چلسی امباپه را رد کرد و او هم دیگر برنگشت

استعدادیاب سابق باشگاه چلسی از حقایق حضور امباپه در چلسی و رد کردن او توسط باشگاه پرده برداشت.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، دنیل بوگا استعدادیاب سابق باشگاه چلسی حقایقی را در خصوص ماجرای انتقال امباپه به آکادمی چلسی بیان کرد و اینکه مادر این بازیکن دیگر به او اجازه نداد که به لیگ برتر فکر کند.

امباپه که در ۱۳ سالگی اش به کوبهام آمد و به مدت یک هفته در کنار تیم آکادمی باشگاه تمرین کرده بود در یک بازی دوستانه نیز حاضر شد که توانست بهمراه تیم چلسی آن بازی را ۷ بر ۰ شکست دهد.

اما این برای مسئولان وقت آکادمی کافی نبود و فایزا لاماری، مادر امباپه نیز دیگر اجازه نداد پسرش به انگلستان و تیم چلسی برگردد.

بوگا در مصاحبه ای با سایت گل گفت:”من او و خانواده اش را آوردم، او مانند حال حاضرش، پر از استعداد بود. در برابر چارلتون بازی کرد و ۷-۰ برنده شدند.”

وی ادامه داد:”بعد از یک هفته حضور در چلسی، ما به دفتر آکادمی رفتیم و آنها به ما گفتند که گوش کنید، به خاطر آنچه که از تو دیدیم متشکریم، اما ازت دعوت می کنیم تا تست بعدی شرکت کنی و بعد از آن خواهیم دید که چه می شود.”

بوگا اضافه کرد:”یادم است که مادر او در آن روز به فرانسوی صحبت می کرد و من ترجمه می کردم. او گفت گوش کنید، پسر من بر نمی گردد، اگر او را می خواهید همین الآن باید او را جذب کنید یا ۵ سال دیگر باید او را ۵۰ میلیون یورو بخرید!”

بوگا که این جمله تهدید آمیز مادر امباپه را برای باشگاه چلسی هیچ وقت منتقل نکرد، گفت:”او واقعا با استعداد بود اما در انگلستان آنها می خواهند ببینند که بازیکن سخت کوش است و پشتکار دارد. در آن زمان او سخت کوش نبود”

وی گفت:”چلسی می خواست ببیند که او وقتی برمیگردد چقدر پیشرفت کرده است، فکر می کنم برای همین از او خواستند که دوباره بیاید. او استعداد داشت و دریبل می زد. پس شاید می خواستند ببینند در تست دوم چقدر در کارهای دفاعی اش پیشرفت کرده است.”

استعداد یاب سابق آبی ها در انتها گفت:”آنها باید با او امضا می کردند، عادلانه بگوییم، اینچنین صحبت کردن راحت است اما چلسی آن زمان بازیکنان خوبی داشت.”