داده و دوبار قهرمان لیگ برتر، یک بار جام خیریه و FA Cup شود.

محمد صلاح

صلاح که حالا به سوپر استار تیم لیورپول تبدیل شده است توسط خوزه مورینیو از باسل به چلسی آمد و شماره ۱۷ را بر تن کرد، صلاح توانست در مدت کوتاه حضورش در چلسی با این پیراهن چند بازی ای را انجام دهد.

پدرو

مهاجم بارسلونا که در یک قدمی انتقال به یونایتد بود توسط چلسی و مورینیو هایجک شد و این بازیکن به چلسی آمد، پدرو در بدو ورودش شماره ۱۷ را بر تن می کرد و توانست بازی های درخشانی را با آن پیراهن از خود به نمایش بگذارد و طعم قهرمانی در لیگ برتر را بچشد. پدرو سپس شماره ۱۱ را برای خود انتخاب کرد و تا به امروز آن را بر تن می کند.

نحوه نصب وب اپلیکیشن پیشرو

برای استفاده از وب اپلیکیشن پیشرو از طریق مرورگر سافاری وارد شوید!

۱. دکمه Share را در نوار پایین کلیک کنید.

۲. گزینه Add to Home Screen را فعال کنید.

۳. در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.

Add

نحوه نصب وب اپلیکیشن پیشرو

۱. دکمه More را در نوار بالا کلیک کنید.

۲. گزینه Add to Home Screen را فعال کنید.

۳. در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.

Add
کانون رسمی هواداران چلسی در ایران
برای نصب لمس کنید
و انتخاب
افزودن به صفحه اول
ادامه دادن در مرورگر